PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32988}

Egzorcysta: Początek

Exorcist: The Beginning
5,7 21 807
ocen
5,7 10 1 21807
Egzorcysta: Początek
powrót do forum filmu Egzorcysta: Początek

Wiem, że horror to nie film dokumentalny, ale jeżeli spojrzeć na ten film od strony teologii i demonologii-to bzdura totalna.

użytkownik usunięty

Uzupełniając, tylko scena "typowania ludzi" na śmierć ratuje ten fil przed oceną 1

użytkownik usunięty

Zgadzam się; to bujda na resorach. Na przykład: jak były kapłan może odprawiać egzorcyzmy, przecież demon rozpoznaje prawdziwych uczniów Chrystusa. Gdyby na prawdę taka sytuacja miałaby miejsce, to "kapłan" zostałby zdruzgotany. To nie są żarty!

użytkownik usunięty

Śmiesznie brzmi w ogóle "Miejsce w którym Lucyfer spadł na ziemię". To brzmi jak mitomania. Upadek opisany u Izajasza jest symboliczny, a nie dosłowny. No ale tutaj można mnożyć takie nieścisłości.

użytkownik usunięty

No właśnie. "Jakże to spadłeś z niebios jaśniejący Synu Jutrzenki. Jakże to runąłeś na ziemię, Ty który podbijałeś narody".
To jest ciekawy fragment; zastanawiam się teraz nad znaczeniem słów Chrystusa " Widziałem Szatana spadającego z nieba jak błyskawica". Ja też nie wierzę w to co pokazuje ten film, ale zastanawiam się, bo przecież Malachi Martin napisał, komentując te słowa, że "Chrystus odwoływał się do swych wspomnień z tamtego okresu." Można by się rozpisywać nad tym, ale to już dygresje.
Samo zagadnienie jest niesamowicie fascynujące

ocenił(a) film na 6

Ale w filmie to że właśnie w tamto miejsce spadł szatan jest przytoczone właśnie jako mit niżeli fakt. Ale ja przyznam że trochę sie bałem na filmie. Niezły był moment gdy ten krzyż w pokoju się odwracał. Przyznaje że koniec jest żałosny i nie straszny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones