PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650236}
6,9 36 610
ocen
6,9 10 1 36610
6,3 18
ocen krytyków
Dziewczyna z szafy
powrót do forum filmu Dziewczyna z szafy

Tomek - kwintesencja

ocenił(a) film na 6

Wprowadzę taką klasyfikację.
Na najniższym stopniu jest Jacek, jedyny, który od czasu do czasu jest w stanie z kimś porozmawiać, na ekranie coś mu się udało z Anką.
Potem jest dzielnicowy, ale ten już na ekranie nie rozmawia z nikim. Dzielnicowy tylko mówi. W zamian dostaje pocałunek Magdy. Też coś.
Kwiatkowska już zrezygnowała z rozmowy z kimkolwiek, ale bawi ją barwa własnego głosu, więc coś tam wyszczeka do przechodzących sąsiadów.
Magda jak coś powie, to tylko o światach równoległych, jest nawet niezły fizyk, Lee Smolin, który mówi tak samo, można przeczytać jego "Trzy drogi do kwantowej grawitacji", ale w wydaniu Magdy światy równoległe brzmią pociesznie.
I jest król królów, kwintesencja całej reszty, czyli Tomek.
Oglądałem film, słuchałem tych "ekumenicznych monologów", było nieźle, na pewno się nie nudziłem, ale wyszedłem z przekonaniem, że ciężko jest zrobić film więcej niż niezły, gdy się go opiera na monologach. Dziś myślę, czy dałoby się zrobić film tylko z Tomkiem i Magdą? Tylko oni przez półtorej godziny.

Beel

Myślę, że byłoby to całkiem ciekawe doświadczenie. Ja miałem niemały problem z oceną filmu, bo mimo tego, że dostrzegłem w nim sporo mankamentów, to podczas seansu odniosłem podobne wrażenie - nie nudziłem się, było przyjemnie, ale cały czas czegoś mi brakowało - i myślę, że gdyby skupić się tylko na relacji Tomka i Magdy, film nabrałby zupełnie innych barw. Niemniej jednak - realizacja filmu opierającego się tylko na tej relacji byłaby niezwykle trudna, i wątpię, że przyciągnęłaby do kin taką widownię jak "Dziewczyna w szafie".
Tak czy inaczej, w morzu kiczu i komedyjno-romantycznego badziewia serwowanego nam obecnie przez polskie kino, uważam, że jest to pozycja co najmniej godna zobaczenia.

ocenił(a) film na 6
Arthvendis

Co do ostatniego, kiczu i badziewia. Mieszkam we Wrocławiu, miałem do wyboru "Dziewczynę z szafy" i "Dzisiejsze czasy" Chaplina. Ciągle leci "Przed północą", trzecia część serii "Przed wschodem słońca", "Przed zachodem słońca". Jest co wybierać.

ocenił(a) film na 6
Arthvendis

Ta barwa relacji Tomka i Magdy może dała by się opisać:
Bo gdy się milczy, milczy, milczy to apetyt rośnie wilczy na poezję, co - być może - drzemie w nas.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones