PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32200}

Dziwna para

The Odd Couple
7,1 2 372
oceny
7,1 10 1 2372
Dziwna para
powrót do forum filmu Dziwna para

Starszego faceta opuszcza żona (po 12 latach małżeństwa), wpada w depresję, więc przygarnia go stary przyjaciel - rozwodnik. Zaczynają razem mieszkać. Jack Lemmon u Waltera Matthau - pierwszy film tego słynnego duetu. Jest naprawdę zabawnie, nawet slapstick w początkowych gonitwach naprawdę mnie ubawił. Humor może niewysokich lotów, ale to wciąż humor. W ogóle sama idea tego wszystkiego bardzo mi się spodobała. Ciekawie poprowadzona historia ze świetnym finałem - realistycznym, optymistycznym, w którym twórcom udało się wybrnąć ze wszystkich wątków z podniesionym czołem.

Jeden wyjątek - w momencie, gdy Felix zostaje sam z tymi dwiema dziewczynami... Czy twórcy naprawdę chcieli mi wmówić, że starszy facet z grupą przyjaciół i po 12 latach małżeństwa jest nieśmiały i nie umie po ludzku pogadać?
Klasa Jacka Lemmona to wystarczający powód, by zobaczyć ten film.


6/10

_Garret_Reza_

A to jest ich najlepszy publiczny występ:
https://www.youtube.com/watch?v=-tlhiCdQe1Y
:-)

ocenił(a) film na 6
AutorAutor

Myślałem, że to odpowiedź na to, co pisałem pod serialem. 11 lat po filmie wziąłem się i za niego...

_Garret_Reza_

To jest taki serial?! :-)

ocenił(a) film na 7
_Garret_Reza_

Pierwszym był The Fortune Cookie z 1966.

ocenił(a) film na 6
qba_m1

A dziękuję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones