PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1222}

Filadelfia

Philadelphia
7,9 289 660
ocen
7,9 10 1 289660
7,4 33
oceny krytyków
Filadelfia
powrót do forum filmu Filadelfia

Jakie według was są najlepsze dramaty sądowe? Według mnie najlepiej z tego grona prezentuje się zdecydowanie "Filadelfia". A jaki według was jest najlepszy?

1. FILADELFIA
2. CZAS ZABIJANIA
3. LUDZIE HONORU
4. REGULAMIN ZABIJANIA

Nie oglądałem "12 gniewnych ludzi" ponoć dobry.

ocenił(a) film na 10
Buker7

"find me guilty" moze to nie jest do konca dramat ale jest świetny!
A i jeszcze oczywiscie wspaniały film choc nie dzieje sie tylko w sadzie ale jest tez o nim to "Adwokat diabła"!

Pozdrawiam

Buker7

W imię ojca z Danielem Day-Lewisem jest genialny. Jeżeli lubisz dramaty sądowe, to ten obraz polubisz na pewno.

Pzdr!:)

ocenił(a) film na 10
mati_4

Powiem Ci szczerze ze jeszcze o tym filmie nie słyszałem. Spróbuje go ściągnąć. Dzięki za propozycje.

Buker7

Domyślam się, bo wiele osób go nie widziało, a nawet nie słyszało. A szkoda, bo dużo tracą. Film zapomniany, ale świetny, i o tyle wstrząsający, że na faktach.

Pzdr!:)

ocenił(a) film na 10
mati_4

To musze koniecznie obejrzeć!!! ///za krótki/////

Buker7

zdecydowanie polecam '12 gniewnych ludzi'

rafael_0210

popieram, nie mogłam się długo zabrać do tego filmu, potem żałowałam, że tak długo się... zabierałam

ocenił(a) film na 8
mati_4

"W imię ojca" nie jest dramatem sądowym. Sądu jest tam na prawdę nie wiele. To jest po prostu dramat albo dramat więzienny oparty na faktach.

ocenił(a) film na 8
_Pablos_

Jak dla mnie to najlepszym dramatem sądowym jest film "Ludzie honoru". Fajny był też serial "J.A.G. Wojskowe Biuro Śledcze" :)

ocenił(a) film na 10
_Pablos_

"Ludzie honoru" świetny ale dla mnie lepszy "Czas Zabijania".

ocenił(a) film na 7
Buker7

Inherit the Wind - to jest dobre kino, ludzie honoru i czas zabijania to przy tym malutkie kloniki

ocenił(a) film na 7
Aiden_Vaine

"Sędzia Anna Maria Wesołowska".

ocenił(a) film na 8
m00dy

"Sąd rodzinny"

Buker7

kłamca kłamca :D

ocenił(a) film na 10
buchorozec

Legalna blondynka!

Buker7

nikt nie wymienił Wyroku w Norymberdze. niedawno był w TV i żałuję że nie udało mi się spokojnie obejrzeć, w każdym razie z tego co (urywkowo) widziałem może być bardzo ciekawym filmem :)

ocenił(a) film na 7
Widurr14

ja polecam "Lęk pierwotny"(Primal Fear) no i oczywiscie buker7 musisz obejrzec 12 gniewnych ludzi

ocenił(a) film na 6
Buker7

Hmm "Jestem Sam" to dobry film :). Filadelfii jeszcze nie oglądałem, mam nadzieję, że nie zapomnę o dzisiejszym filmie. Zwłaszcza, że tak wam się podoba:].
Pzdr

ocenił(a) film na 6
Kabat543

Film nie okazał się taki rewelacyjny :|. Żadna scena, mnie nie wzruszyła. To nie jest dramat sądowy a po prostu człowieka- rowerzysty. Moje max to 6. Może jak kiedyś obejrzę drugi raz ten film to ocena będzie większa, ale nie widzę w nim nic specjalnego

ocenił(a) film na 8
Buker7

Dodam jeszcze "And Justice for All" z Al'em Pacino.

użytkownik usunięty
Buker7

W sumie, to "Egzoryzmy Emily Rose" są w dużej mierze dramatem sądowym.

ocenił(a) film na 7
Buker7

"12 gniewnych ludzi" - według mnie najlepszy.

ocenił(a) film na 7
Buker7

„Lęk pierwotny” jest rewelacyjny. Śmiało mogę go polecić. Banalna z pozoru historia, z każdą minutą staje się coraz bardziej wciągająca, aż nie można oderwać wzroku od filmu. REWELACJA :)

ocenił(a) film na 7
dziewuuszka

Potwierdzam ! A zakonczenie mnie poprostu zmiażdżyło :)

ocenił(a) film na 7
Cinek234

Widziałam ten film już 3 razy i ciągle mnie rozbraja... Lubię tego typu filmy a ten zdecydowanie przoduje:)

Buker7

"Huragan" z Danzelem Washingtonem. ''Filadelfia'' tez jest moim zdaniem świetna

ocenił(a) film na 6
rafraz

To może też "Przed egzekucją"? Jest naprawdę świetny,wprawdzie mało tam sądu,ale coś z takich klimatów (może bardziej więzienny) ;)

ocenił(a) film na 7
Buker7

1. "12 gniewnych ludzi"

ocenił(a) film na 9
rock79

Sporo tego typu filmów się ogląda, ale mam dwóch faworytów. Skandalista Larry Flynt u stosunkowo nowy film "You don't know Jack" - ten ostatni z niewiadomych przyczyn wprowadził mnie w podobny nastrój co Filadelfia.

ocenił(a) film na 7
Buker7

"Za młoda by umrzeć"

ocenił(a) film na 8
pozdroelojol

Dziwne, że nikt nie wspomniał o "Zaklinaczu Deszczu" Francisa Forda Coppolli z Mattem Damonem, Danny'm De Vito i Johnem Voightem.
Moja czołówka dramatów sądowych:
1. Ludzie Honoru
2. Zaklinacz Deszczu i Czas Zabijania
3. Filadelfia

ocenił(a) film na 9
Bowman85

Ja bym polecił:
1. 12 Gniewnych Ludzi
2. Zaklinacz Deszczu
3. Zabić Drozda

Buker7

Pamiętam taki boski dramat, wdowiec sądził się o prawo do wychowywania swoich dzieci. Problem polegał na tym, że matka nie umarła ale uciekła z innym facetem. Jeśli dobrze pamiętam rzecz działa się w Irlandii w XIX albo w I poł. XX wieku. Jak ktoś poda mi tytuł będę wdzięczny. 12 gniewnych ludzi polecam :)

hightower1111

EVELYN (2002) r. z Pierce Brosnan. Akcja filmu rozgrywa się w latach 50-ych ubiegłego wieku, w Irlandii Desmond Doyle Brosnan jest bezrobotnym malarzem i dekoratorem wnętrz. Z trudem wiążąc koniec z końcem, samotnie wychowuje trójkę małych dzieci. Staje nagle w obliczu ich utraty, gdy Kościół i irlandzki sąd nakazują umieszczenie dzieci w sierocińcach. Desmond poprzysięga, że połączy z powrotem swoją rodzinę i, ryzykując wszystko, podejmuje desperacką batalię z irlandzkim wymiarem sprawiedliwości. Oczy całego narodu zwracają się na Desmonda i jego heroiczną walkę o utrzymanie rodziny; walkę, która staje się swoistym przesłaniem o sile i potędze ludzkiego ducha i ojcowskiej miłości.

ocenił(a) film na 8
Buker7

dodam jeszcze "Ławe przysieglych " chociaz nie do konca moze to jest dramat, raczej sensacja z domieszka dramatu, ale moim zdaniem bardzo dobry film, ktory trzyma w napieciu do konca i jest tam wspanialy, najlepszy Gene Hackman

Buker7

The Firm

Buker7

1. 12 Gniewnych Ludzi
2. Świadek oskarżenia
3. Anatomia Morderstwa
4. Zabić Drozda
5. Werdykt
6. Zaklinacz deszczu
7. Słaby punkt

ocenił(a) film na 10
Buker7

Z klasyki swiatowej to 12.gniewnych ludzi,Raport Pelikana,Erin Brockovich a z polkich to chyba tylko Bezmiar sprawiedliwosci.

ocenił(a) film na 9
Buker7

jack ktorego nie znacie

Buker7

Dodałbym jeszcze ''You don't know Jack'' (Al Pacino), i ''The Insider'' (Al Pacino & Russell Crowe).
Dziwne, ze te filmy nie padły jeszcze w temacie.

ocenił(a) film na 9
KLAssurbanipal

Oczywiście najlepszy to "Dwunastu gniewnych ludzi", ale chyba jeszcze nikt nie wspomniał tu o "Fatalnej namiętności", więc ją dorzucę. Jeszcze "Egzorcyzmy Emily Rose" były niezłe.

lew890

Egzorcyzmy? w tym filmie był to zabieg kosmetyczny. jeśli dobrze pamiętam (mam zaś prawo nie pamiętać), Egzorcyzmy mają tyle akcji w sądzie, co Titanic ('97) na statku badawczym. Ot, takie dziwne coś wplecione w prawidłową historię, aby sztucznie wydłużyć film, lub jak to zapewne określa reżyser - dodać drugi wątek.

Buker7

http://www.filmweb.pl/film/Morderstwo+pierwszego+stopnia-1995-1055

ocenił(a) film na 7
Buker7

nikt chyba nie przytoczył jeszcze jednego z najlepszych filmów gatunku: "Kramer vs Kramer"
mój top wyglądałby mniej więcej następująco:

1. Dwunastu gniewnych ludzi
2. Kramer vs Kramer
3. W imię ojca

4. Zabić drozda
5. Informator
6. Tato
7. Filadelfia
...
Klient
Adwokat diabła
Egzorcyzmy Emily Rose

Buker7

"Druga prawda" - niezły film. Myślę, że miłośnikom dramatów sądowych może się bardzo spodobać, bo jest oparty na książce prawnika biorącego udział w procesie, o którym opowiada film, przez co jest bardzo... sądowy :-) Jako dodatkowy plus oskarowa rola Jeremy'ego Ironsa.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
nataliam4

1. Dwunastu Gniewnych ludzi
2. Zabić drozda
3. Sprawa Kramerów
4. Filadelfia
5. Adwokat diabła
6.Zaklinacz deszczu
7.Słaby punkt

ocenił(a) film na 10
Buker7

werdykt. najlepszy
zaraz po nim time to kill

ocenił(a) film na 8
Buker7

Przed chwilą ponownie (pierwszy raz widziałem jako dzieciak) obejrzałem polski film pt. "Tato" Ślesickiego. Myślę, że można zakwalifikować ten obraz do dramatów sądowych.

ocenił(a) film na 8
Buker7

dodam Lek pierwotny chyba nie bylo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones