PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36638}

Dziewczyna z perłą

Girl With a Pearl Earring
7,1 87 556
ocen
7,1 10 1 87556
7,4 14
ocen krytyków
Dziewczyna z perłą
powrót do forum filmu Dziewczyna z perłą

Polski tytuł mógłby być przetłumaczony dokładnie. Tak można troche się pogubić. Al co do filmu. To po wyjściu stwierdziłem, że scenofragia i kolory były tak dobrane, że z każdej sceny można było malować obraz. Swietny film, świetnie przygotowany. Ciekawe kino, szkoda ze mało takich filmów.

malkos

....tyle, że sam obraz ma trzy wersje tytułu także to żadnen błąd:)

malkos

Sam obraz zatytulowany jest również np. DZIEWCZYNA W TURBANIE. Poniewaz jednak w filmie tym zdecydowano się na dodatkowy smaczek w powiązaniu z kolczykami z perel...

Chociaż sprawa nakrycia głowy też jest problemem ważkim i w scenie malowania Griet wyraźnie podkreślonym. Nikt np. w tej opowieści (nawet sam deflorator) - poza Vermeerem - nie widział Griet z odkrytą głową i (olaboga!) rozpuszczonymi włosami...

ocenił(a) film na 9
malkos

A ja myślę, że tym razem tytuł został przetłumaczony poprawnie, co nieczęsto się w Polsce zdarza. Przede wszystkim pod takim tytułem została wcześniej wydana książka Chevalier, na której opiera się scenariusz filmu, więc zachowano konsekwencję. Poza tym tłumaczenie dosłowne: "Dziewczyna z kolczykiem z perły" niepotrzebnie wydłuża tytuł i sprawia, że jest on mniej spójny, po prostu gorzej brzmi. Podoba mi się również, że w krótszej wersji tytułu odnajdujemy grę słów "dziewczyna" i "perła" - nie tylko "dziewczyna z perłą", ale również "dziewczyna, która jest jak bezcenna perła dla malarza".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones