PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698728}
4,7 31 855
ocen
4,7 10 1 31855
4,6 14
ocen krytyków
Facet (nie)potrzebny od zaraz
powrót do forum filmu Facet (nie)potrzebny od zaraz

Obejrzałem film na premierze. Nie oczekiwałem, że nagle obejrzę polską komedię i powiem
WOW, a jednak komuś się udało zrobić dobrą, zjadliwą polską komedię. Jednak nic takiego się
nie wydarzyło. Od czasów w miarę udanych Listów do M żadna komedia godna polecenia po
prostu nie powstała. Jesteśmy specjalistami od ciężkich filmów i tak na razie pozostaje. Film jak
porozrzucane puzzle, z których udało się poukładać tylko piękne niebo. Tym niebem jest miasto
Warszawa. Sposób w jaki wykorzystano miasto jest godny polecenia i pozostawia wzór innym
reżyserom i specjalistom od zdjęć. Dawno nie widziałem filmu, w którym w taki doskonały
sposób wykorzystano miasto, w którym kręcono film. Dla tych, którzy stolicę dobrze znają film był
zdecydowaną podróżą sentymentalną po zapomnianych uroczych miejscach, dla tych, którzy jej
nie znają pokazuje się w sposób skłaniający do odwiedzenia. I to własnie Warszawa zagrała w
tym filmie najlepiej. Nie chcę pomniejszyć roli Katarzyny Maciąg, która zagrała jak zawsze
świetnie. Idealnie odnalazła się w roli i od początku do końca pokazała cały swój kunszt. To
samo można powiedzieć o Joannie Kulig, ale niestety nie były w stanie skleić scenariusza, który
po prostu się nie kleił. Film bez ładu i składu. Film nudny poza kilkoma śmiesznymi scenami i
dobrą muzyką, ale to za mało. Film bardziej przypominał teledysk niż na film, który ma bawić
widza prze 1,5 godziny. Pomysł na komedię naprawdę dobry, ale wykonanie tragiczne. Szkoda,
naprawdę szkoda.

kamil_poczta

Ładnie opisane - naprawdę, lecz teraz musisz się przygotować na atak ze strony "wiecznych fanów" takich produkcji. Już w kilku tematach oni koczują i zawzięcie bronią tego filmu, pod każdym możliwym względem, nawet jeśli ich argumenty są bezsensowne :)

RazzleMan88

Dzięki RazzleMan88, starałem się zrecenzować film jak najbardziej obiektywnie. Jak widać po komentarzach nikt za bardzo nie zaprzecza wiec film chyba naprawdę słabo się broni.
Trzymaj się i do następnej "mocnej" polskiej komedii. Może w końcu kiedyś się doczekamy... :)

RazzleMan88

Fajnie, że ladna warszawa :)
Na pewno pójdę i się przekonam, aczkolwiek ja nie uważam, że film ma tylko bawić, dl a mnie wazniejsze by zostawił cos po sobie ;) Tu mamy dostać obraz współczesnej kobiety. Jak obejrzę to wypowiem sie czy nudny.

ocenił(a) film na 3
kamil_poczta

kamil_poczta, zgadzam się z Tobą całkowicie. Ładne zdjęcia, ciekawy graficznie, dobry muzycznie, a sam film po prostu nudny.
Szkoda , bo miał potencjał, ale nie zagrał, nie skleił się...

I dziwna rzecz: plakat filmowy. Promowanie filmu plakatem ze znanymi aktorami, którzy zagrali kilkuminutowe epizody...
M. Żebrowski na okładce, sugerujący jakikolwiek związek z bohaterką, w rzeczywistości jest tylko lekarzem przyjmującym Zosię (również kilkuminutowy epizod.. no chyba ze w ostatniej chwili wycięli wątek ;)
Nieładnie, nieładnie tak traktować widza...

zolla

zolla zgadzam się w 100% co do plakatów i wykorzystania "wielkich" nazwisk do promocji. Wcale się nie dziwię, bo gdybym miał wypromować ten film chyba użyłbym takiego samego fortelu, bo czym innym tu promować taki "hit"
Do miłego :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones