PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34200}

Generał

The General
7,9 6 362
oceny
7,9 10 1 6362
8,0 22
oceny krytyków
Generał
powrót do forum filmu Generał

Kilka wersji

użytkownik usunięty

Film posiada kilka wersji. Ta puszczana na TVP Kultura trwa ok. 85 minut. Istnieją jednak dłuższe wersje, najdłuższa liczy 107 minut. Widział je ktoś? Dlaczego aż tyle minut różnią się od siebie? Wycięto sceny czy przyspieszono cały film i stąd różnica w trwaniu?

Ja oglądałam wersję, która ma właśnie 107 min. Obraz tam raczej nie jest przyspieszony, więc może faktycznie w tym tkwi różnica.
Zresztą sam możesz sprawdzić:
http://www.archive.org/details/Buster_Keaton_The_General
Jakość nie powala, ale przynajmniej można obejrzeć on-line.

użytkownik usunięty
panna_joanna

Dzięki za reakcję.

Wersja, do której podałaś linka, nie wygląda na "wolniejszą". Żadnej różnicy między tym wideo a tym, które widziałem już dwukrotnie na TVP Kultura, nie odczułem. Być może więc w telewizji puścili okrojoną wersję. Żeby mieć pewność musiałbym obejrzeć w całości to wideo z Internetu, ale nie mam ochoty. Aż tak tego filmu nie kocham. Poza tym ta wersja nie jest zremasterowana, źle to wygląda.

Może ktoś jeszcze się wypowie.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5

Ja oglądałem wersję dłuższą, Co najlepsze na pudełku pisało, że film trwa 75 minut, jakie było moje zdziwienie gdy minął podany czas, a film leciał i leciał. Krótszej jednak nie oglądałem, więc nie wiem co wycięto.

ocenił(a) film na 7
Rezun

To ciekawe bo ja właśnie oglądałem tę wersję 75 minut.

Ale widzę że na youtubie jest wersja dłuższa. http://www.youtube.com/watch?v=GT8xVLguur0 Też mi się specjalnie nie chce sprawdzać różnic pomiędzy tymi wersjami ;)

Jeszcze ciekawostka jaką znalazłem na wikipedii. Orson Welles stwierdził kiedyś że "Generał" to najlepsza komedia oraz prawdopodobnie najlepszy film jaki został nakręcony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones