PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=977}
7,4 17 956
ocen
7,4 10 1 17956
7,0 13
ocen krytyków
Duże zwierzę
powrót do forum filmu Duże zwierzę

Dal mnie temat zrealizowany za plytko. To znaczy, nie chwycil mnie za serce. Tolerancja, zazdrosc... Stuhr staral sie (chyba) zajac tym na powaznie, bez komizmu. A to trudne do zrealizowania. A jeszcze trudniejsze do przyciagniecia publicznosci do kina.
Wspanialym pomyslem bylo umieszczenie wielblada w malym miescie, gdzie wszyscy sie znaja i wszystko o sobie wiedza. Dzieki temu mozna bylo ujednolicic reakcje ludzi na duze zwierze.
Ciekawi mnie, jak duzo ludzi wzielo sobie przeslanie filmu gleboko do serca? Powinno wielu. Ale czy panu Stuhrowi udalo sie faktycznie do tak wielu dotrzec? Nie wiem.

ocenił(a) film na 9
Miu_Miu

Co prawda to prawda
Jeśli chodzi o promocje filmu. Tylko pytanie co należałoby zrobić, zeby ten film obejrzała rzesza nastolatków (bo to w koncu oni nabijają kasy kina)? Już wiem: nalezaloby opowiadanie pana Kazimierza Orłosia włączyć do kanonu lektur szkolnych i sukces murowany - przynajmniej szkoly przyjdą. Kolejnym motorem napedowym promocje tego filmu byloby zdobycie nominacje do Oscara, a szczytem szczescia producentwo zdobycie statuetki. Ale wydaje mi sie, że nie tedy droga. Jerzy Stuhr nalezy do tej grupki osob w Polsce, ktora tworzy dla sztuki, a nie dla kasy. Napewno zdawal sobie sprawę, że film nie odniesie sukcesu komercyjnego konkurując z megahitami ekranizajcyjnymi oraz kolejnymi komedyjkami Machulskiego czy Lubaszenki. "Duże zwierze" to film dla tych ludzi, ktorzy szukają w kinie czegoś wiecej. Brawa dla Jerzego Stuhra za odwage, a odwaga była wielka, bo wypuszczając taki "Duży film" w takim małym miasteczku jakim jest Polska, nie mógł liczyć na nic wiecej tylko obojętność.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones