PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=733021}

Eichmann Show

The Eichmann Show
6,4 3 169
ocen
6,4 10 1 3169
Eichmann Show
powrót do forum filmu Eichmann Show

żeby mięć swój kraj, który pierwotnie nie był żydowski.... to mnie w tym filmie uderzyło. Mało kto wie, że Izrael to Państwo utworzone sztucznie, wcześniej to nie było państwo żydowskie. W ogóle się tak nie nazywało.

ocenił(a) film na 8
Unibet_78

To było ich państwo i nadal nim jest, podobnie jak Palestyńczyków. Oba narody mają prawo do tych ziem. Nie można tutaj mówić o tym, że Izrael został sztucznie utworzony. Na podobnej podstawie można sądzić, że Polska też jest efektem kombinacji, a nie jest. Różnicą są tylko lata i fakt, że Żydzi zostali zmuszeni do życia w diasporze.

Ps: Idąc tym tropem, można sądzić, że za dwa tysiące lat Palestyńczycy stracą prawa do własnej ziemi.

ocenił(a) film na 5
Astarioth

Na tych ziemiach pierwszymi mieszkańcami (nie licząc dinozaurów :D) byli Arabowie z ich religią. Zatem gdzie tam Izrael czy Palestyna? To nie ich ziemie do odzyskania. Polska nie jest efektem kombinacji, książki do historii to jedno, a stary testament to nie historia poparta nauką ok?

ocenił(a) film na 8
Unibet_78

Cztery tysiące lat temu, w Mezopotamii przekazywano informacje o koczowniczych plemionach Żydowskich, podróżujących do Kanaanu. Podobnie było na terenach Polski, gdzie przed Słowianami byli również Celtowie. Akurat jeżeli chodzi o tamte czasy, de facto państwa dopiero powstawały. Zresztą Kananejczycy to lud semicki, przybyły z ziem Palestyny. Arabowie wymyślili Islam dosyć późno...

ocenił(a) film na 5
Astarioth

Jako pierwszy kraj powstały na tych ziemiach to państwo arabskie założone przez Filistynów (nazwa Palestyna pochodzi od ludu filistynów). To, że ktoś sobie wędrował z punku A do B nikogo nie interesuje za bardzo. Każdy gdzieś kiedyś wędrował. Co więcej, zwracam uwagę, że realne korzenie religijne Izraela wywodzą się z Katowic. Historia się kłania.

ocenił(a) film na 8
Unibet_78

Heh...broniłam się z wojny sześciodniowej ;) Chciałabym jedynie przypomnieć, że Rosjanie nie mają praw do naszych ziem, a są Słowianami, czy to jakaś podpucha :) ?
PALESTYŃCZYCY TO NIE FILISTYNI :) -odnajdźmy Filistynów i może im oddajmy tę ziemię, w końcu jest ich. Poza tym ich pochodzenie nie zostało ustalone, można się jedynie domyślać. Realne korzenie Izraela wywodzą się z Katowic... Ciekawe, bo czytałam, że Żydzi od dawna chcieli mieć swoją siedzibę a Herzl i Nordau jedynie ich poprowadzili. Izrael byłby sztucznym państwem, gdyby został założony np. w Ameryce Pd. nad czym Herzl się zastanawiał, ale ciężko jest założyć kraj, wiedząc że ojczyzna jest zupełnie gdzie indziej. To co piszesz kompletnie nie ma sensu, Arabowie ( dowolny kraj arabski) nie mają praw do ziem Palestyny, mają ją Palestyńczycy i Żydzi, a chciałbym jedynie przypomnieć, że gdyby nie rozpad Imperium Osmańskiego, Palestyńczykom nigdy by do głowy nie przyszło, że stanowią jednolity trzon społeczny, co dopiero państwo !
Podbite tereny, należą do zdobywcy - i mam na myśli czasy dawne, Izrael przybył, podbił Jerozolimę i założył kraj, potem raz po raz przejmowani byli to przez Egipt, to przez Rzym, Asyrię, Macedonię itd.

Ps: Jaką masz pewność, że Filistyni byli tam pierwsi ? I pytanie - skoro Izrael to państwo sztuczne, to czym jest USA ?

ocenił(a) film na 8
Astarioth

Ciągle nie mogę znaleźć przycisku do lajkowania na Filmwebie.

+1 Astarioth. Mądrze piszesz.

Astarioth

PALESTYŃCZYCY TO NIE FILISTYNI... czytaj ze zrozumieniem, to wlasnie napisal Unibet_78:
"to państwo arabskie założone przez Filistynów"
"skoro Izrael to państwo sztuczne, to czym jest USA ?" - jak to czym? tworem powstalym z podbojow i holocaustu rdzennej ludnosci...

ocenił(a) film na 8
Unibet_78

Egipt, Jordania i Syria nie specjalnie przejmowały się Palestyńczykami - chodzi o tereny, gwoli ścisłej ścisłości. Wzgórza Golan i Hebron są doskonałymi punktami strategicznymi ( nie wspomnę o wodzie). Palestyńczycy zostali zostawieni sami sobie, poza tym do dziś nie ustalono kwestii przynależności tych ziem. Nie da się, to tereny należące do dwóch narodów i trzech religii.

Astarioth

"koczownicy" to slowo klucz - koczownicy nie maja panstwa. poza tym ty tak na serio 4000 lat temu? to okaze sie ze wszystko nalezy do mongolow, bo to podbili dawno temu, albo jeszcze lepiej do rzymian, bo imperium rzymskie, albo do potomkow balilonczykow czyli iranczykow, albo na przyklad do atlantydow ktorzy wladali tymi terenami 12000 lat temu :)

Unibet_78

Z tego co ja wiem, to Izraelici przyszli na te ziemie ponad 5 tysięcy lat temu. A Palestyńczycy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones