PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32988}

Egzorcysta: Początek

Exorcist: The Beginning
5,7 21 792
oceny
5,7 10 1 21792
Egzorcysta: Początek
powrót do forum filmu Egzorcysta: Początek

Dziwię się negatywnym opiniom. Film Friedkina, jasne wybitny. Ten film z zamysłu patrząc na
reżysera miał być nowoczesnym horrorem i taki jest. W typowym amerykańskim stylu.
Widowiskowy, efektowny z fajnymi kreacjami. Ma klimat. Nie porównuję go z kontynuacją
oryginału czy nie patrzę na analizę artystyczną. Oceniam to jak się ogląda. I wypada bardzo
dobrze.

ocenił(a) film na 7
lukasz2179

Zgadzam się. Film, jeśli nie patrzeć na niego pod kątem pierwszej części, lecz traktując go jako osobny obraz, ogląda się bardzo przyjemnie. Jako kino rozrywkowe z dozą dreszczyku - na wieczór w sam raz.

lukasz2179

Hm, gdyby nie świadome nadanie mu charakteru prequelu "Egzorcysty" byłoby OK. Niestety, tytuł wymusza porównanie, a to nie przemawia na jego korzyść. Z drugiej strony - zobaczenie współczesnego horroru na miarę tych dawnych (np. Rosemary's Baby) to tylko niespełnione marzenie.

ocenił(a) film na 9
lukasz2179

Ok, ale przyznam że klimacik ma. Najlepsze sceny jak Merril zwiedza podziemny kościół i ta akcja na łóżku z murzynkiem. Ale są śmieszne sceny np. Te hieny które wyglądają w ruchu jak z bajek harry pottera... ale ogólnie film dobry, jeśli nie rownamy go z oryginałem.

lukasz2179

Mi też się bardzo podobał B], ale ta babka była dziwna i ma na imię jak ja O.o ..

lukasz2179

No wlasnie ten film jest jak kick ass 2. samodzielny bylby dobry ale to kontynuacja ktora nie ma nic wspolnego z orginalem. dlatego nikt go nie lubi

czuczul

Jak to nie ma związku z oryginałem?Przecież to jest prequel.Ten demon z którym tutaj walczył Merrin to ten sam,który w oryginale opętał małą Reagan.Nie pamiętasz jak w oryginale Merrin wchodził do domu a demon zaczął się drzeć,że Merrin to ty? Tym razem przegrasz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones