PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=486822}
6,4 93 002
oceny
6,4 10 1 93002
5,4 28
ocen krytyków
Ghost in the Shell
powrót do forum filmu Ghost in the Shell

Widzę, że wypowiadają się sami pasjonaci anime, postrzegający oryginał (oryginalną ekranizację?) jako niedościgniony ideał, pełen głębi, geniuszu i filozoficznych znaczeń... Ja komiksu nie czytałam i, nazwijcie mnie ignorantką, ale bez jego znajomości z animowanej ekranizacji wyniosłam tylko niekończące się filozoficzne rozważania (ale tak perfidnie, że postać stoi i gada...) oraz bezmiar gołych cycków. Nie jestem osobą, która ogląda tylko komedie na poziomie "Testosteronu" i "Jackass świry w akcji", lubię rzeczy dające do myślenia (chociażby tuż przed GITS oglądałam "Ruchomy zamek Hauru"; "Ringu" też zresztą trudno nie docenić), ale osobiście nie wiem, jaką trzeba mieć znajomość komiksu albo tez ogólną miłość do dzieł japońskich, żeby obsypywać ten film animowany takimi superlatywami.
Ja, słysząc o amerykańskiej wersji, ucieszyłam się, że jest szansa na powstanie czegoś bardziej jasnego dla europejskiego widza, świadomego jego niewiedzy o fabule, będącego w stanie przybliżyć nam postacie, zarysować więcej z tamtejszej rzeczywistości (jakże zachwycającej!), a nie tylko zasypywać go gotowymi wywodami o e-egzystencji (które zresztą w XXI nie wydają mi się już same z siebie takie rzucające na kolana). Żeby nie było - również obawiam się gniota pełnego "akcji i strzelanin", ale jednocześnie mam nadzieję, że tym razem coś z tej historii zrozumiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones