PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34740}

Dzień żywych trupów

Day of the Dead
6,7 4 992
oceny
6,7 10 1 4992
7,0 3
oceny krytyków
Dzień żywych trupów
powrót do forum filmu Dzień żywych trupów

Najgorszy z trylogii

ocenił(a) film na 1

Nie ulega to najmniejszej wątpliwości. Akcja bowiem stoi w miejscu, a postacie niemal przez cały czas tylko gadają. Daje się tu czuć jakąś przeciętną, jeśli nie nic nie wartą sensację. Zaś miejsce akcji przywodzi na myśl "W podziemiach planety małp". Ponadto aktorstwa wcale nie widać, a potać nazywana "Frankenstein", przypomina wyglądem Benny Hill. Sceny ataku zombie zaś są zwyczajnie niesmacznie. I niczego nie zmienia fakt, że niektórych bohaterów można mimo wszystko polubić. Po prostu jest to jeden wielki nieudany zlepek klatek filmowych. I znów trudno mi uwierzyć, że to nic nie warte coś wyreżyserował Romero.

ocenił(a) film na 10
Shiloh

a mi wlasnie sie podobal...poczatkowa scena jak dwoch bohaterow nawoluje zywych...a wychodza tylko zmarli:) W sumie to akcja pod tytulem: "nic sie nie dzieje" oddaje apokaliptyczny klimat filmu. Ci co przezyli staraja sie wynalezc jakies remedium na trupoze, bezskutecznie i to wlasnie jest w tym wszystkim fajne. Patrzenie sie na to jak nadzieja pryska z dnia na dzien,... jak to jest byc jedynym czlowiekiem na ziemi??? Az czuje w powietrzu unoszacy sie odór zgnilizny...
Albo kobietą jak w przypadku trojki, ktora wyniosla sie na wyspe? Preferuje to zakonczenie:)))
Szkoda ze mam trudnosci ze znalezieniem filmu:(

StrangeJo

Zgadzam sie z autorem tematu , ze jest to najslabsza czesc trylogi .
Dla mnie Noc zywych trupow z 1968 jest najlepszym horrorem jaki w zyciu widzialem i nie ma na niego mocnych :) .
A co do Day ...
Fakt faktem , ze ma najlepsze efekty z trylogi , ale to nie ratuje tego filmu . Skoro 75% filmu to rozmowy glownych bohaterow o tym i o tamtym , to film bardziej przypomina cos w rodzaju filmu obyczajowego o zombi , a filmy o zombi powinny byc w pewnym sensie filmamem akcji .
Słaby scenariusz , brak oryginalnym rozwiazan , i wolne tempo akcji - to zaliczylbym do minusow .
A plusy to moim zdaniem całkiem fajny klimat osaczenia i klaustrofobii , bardzo dobre efekty i koncowka .
Mozna obejrzec , dla mnie 6/10

ocenił(a) film na 10
jack_25

hehehe - obyczaj o zombiakach hehe - a moze by tak nakrecic jakis melodramat o trupach, cos w stylu "zakochany zombiak":)))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones