The Milagro Beanfield War

plakat - Fasolowa wojna (1988)

opisy filmu

(4)
  • W Milagro, małym miasteczku w Nowym Meksyku, wpływowy milioner Ladd Devine planuje budowę wielkich obiektów turystycznych. Jedynie aktywistka Ruby Archuleta oraz wydawca lokalnej gazety a zarazem prawnik Charlie Bloom zdają sobie sprawę, że działania Devine'a grożą wysiedleniem lokalnej farmerskiej ludności. Jednak mieszkańcy Milagro, zadowoleni z tymczasowych profitów jakie przynosi im praca przy inwestycjach, nie dają się przekonać do zawiązania opozycji w celu obrony swoich rodzimych terenów. Dopiero gdy młody Joe Mondragon decyduje się wejść w konflikt z wpływowymi przedsiębiorcami i wbrew ich interesom doprowadzać wodę do swojego poletka fasoli, świadomość i postawa ludzi powoli zaczyna się zmieniać. Film jest pełną ciepła i humoru, świetnie zrealizowaną opowieścią o hiszpańskojęzycznej ludności południa USA, jej mentalności i usposobieniu.

  • Biznesmen Ladd Davine (Richard Bradford) postanawia stworzyć kompleks turystyczny w miasteczku Milagro. Prace budowlane zaczynają utrudniać farmerom dostęp do wody. Młody Joe Mondragon (Chick Vennera) wchodzi w konflikt z wpływowymi przedsiębiorcami i wbrew ich interesom chce doprowadzać wodę do swojego pola fasoli. Jest to początkiem konfliktu.

  • Ledd Devine jest biznesmenem.  Postanawia wybudować kompleks turystyczny w Milagro w stanie Nowy Meksyk. Miejscowa aktywistka oraz wydawca lokalnej gazety, a zarazem prawnik chcą za wszelką cenę powstrzymać budowę kierując się przypuszczeniem, iż grozi ona wysiedleniem lokalnej ludności. Na początku sami muszą prowadzić walkę, lecz sytuacja się zmienia gdy farmerzy przez prace budowlane zaczynają mieć problem z dostępem do wody. Jeden z nich wchodzi w konflikt z przedsiębiorcami i pomimo sprzeciwu stara się doprowadzić wodę do swojego pola z fasolą.

  • Fasolowa Wojna zaprasza widza do pełnego ciepła i humoru, magicznego świata Doliny Milagro, miejsca w którym fantazja łączy się z rzeczywistością, i gdzie naprawdę wszystko może się zdarzyć.Oparta na powieści Johna Nicholsa, niezwykła historia Joe Mondragona (Chick Vennera), samotnego majstra, który w nielegalny sposób nawadnia swoje fasolowe pole wodą z rezerw lokalnych. To drobne oszustwo rozpoczyna łańcuch nieoczekiwanych zdarzeń, których konsekwencje będą przytłaczające dla Joe’go i mieszkańców całego miasteczka. W sprawę zostają wmieszani – szeryf Milagro – Bernabe Montoya (Rubén Blades), piękna właścicielka warsztatu samochodowego Ruby Archuleta (Sonia Braga), oraz pracujący pod przykryciem agent policji stanowej (Christopher Walken).Oto poruszająca opowieść o grupie ludzi, których połączyła walka w imię obrony wspólnie wyznawanych wartości.

opinie i nagrody
multimedia
  • zwiastuny
  • zdjęcia
  • plakaty (8)
  • tapety
  • ścieżki dźwiękowe
pozostałe