PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32375}
7,4 195 130
ocen
7,4 10 1 195130
6,5 19
ocen krytyków
Equilibrium
powrót do forum filmu Equilibrium

A mianowicie trzeba wyłączyć mózg. Ten film to typowy odmóżdżacz, jest nie realny ale jak ma się
odpowiednie podejście to może być dla ciebie widowiskowy ale jak to już napisałam trzeba
wyłączyć mózg :)

nudecroft

Ja przy włączonym się dobrze bawiłem. Czy film musi być "realny" by był dobry?

trzeciejajo

Oczywiście, film może być science fiction ale jak będzie przy tym ultra realistyczny to będzie dostarczał multum emocji i adrenaliny. Za to film gdzie akcja jest mocno przesadzona i nie realna już nie bawi niestety.

nudecroft

Po Twojej wypowiedzi wnioskuję ze masz problemy ze znalezieniem dla siebie odpowiedniego filmu z tematyki sf, ponieważ mało który z nich jest "ultra realistyczny".

albertos25

To fakt ciężko znaleźć jest taki film ale być może sama taki nakręcę jak będę miała ochotę oraz natchnienie.

nudecroft

Zasugeruję Ci żebyś nauczyła się patrzeć na pewne kwestie przez palce. Filmy science fiction nie są raczej od tego żeby były realne, one mają raczej pobudzać wyobraźnie, wprowadzać nas w świat fantazji. Gdyby trzymać się logiki za wszelką cenę to musielibyśmy odrzucić takie filmy jak "Terminator", "Powrót do przyszłości", "Gwiezdne wojny" i wiele innych wartościowych dzieł. Z resztą jest o wiele miej logicznych filmów niż "Equilibrium", i to nie tylko w tematyce sf.

albertos25

No dobra, jednak pewnie znasz znaczenie takiego słowa jak : "Efekciarski" , no więc Equilibrium jest takim właśnie efekciarskim filmem. A zatem nie jest efektowny tylko efekciarski. To jest jedna sprawa, a następna sprawa to sprawa realizmu w science fiction, weźmy za przykład film Avengers gdzie jest multum scen niedorzecznych i które na pewno nie pobudzają wyobraźni tak jak to mówisz, tylko takie sceny wzbudzają zażenowanie tak jak wspomnianym przeze mnie Avengers. Tak więc realizm w science fiction ma na prawdę ogromne znaczenie i jeśli ten realizm jest zachowany to daje mnóstwo radości i dostarcza dużo emocji.

nudecroft

Rozumiem o czym piszesz, ja nigdy Equilibrium nie postrzegałem jako filmu efekciarskiego, prędzej to określenie pasuje do Matrixa. Co do Avengers to nie oglądałem ale ja to nie traktuję nawet jako film sf, tylko jako komiks. No bo w końcu jest on ekranizacją komiksu. Dużo ostatnio tych ekranizacji powychodziło i niestety przysłoniły one prawdziwe kino sf. Ciekawe masz spojrzenie, jakie filmy sf cenisz sobie najbardziej może masz do polecenia coś ciekawego?

albertos25

Obecnie pracuję nad scenariuszem do filmu SKYNET 2029. Film będzie opowiadał o starciu ludzi z maszynami i jak to ludzie w rzeczywistości nie mają żadnych szans z maszynami i żadna tam partyzantka na czele z Connorem nie pomoże. Pokazane ma być główny sztab maszyn i nie tak głupio jak to było pokazane w Terminator Ocalenie tylko, kilkadziesiąt tysięcy maszyn, mnóstwo mechanizmów, cała skomplikowana maszyneria będzie to ukazane ze wszystkimi możliwymi bajerami jakiego dotąd nie widziałeś w żadnym filmie. To ma być film z jajem a nie taki szajs co T: Ocalenie. Cyborgi będą dysponowały bronią plazmową jak i konwencjonalną oraz również atomową. Jeśli uda mi się z tym scenariuszem to wyjdzie z tego ponad przeciętny film zupełnie nie w hollywoodzkim stylu.

nudecroft

O kurde... żartujesz, prawda?

myszszata

Pytasz apropo mojego scenariusza? To nie, nie żartuję. A jeśli uznam że jest naprawdę dobry to wyślę go w odpowiednie ręce. Mam masę różnych pomysłów ale jeszcze o tym napiszę.

nudecroft

W takim razie popracuj jeszcze nad pisownią: naprawdę, nieszczególnie, ponadprzeciętny, a' propos.
A zdradzisz, jakie to odpowiednie ręce?

myszszata

W odpowiednie ręce czyli zakiś zagraniczny portal który pobiera scenariusze i te ciekawsze są realizowane a te mniej lądują w koszu. No mogę jeszcze zadzwonić do Los Angeles żeby mi podali namiary na jakiegoś producenta filmowego. Są różne sposoby.

nudecroft

Naprawdę jesteś idiotką, czy tylko udajesz?

myszszata

Próbuję tylko swych sił a ty gościu czemu zaraz mnie obrażasz?

myszszata

Człowieku, będziesz tak obrażał wszystkich z byle powodu to zaraz dostaniesz BANA i na tym się skończy.

nudecroft

Po pierwsze: płci jestem niewątpliwie żeńskiej, po drugie: sama się prosisz o kpiny, po trzecie: nie obrażam wszystkich, po czwarte: ośmieszasz się tym Los Angeles, no i na koniec, daj mi BANA.

nudecroft

Kwiatuszku, nie strasz mnie BANEM, bo to śmieszne. Swoich sił próbuj, ale nie ośmieszaj się na forum. Albo zadzwoń do Los Angeles, albo znajdź ten portal. .
Mój i nick i sposób wypowiedzi oznaczają, że jestem płci żeńskiej, to tak nawiasem.

myszszata

Tu proponują żeby wysyłać scenariusze -----> info@scriptblaster.com

http://www.ehow.com/how_4581584_sell-screenplay-hollywood.html

http://www.scriptblaster.com/order.php

Nie wiem na ile są to poważne portale ale poszukam jeszcze.

ocenił(a) film na 6
nudecroft

Hollywood ma od zatrzęsienia dobrych scenariuszy, których nie realizuje, w tym na podstawie Dicka i Lema! A jak wiadomo Lem to najwyższa półka. Rzecz w tym, że nie sądzę aby udało ci się przebić ze scenariuszem, który jak sam mówisz jest "nie hollywoodzki". Oni potrzebują głównie produktu. Ale próbować zawsze trzeba i warto! Więc powodzenia.

ikcibaZlewaP

Właśnie tak, będę próbować. Dzięki.

ocenił(a) film na 8
myszszata

+1 bro ;]

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 8
shamar

Racja, nie doczytałem, mój błąd ;)

nudecroft

Że tak powiem, powodzenia w realizacji. Bo póki nie znajdziesz NAPRAWDĘ dobrej wytwórni, to nie masz co liczyć na udaną realizację "całej skomplikowanej maszynerii, która będzie ukazana ze wszystkimi możliwymi bajerami jakiego dotąd nie widziałeś w żadnym filmie". A poza tym to jest bardziej zarys początku, niż jakiś pomysł na fabułę, bo same realia to zbyt daleko nie zajdą.

P.S. Ale i tak życzę powodzenia. :)

ocenił(a) film na 8
nudecroft

http://www.filmweb.pl/film/Pandorum-2009-478458 polecam ten film. z tego co pamiętam to jest dosyć realistyczny.(jak na s-f oczywiście)

pikuh

Oglądałam wiele lat temu ten film i nie szczególnie mi się podobał ale miło że spróbowałeś. Poszukaj czegoś jeszcze, ja stale szukam.

ocenił(a) film na 8
nudecroft

to jedynie jeszcze district 9( o ile za realny możemy uznać odwiedziny ufo) i wyspa. Ten drugi jest nieco naciągany ale jak oglądałem go dawno temu, to dałem mu wysoką ocenę. Może któryś z tych spodoba Ci się.

pikuh

Mówiąc lepszym językiem, nie podobał mi się film o "potworach - zombich" a ostatnia scena w wodzie wyglądała tak, jakby bohaterowie wynurzyli się w wielkim sztucznym zbiorniku wodnym a nie w morzu czy jeziorze.

ocenił(a) film na 8
pikuh

Skrzyżowanie "Aliena" z "Zejściem" i durne postaci?

Rzeczywiście.. rewelka.

ocenił(a) film na 8
shamar

czy ty piszesz o pandorum?

ocenił(a) film na 8
pikuh

Nie. O "Troskliwych misiach".

Zaoszczędzę sobie czasu... I wymienię tylko panią biolog, która została ultra-wjowniczką. To jest realistyczne kino SF?

ocenił(a) film na 8
shamar

zatem podaj dobre tytuły w tym klimacie i przy okazji na ile oceniłeś pandorum.

ocenił(a) film na 8
pikuh

Oceniłem chyba na 6/10. Dawne czasy.

Ale, w jakim, klimacie? "Alienowskim"? tego dużo nie ma.

ocenił(a) film na 8
nudecroft

musisz miec smutne życie .

maciekb80

Na podstawie czego tak twierdzisz?

ocenił(a) film na 8
nudecroft

Jakie trzeba miec do tej produkcji podejście coby się miał podobać ?

maciekb80

To proste, jeśli jesteś mało wymagającym widzem nastawionym na tanią rozrywkę to film powinien ci się spodobać. Jeśli jednak ktoś wmówi ci że jest to ekstra film z super efektami specjalnymi oraz z dużą dawką realizmu to srogo się zawiedziesz. W miłym towarzystwie przy piwie (mocnym piwie) filmik odbierzesz pozytywnie.

ocenił(a) film na 8
nudecroft

a okey . dzięki . Sensowna odpowiedz :) .

maciekb80

No, Spox :)

ocenił(a) film na 8
nudecroft

A używasz w ogóle czasami? Nie mówię o podtrzymaniu funkcji życiowych?

A_Master_of_Disaster

Głupie pytanie, pewnie że tak ale do tego filmiku z Balem go nie potrzeba.

ocenił(a) film na 8
nudecroft

Bo gra Bale to nie trzeba mózgu używać? Mhm, niezwykle pouczające, zapamiętam.

A_Master_of_Disaster

Może tak to zabrzmiało ale jest taki nie dlatego że gra w nim Bale tylko chodzi mi konkretnie o ten film, że nie wymaga wysiłku intelektualnego czaisz?

ocenił(a) film na 8
nudecroft

Jak już to rozumiem. Czaić się można w krzakach, np. ;) A, że nie jest zawiły, co to komu szkodzi, czasem trzeba odpocząć od thrillerów psychologicznych, np. po wielu godzinach pracy.

A_Master_of_Disaster

Dlatego właśnie odpisałam koledze obok, że film jest fajny w doborowym towarzystwie przy piwie ;)

ocenił(a) film na 8
nudecroft

Nie zgodzę się, bo w doborowym towarzystwie i przy piwie - primo nic tak naprawdę nie obejrzysz, secundo nic z filmu nie zrozumiesz, a ten mimo, że w istocie nie zagmatwany ma na momenty które warto prześledzić z uwagą.

A_Master_of_Disaster

"... momenty które warto prześledzić z uwagą" - np jak ten w którym Bale stoi w jednym miejscu otoczony przez rebeliantów i strzela ze swoich pistolecików używając specjalnego "KATA" - stał w jednym miejscu i ani razu nie oberwał a zabił ich wszystkich hehe, zawsze mnie to ciekawiło czy coś takiego w ogóle jest możliwe.

ocenił(a) film na 8
nudecroft

Nie, chwile, np. jak te gdy zabija partnera, mnie osobiście poruszyły, mimo, że takie ckliwe, oklepane jak to ludzie mówią. Mam do tego filmu sentyment, nie wiem czemu, ale mam, trąci Orwellowskim klimatem. Może to zacz ;]

ocenił(a) film na 8
nudecroft

A co do Gun-Kata bo tak dokładnie się nazywała ta sztuka walki ;] toż to wymysł, coś jak akrobacje z Matrixa, pamiętaj to tylko fikcja ;)

A_Master_of_Disaster

No wiem że to fikcja ale czasem nawet za bardzo przekombinowane ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones