PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=977}
7,4 17 968
ocen
7,4 10 1 17968
7,0 13
ocen krytyków
Duże zwierzę
powrót do forum filmu Duże zwierzę

Bardzo oryginalny pomysł na ukazanie wad statystycznego Polaka. Polaka, który deklaruje, że jest katolikiem. I w imię "miłości do bliźniego" gnębi jednostki odmienne. Jest pełen zazdrości, zawiści, jadu, zamiast zrozumiana i tolerancji jest niechęć to do tego co inne, obce, niezrozumiałe. Nie ma tu co generalizować. Kocham ten kraj, tak jak kocham ten świat. Ale w tym kraju, tak jak na tym świecie jest pełno ku*estwa.
Jeśli chodzi o formę, pasuje ona, wg mnie, idealnie do historii. Czarno-białe zdjęcia Edelmana były w moim odczuciu rewelacyjne. Aktorstwo jest na dobrym poziomie. Muzyka ładna i pasująca do całości. Wg mnie Sztur spisał się jako reżyser. Nie zgranie dźwięku z obrazem? Ha, no może i w dwóch miejscach coś tam zauważyłem, ale skoro wybaczałem to Felliniemu, Viscontiemu czy Argento (u Włochów tego typu problemy były standardem), to czemu miałby nie wybaczyć Szturowi? Mnie w tym filmie zupełnie nic nie raziło. Brawo Panie Sztur.

ocenił(a) film na 8
kangur_msc_CM

Stanowczo zgadzam się z tą wypowiedzią. Film na jak najlepszym poziomie.
film smutny, melancholijny i dający szansę na głębsze zastanowienie się nad samym sobą.
Rewelacja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones