PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7117}

Egzorcyzmy Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose
7,0 205 932
oceny
7,0 10 1 205932
5,2 14
ocen krytyków
Egzorcyzmy Emily Rose
powrót do forum filmu Egzorcyzmy Emily Rose

czy doszło do jej beatyfikacji? Skoro poświęciła się za nasze grzechy to powinna być brana jako zbawicielka, bo doświadczyła podobnego cierpienia jak Chrystus... wdg mnie jest świętą...

ocenił(a) film na 4
eminem_filmaniak

Nie, bo sam Kościół nie chce mieć nic wspólnego ze sprawą zadręczenia na śmierć chorej psychicznie dziewczyny.

"W obronie egzorcyzmów w tamtym czasie nie stanął żaden z niemieckich biskupów. Biskup diecezjalny pozwolił na ten egzorcyzm, później jednak wydał (niezgodny z nauczaniem Kościoła Katolickiego) dokument stwierdzający, że szatan nie istnieje, a Anneliese nie była opętana[potrzebne źródło]. Mimo wydania tego dokumentu, wielu katolików wierzy w opętanie Anneliese. Obecnie w żadnej diecezji niemieckiej nie ma wyznaczonego kapłana do pełnienia stałej posługi egzorcystycznej (pomijając to, że egzorcystą jest każdy ordynariusz miejsca)."

"In 1984, the bishops made a petition to the Vatican regarding the exorcism rite and a commission passed on the decision that she was mentally ill, not possessed."

Wystarczy na wikipedię zajrzeć.

ocenił(a) film na 9
AlexAshtray

dzięki, po prostu mnie ciekawiło, Kościół tak już namącił że nie wiadomo w co wierzyć, ja osobiście wierze w boga dlatego nie wykluczam że Anneliese mogła rzeczywiście być opętana...

ocenił(a) film na 4
eminem_filmaniak

Nie ma problemu =) cieszę się, że mogłam pomóc! Jakby nie patrzeć na tragiczną historię Anneliese (z punktu widzenia religijnego czy psychiatrycznego), jest ona bardzo poruszająca.

ocenił(a) film na 5
eminem_filmaniak

Taka rada:
Wierz w boga, a nie w kościół.

ocenił(a) film na 9
Dealric

dobra rada...

ocenił(a) film na 9
eminem_filmaniak

zła rada...
bo Bóg założył Kościół a Apostołowie ustanowili duchowieństwo...

1 List do Tymoteusza 3:15
"...byś wiedział, jak należy postępować w domu Bożym, który jest Kościołem Boga żywego, filarem i podporą prawdy."

Mateusz 16;18
"Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr, i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą."


Łukasz 10;16
„Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał.”

1 Jana 4;6
„My jesteśmy z Boga. Ten, który zna Boga, słucha nas. Kto nie jest z Boga, nas nie słucha. W ten sposób poznajemy ducha prawdy i ducha fałszu”


Dzieje Apostolskie 14;23
„Kiedy w każdym Kościele wśród modlitw i postów ustanowili im starszych, polecili ich Panu, w którego uwierzyli.”

1 List do Tymoteusza 3;8
„Diakonami tak samo winni być ludzie godni, w mowie nieobłudni, nienadużywający wina, niechciwi brudnego zysku,”

1 List do Tymoteusza 5;17
„Prezbiterzy, którzy dobrze przewodniczą, niech będą uważani za godnych podwójnej czci, najbardziej ci, którzy trudzą się głoszeniem słowa i nauczaniem.”

Dzieje Apostolskie 20;28
„Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią.”

ocenił(a) film na 9
Dealric

1 List do Tymoteusza 3:15
"...byś wiedział, jak należy postępować w domu Bożym, który jest Kościołem Boga żywego, filarem i podporą prawdy."

Mateusz 16;18
"Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr, i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones