PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32581}

Fanny i Aleksander

Fanny och Alexander
8,0 15 139
ocen
8,0 10 1 15139
8,2 17
ocen krytyków
Fanny i Aleksander
powrót do forum filmu Fanny i Aleksander

TVP wyemituje telewizyjną wersję filmu(czyli tę dłuższą, 5-godzinną) jako serial, pierwszy odcinek: poniedziałek 3 lipca 23:25 w TVP1

ModernoGatto

jak zwykle zajebista godzina, kto by nie szefował tvp zawsze będzie dno

ocenił(a) film na 10
pisz

hm...... no tak, ten film raczej nie będzie miał milionowej widowni, więc jest tak późno, gdyby zainteresowanie było takie, jak np. jakimś debilnym serialem, czy amerykańską superprodukcją, pewnie daliby to dużo wcześniej, ale trzeba ich pochwalić za samą ideę, nie spodziewałem się Bergmana w publicznej telewizji....

ocenił(a) film na 10
ModernoGatto

W ww 5cio godzinnej wersji ktore fragmenty sa dluzsze?? Czego jest wiecej??

Wlasnie jestem swiezo po 189min wersji dvd i jestem pod olbrzymim wrazeniem, niesamowity film!!! Polecam, ale oczywiscie nie wszystkim!

ocenił(a) film na 10
Jiimmii

co jest dłuższe?
Narazie widziałem tylko pierwszy odcinek, więc trudno mi to dokładnie ocenić, ale była w nim np. scena przy stole, toasty, rozmowy etc. która w wersji 189min albo była ograniczona do minimum, albo wogóle wycięta (nie pamiętam dobrze, widzałem tę wersję parę miesięcy temu). Pierwszy odcinek(akt) miał tytuł 'Rodzina Ekdahlów świętuje Boże Narodzenie) i obejmował właściwie tylko to wydarzenie, chyba nawet nie w całości, czekam na drugi....
A propos dłuższych wersji filmów Mistrza - chętnie obejrzałbym 'Sceny z życia małżeńskiego' w wersji serialowej, na IMDb podają, że to razem 299 minut:-) ma ktoś może do tego dostęp?

ModernoGatto

Ja sondze, rze nikt nie bendzie oglondał Fany i Akeksander, bo w tv są mecze i to sie liczy.! I pozatym uwarzam, rze nie ma sensu 5 godzin oglondac tego, bo mecze so krutsze i ciekawe.!!

Franczesko

stary!Tego się czytać nie da!Weź nie znęcaj się nad wzrokiem innych;|

ocenił(a) film na 9
ModernoGatto

Pierwszy odcinek przegapiłem, niestety. Właśnie leci 3 i już mogę powiedziec, że serial owszem - nieco różni się od filmu kinowego, lecz nie są to róznice diametralne. Film w wersji 190 minut sprawia wrażenie nieco chaotycznego, toteż niektóre wątki wyjaśniają się w serialu. Póki co - najważniejszą sceną, która w filmie sie nie znalazła to rozmowa Emilii Eckhdal z aktorami o ewentualnej jej rezygnacji z posady, poza tym było kilka dodatkowych epizodzików między śmiercią Oscara a rozmową pastora z Alexandrem o klamstwie.
W ogole to bardzo się cieszę, że TVP zdecydowała się na emisję tego serialu! :)
Pozdrawiam, Dobry

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones