PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7117}

Egzorcyzmy Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose
7,0 205 856
ocen
7,0 10 1 205856
5,2 14
ocen krytyków
Egzorcyzmy Emily Rose
powrót do forum filmu Egzorcyzmy Emily Rose

Czy ten film ma cos wspolnego z prawdziwymi wydarzeniami ktore dzialy sie w Niewmczech?

ocenił(a) film na 4
nadzia_filmaniak

Oczywiście, historia o chorej psychicznie Annelise z Bawarii zaadoptowana w tym filmie dość dokładnie.

ocenił(a) film na 7
bdt233

Chorej psychicznie ? haha, lekarze stwierdzili coś innego :D

ocenił(a) film na 4
sheut6

Haha jesteś w błędzie.

ocenił(a) film na 2
bdt233

Lekarze stwierdzili epilepsję, księża osądzili, że to opętanie. A z fizycznego punktu widzenia Anneliese umarła z głodu.

ocenił(a) film na 4
Morska_Bryza

Wiem, zwróć uwagę na to, że w latach 70-tych psychiatria była w powijakach, tym bardziej w głęboko katolickiej Dolnej Bawarii, epilepsja była najłatwiejsza do zdiagnozowania, dziś wiadomo, że wiele problemów neurologicznych i psychicznych występuje razem i połączenie epilepsji ze schizofrenią paranoidalną jest stosunkowo częste, toteż w dzisiejszych czasach w krajach ogólnie uważanych za cywilizowane nie ma już tak rażących przypadków zaniedbania jak u Anneliese, bo osoby tak ciężko chore są odpowiednio i znacznie skuteczniej leczone.

bdt233

Stek bzdur. Anneliese Michel była całkowicie zdrowa psychicznie, miała słabe zdrowie w porównaniu ze swoimi siostrami. Chorowała na zapalenie płuc.Tak zwana epilepsja była wymysłem niekompetentnych psychiatrów klinicznych. Anneliese była dręczona przez niewidzialne byty duchowe zwane w religii demonami. W przypadku jej opętania występowała nie tylko awersja wobec sacrum, ale także zjawiska paranormalne. Nie są to stany psychologiczne czy patologiczne w sensie klinicznym i mają charakter doświadczeń duchowych. Pierwszy atak demoniczny nastąpił we wrześniu 1968 roku. Pierwszy oficjalny egzorcyzm został przeprowadzony 24 września 1975. Wycieńczona fizycznie Anneliese Michel zmarła 1lipca 1976. Znakomita książka profesor Felicitas Goodman, antropologa kultury, religioznawcy i językoznawcy Egzorcyzmy Anneliese Michel w naukowy sposób rozpatruje ten szczególny przypadek opętania. Na marginesie wypada dodać , że opętania i egzorcyzmy występują w każdym kręgu kulturowym i w każdej religii.

ocenił(a) film na 4
soulheart

Wyrazy głębokiego współczucia.

bdt233

Nie pisz bzdur człowieku jak mało wiesz, a wyrazy współczucia zachowaj dla swojego biednego umysłu.

ocenił(a) film na 8
bdt233

Nie chorej psychicznie, lecz opętanej przez demony złych duchów: Hitlera, Stalina i Nerona biedna dziewczyna dziwaku, księża robili co w ich mocy chory niedowiarku.

ocenił(a) film na 4
AlexRener

ciekawe czy nad Twoim mózgiem robiono co było w mocy, najwyraźniej nie pomogło

ocenił(a) film na 8
bdt233

Ja nie mam mózgu, człowieku, nawet nie wiem ile jest 2+2. ?

ocenił(a) film na 10
AlexRener

hahahhaa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones