PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650236}
6,9 36 610
ocen
6,9 10 1 36610
6,3 18
ocen krytyków
Dziewczyna z szafy
powrót do forum filmu Dziewczyna z szafy

Udałem się na film w dniu premiery, z nastawieniem tyleż wyważonym, co ciekawskim. Wyważenie wynika z mojego nieco odmiennego gustu filmowego, ciekawość zaś obudziło obejrzenie intrygującego trailera. W miarę trwania filmu, coraz bardziej wciągałem się w akcję, jednak nie ona była w tym obrazie głównym obiektem zachwytu, który skłonił mnie do napisania tego posta. Otóż tym, co uważam w "Dziewczynie..." za absolutnie najlepsze, były niesamowicie przemyślane ujęcia, efekty specjalne oraz doskonale przekonywująca gra aktorów.
Co do zdjęć - dla operatora oraz scenarzystów należą się gromkie brawa, bowiem patrząc na ujęcia przez pryzmat fotografii, zauważyłem bardzo wiele dokładnie przemyślanych i uchwyconych kadrów, które w dużej mierze odpowiadały za tworzenie klimatu. Mam tu na myśli m.in. ujęcia nasłonecznionego mieszkania czy też sceny na dachach Warszawy. Z drugiej strony efekty specjalne, których w filmie było co nie miara, zostały w mojej ocenie dobrane bez przesady i stosownie do potrzeb fabuły.
Gra aktorów została już szeroko osławiona w opisach, dlatego też w tym temacie nie będę się rozwodził - postacie Magdy, Tomka i Jacka przekonały mnie w 100%, pozostała obsada także nie popsuła wynikowego efektu (o co, jak zawsze, dość łatwo), kreacje Magdaleny Różańskiej i Wojciecha Mecwaldowskiego powaliły mnie na kolana .

Reasumując - film oceniam bardzo wysoko; pewne elementy, które wg mnie nie powinny były się w nim znaleźć (przynajmniej w takiej ilości), nie popsuły wynikowego wrażenia.
Oceniam na 10/10 i gratuluję serdecznie całej ekipie!

Przemotronik

Ja miałem okazję zobaczyć ten film na przeglądzie technicznym. Mnie również film pozytywnie zaskoczył. Jak dla mnie to takie połączenie sali samobójców z requiem dla snu. Ale tu nie o to chodzi.
Dobrze pokazali co widzi kobieta pod wpływem narkotyków, a co widzi chory psychicznie człowiek.
Niektórzy pisali, że niektóre sceny były lekko komediowe, no przyznam że Wojciech Mecwaldowski (Tomek) kojarzył mi się z innym filmem np. Last minute, gdzie robił podobne miny, ale to nie wpłynęło na odbiór całości.

10/10

ocenił(a) film na 8
Przemotronik

Jestem naprawdę zaskoczona. Miałam, co prawda, przeczucie, że film będzie dobry, ale takich wrażeń się nie spodziewałam. Gra aktorska stała na wyjątkowo dobrym poziomie - Mecwaldowski idealnie wczuł się w człowieka chorego na autyzm, patrząc na niego w filmie, naprawdę mu wierzyłam. Pani Różańska też dotrzymywała mu kroku, dziewczyna ma talent i miejmy nadzieję, że rozwinie się nam w kolejnych tak świetnych filmach. Panu reżyserowi serdecznie dziękuję za możliwość obejrzenia tak dobrego jak na dzisiejsze polskie standardy kina filmu, czekam na kolejne jego tak świetne dzieła znów na wielkim ekranie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones