PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698728}
4,7 31 855
ocen
4,7 10 1 31855
4,6 14
ocen krytyków
Facet (nie)potrzebny od zaraz
powrót do forum filmu Facet (nie)potrzebny od zaraz

Jestem znużona monotonnymi komediami romantycznymi. Mam już tego dość dziękuje twórcom
za ten film. Większość ludzi, która go ostro krytykuje porostu go nie rozumie.
UWAGA TERAZ BĘDZIE DUŻY SPOILER :) - krótki zarys fabuły
Standardowo głównym zagadnieniem jest miłość. Zosia ze względu na zdradę chłopaka, presje
wywieraną przez koleżankę z liceum i nawowie przyjaciółki postanawia spotkać się z "byłymi". Ma
nadzieje że w ten sposób zrozumie jakie błędy w wiązkach.
Pieszego odwiedza intelektualista Ksawerego. Przystojnego, zapracowanego wykładowce
zadufanego w sobie. W trakcie jednego z jego monologów dyskretnie ucieka.
Kolejny ekspartner to Tomek. Okazuje się żę zostawił Zosie, gdyż odkrył że jest gejem :)
Tu pojawia się pierwsza wzmianka o "Łysym".
Dochodzi do przypadkowego spotkania z Michałem ojcem 4 dzieci i mężem rozrzutnej żony.
Okazuje się on by zafascynowanym sztukami walki agresorem.
W między czasie przewija się wątek ojca i jego związku z francuską młodą
pisarką.Ostatecznie dziewczyna go zostawia. Dowiadujemy się że matka głównej bohaterki
zmarła. Wówczas tacie w opiece pomaga ciotka.
Ostatnim "byłym" jest muzyk i właściciel klubu grany przez Mozila (trochę rzadko się odzywa).
Między nimi dochodzi do zbliżenia, mężczyzna proponuje Zosi związek. Ona jednak po prostu
wychodzi.
Idzie na spotkanie z siostrą "Łysego" od niej dowiaduje się że chłopka od 2 lat nie żyje. Zaraz
po zwymiotowaniu udaje się na grób matki, przy którym siedzi ciocia. Kobiety chwile rozmawiają
Następnego dnia wyjeżdża do Izraela. Tam odwiedza ulubionego pisarza i robi z nim
wywiad. Wreszcie żyje...
To był krótki opis fabuły. Teraz czas na interpretacje :)

Zosi jest małomówna i zamknięta w sobie (prawdopodobnie ze względu na śmierć matki i
trudne dzieciństwo). Jest to przyczyna zdrady Piotra, który nie czuł się doceniony. Warto jednak
pamiętać że główna bohaterka wielokrotnie nie była szczera względem swoich byłych partnerów.
Mimo tego zawsze mogła i może liczyć na przyjaciółkę.
Najbardziej kochała "Łysego" nie wiedziała o jego problemie z dragami. Myślała że to
problemy psychiczne. On ją zostawił, a ona go szukała. Jednakże wszyscy myślą inaczej.
Obwiniają ją za jego problemy. Zosi czuje się w spół winna, gdyż właśnie go naprawdę mocno
kochała.
Usposobienia przedstawionych mężczyzn to lekko podkoloryzowane typy facetów.
Astrofizyk, który pracuje w kawiarni ukazuje problem młodych ludzi w znalezieniu wymarzonej
pracy.
Patrycja woli nisko płatną prace bez większych zobowiązań niż wygórowaną pensje
korposzczurów, jest w życiu szczęśliwa. Stara się pomoc Zosi.
Zosia została porażona piorunem i od chwili, gdy w szpitalu chcieli obciąć jej bransoletki
wyładowuje sprzęty elektroniczne. Ustało to, gdy zgodziła się porozmawiać z Piotrem. Ta sytuacja
pokazuje żę jesteśmy odłączeni od świata wtedy gdy nie słuchamy innych.
Już pierwsza scena pokazuje ludzką interesowność i myślenie tylko o sobie. Nikt na planie nie
wziął pod parasol sprzętu.
"Masz pozdrowienia pod Zosi"

ocenił(a) film na 10
dominika0998

Super recenzja

dominika0998

Pani Dominiko, rozumiem co oglądam, a też uważam że film jest po prostu.... nudny! Dlaczego promują i reklamuja go jako komedie romantyczną, choć nim nie jest. Dlaczego 90% opinii jest negatywnych??? Niestety nuda.... prawda?

ocenił(a) film na 4
dominika0998

Hmm, to streszczenie na początku tej recenzji jest zupełnie bez sensu. Dla osoby, która widziała film jest niepotrzebne, a dla tych, którzy tego nei widzieli, to jest ogromny spoiler.

wojtasia

Też się pod tym podpisuję. W każdym razie film pokazuje jak bardzo bywamy/jesteśmy zagubieni w swoim życiu. Uważam, że film jest strzałem w 10, jeżeli chodzi o współczesnych młodych, właśnie w tym wieku 24-30. Dookoła tłuczą nam do głowy rób karierę, znajdź sobie męża/żonę, a gdzie w tym wszystkim nasze prawdziwe ja? Jakieś zakłady, a bo co powie głupia koleżanka z LO, która bierze ślub? a wszystko ma swoją przyczynę, jakiś sens. Główna bohaterka po prostu dusiła się w tych wszystkich związkach, z każdym z tych facetów było coś nie tak: jeden zafiksowany socjolog (chociaż to mega przerysowany obraz ale się uśmiałam), inny porywczy, homoseksualista, narkoman... Czasami fajniej jest być po prostu singlem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones