PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=977}
7,4 17 956
ocen
7,4 10 1 17956
7,0 13
ocen krytyków
Duże zwierzę
powrót do forum filmu Duże zwierzę

a ja o słoniu

ocenił(a) film na 10

Szukając dziury w całym ośmielę się zauważyć, że chwilami raziło mnie celowe "wydłużanie" filmu i trochę też muzyka. W końcu w zamierzeniu scenarzysty miał to być godzinny dokument. Z drugiej strony jednak, ta dokumentalna konwencja, która siłą rzeczy pozostała, jest fantastyczna. Fantastyczne są też zdjęcia: "obraz" przedstawiający kolację, dwójka bohaterów naprzeciw siebie, lampa na górze, okno w tle i mordka wielbłada w oknie - po prostu poezja. Albo świetna scena rozmowy w administracji (czytanie skargi mieszkańców): kartka wędruje dookoła stołu, doczytywana po kolei przez wszystkie osoby. Kamera wędruje za kartką, jednocześnie wzrasta tempo i napięcie by wreszcie Sawicki wstał i krzyknął - i tu cięcie, koniec sceny. O scenariuszu i poruszonym problemie nie powiem nic odkrywczego, poza smutnym stwierdzeniem, że wciąż prowadzone są nagonki na wszystkich "Sawickich" tego świata.

Na pocieszenie więc dodam, że niedawno przejeżdżałem przez Koluszki i widziałem tam człowieka prowadzącego na sznurku SŁONIA! :) Tak zwyczajnie, po chodniku, zupełnie jak tego wielbłąda w filmie. A więc jest nadzieja... ;) *** Dodatkowo podziękowania dla kina Polonia w Łodzi za darmowe wejściówki w internecie na premierę z udziałem reżysera :) 8 pkt. [27 sierpnia 2000, Polonia, Łódź]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones