PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33147}
6,6 12 635
ocen
6,6 10 1 12635
5,7 7
ocen krytyków
Flashdance
powrót do forum filmu Flashdance

Jakby się tak dobrze przyjrzeć, Jennifer Beals nie tańczy w tym filmie. Zwłaszcza finałowa scena pokazu (nota bene mocno żałosna) daje dużo do myślenia na ten temat. Inne włosy, inna sylwetka. I nie chce mi się wierzyć by to aktorka zagrała - nie czepiam się jej, ale taki trick w filmie, bo zresztą zauważcie, że większość scen jej tańca kręcono w przyciemnionych kadrach.

ocenił(a) film na 4
srick.pl

No ale co w tym dziwnego? Przecież to aktorka, nie tancerka. Żeby tak zatańczyć, trzeba ćwiczyć latami, więc logiczne, że wzięli do tego dublerkę.
W "Czarnym łabędziu" Natalie Portman też nie tańczyła sama i jakoś nikogo to nie dziwi :)
Chociaż nie... Chyba i tutaj znalazło się paru kretynów, na czele z dublerką, która kłóciła się o swoje, lol :P

ocenił(a) film na 7
miss_obscene

Ona ma w filmie grać i ładnie wyglądać a nie tańczyć ;)

ocenił(a) film na 7
miss_obscene

natalie portman do roli w Czarnym Łabędziu przygotowywała się ponad 2 lata, ćwicząc balet, wiec wiekszość scen tańczyła ona :')

ocenił(a) film na 2
srick.pl

Cały ten film to jakaś kompletna masakra. A scena o której piszesz, zatkała mnie wprost poziomem żenady :D Dublerka wyglądała jak transwestyta, a do tej pory myślałam że nie może być większej żenady niż główni bohaterowie. A tu proszę... :D Ale nic nie pobije tych tańców z klubu (nie wiem co to było), gdzie jedna z lasek tańczyła z zaciśniętymi kolanami :D :D ;D

honey_filmaniak

Jej, chciałam ten film dzisiaj w tv oglądać, dzięki za uratowanie mnie przed TYM http://www.youtube.com/watch?v=FsZIO-vmn3c :D

ocenił(a) film na 2
abc2343

nie ma za co ;) po obejrzanej scenie nadal twierdzę to samo :) ło matko!

ocenił(a) film na 8
abc2343

a dla mnie straciłeś, historia naiwna, ale muzyka, świeżość aktorki nadrabiają, no ale to trzeba lubić.

ocenił(a) film na 5
srick.pl

Niestety Jennifer do scen tanecznych miała dublerkę a przy przesłuchaniu dublera. Wolałabym, aby jej rolę zagrała nikomu nieznana tancerka, bo przez te podmianki film i jej rola dużo tracą na autentyczności.

ocenił(a) film na 8
enchant

https://www.google.pl/search?q=Marine+Jahan&tbm=isch& ;tbo=u&source=univ&sa=X&ei=1c2QU4TcB9SM7Ab1mID4C Q&ved=0CCQQsAQ&biw=1366&bih=627#q=marine+jahan&a mp;tbm=isch

Marine Jahan była dublerką. Wiele zbliżeń ciała jeszcze przed final dance to była Marine Jahan, żeby zasugerować, że Bale ma taką muskulaturę. Erogo dublowała nie tylko w tańcu "What a feeling".

Podczasz auditions dublerką była Sharon Shapiro

https://www.google.pl/search?q=Sharon+Shapiro&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.moz illa:pl:official&client=firefox-a&channel=rcs&gfe_rd=cr&ei=Nc-QU_6BIqSG8QeL_ICgA w#channel=rcs&q=Sharon%20Shapiro%20gymnast&rls=org.mozilla:pl:official

ocenił(a) film na 8
andolinis

odpowieć

andolinis

Natomiast układy breakdance za Jennifer Beals wykonywał tancerz Richard Colón używający pseudonimu Crazy Legs. Tancerz ten wystąpił także w scenie ulicznego breakdance'u gdzie główna bohaterka przyglądała się temu wraz z przyjaciółką. Jak więc widać sprawa dublera - mężczyzny nie jest wyssana z palca.

ocenił(a) film na 5
andolinis

Skoro tak konkretnie odpisujesz, to uściślijmy :)

Główną dublerką taneczną była Marine Jahan, natomiast w scenie przesłuchania dublerów była dwójka: elementy breakdance wykonywał tancerz Crazy Legs, natomiast fragmenty akrobatyki wykonywała Sharon Shapiro, gimnastyczka - http://en.wikipedia.org/wiki/Flashdance

To jedyny film, który do tego stopnia mnie irytuje i razi, jeśli chodzi o podmiankę - oglądając go widzę, gdzie jest aktorka a gdzie dubler czy dublerka. Dubler taneczny nie przeszkadzał mi np. w Footloose u Kevina Bacona, ani w Czarnym Łabędziu u Natalie Portman i Mili Kunis - zapewne to kwestia odpowiednich ujęć, oświetlenia i montażu.

srick.pl

Co jest żałosnego w finałowej scenie?

ocenił(a) film na 4
starszy_pan

Smarkanie w rytm muzyki xd

ocenił(a) film na 6
starszy_pan

Też chciałabym się tego dowiedzieć.

starszy_pan

kilka dowcipów o Polakach było, i mają uraz do całego filmu ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones