PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810624}

Góra

The Mountain
5,0 484
oceny
5,0 10 1 484
4,4 8
ocen krytyków
Góra
powrót do forum filmu Góra

i nie będę udawać. Przeczytałam parę recenzji naszpikowanych "głębią", ale nie przekonały mnie, że jest w w tym obrazie "całe spektrum wątków związanych z formującą się seksualnością oraz niepewnością genderową postaci wtłaczanych (czy samemu się wtłaczających) w sztywne ramy społeczne"(film.org.pl). Dla mnie jest pusty, przekombinowany. Pewnie reżyser miał coś na myśli, ale ja tego nie odczytałam. Będę wdzięczna za objaśnienia.

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Gdzie można to zobaczyć?

ocenił(a) film na 1
o_t

Oglądałam na American Film Festival we Wrocławiu. Czy będzie w kinach - nie wiem.

Agatonik

Zwiastun
https://www.youtube.com/watch?v=NYCTxoXx-H8
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

ocenił(a) film na 4
Agatonik

Generalnie zgoda. Film koszmarnie męczący. Co do głębi, to ta cała genderowa ambiwalencja, zacofana seksualna, heteronormatywna nie-meta nie-świadomość, tam są. No ale co z tego, że są. Taka moda się zrobiła, że wkleisz genderową narracje, to już masz film, bo to takie ważne. Nie masz filmu. Trzeba mieć jeszcze talent i pomysły.

ocenił(a) film na 1
Agatonik

I nie udajesz. Ten film jest typowym przykładem na bełkot i nie ma tu czego objaśniać. Ludzie niechlujni myślowo i artystycznie liczą po cichu, że ktoś właśnie objaśni, co to mieli do powiedzenia. Nic.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones