PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=486822}
6,4 93 001
ocen
6,4 10 1 93001
5,4 28
ocen krytyków
Ghost in the Shell
powrót do forum filmu Ghost in the Shell

Moje przemyślenia jako osoby,która przez weekend zapoznała sie z uniwersum Ghost in the shell.

Najpierw obejrzałem anime jedynke z 1995 po tem z 2004 na końcu film 2017.

Myśle,ze ta głosna aktorska ekranizacja jest bardziej inspirowaną adaptacją niż wiernym odtworzeniem mangii.

Wyszło ciekawie,wzięto historie opowiedzianą juz wczesniej,troche pozmieniano,zachowano pierwotny sens.

A konkretniej to morda mi sie cieszyła jak widziałem odtworzenie scen z anime kropka w kropke( np bijatyka ze smieciarzem w wodzie),ze zmienioną fabułą,motywami działań głównych bohaterów i tym kim na prawde byli.

Zgaduje,ze pozmieniano niuanse,zeby fabuła była bardziej dostępna dla mas - zwłaszcza rynku amerykanskiego xD,zeby skompresować historie w tych 2 godzinach i zeby było po prostu ciekawiej dla osób,które juz znają na pamiec owe uniwersum.

Na prawde rozumiem dlaczego w ten sposób nakręcono film i zeby tak wygladała kazda adaptacja ( patrz co zrobili z wiedzminem ) to byłoby super!

Rozumiem ten smutek ultra fanów uniwersum bo przeciez zabrakło ; Muzyki,które wprowadzała widza w trans,zawiłości w fabule,ogólnie postacie i ich motywacje w pierwowzorze były znacznie lepsze.
Zabrakło pseudointeligentnych pytań stawianych widzowi,masy cytatów filozofów np Konfucjusza,samoświadomosci sztucznej inteligencji i całej otoczki cyberpunkowej chciało by sie wiecej.


Jednak produkcje z 2017 uważam jak sie domyslasz,za udaną.
Osoby,które po raz pierwszy będą miały stycznośc z tym uniwersum na pewno uznają,ze to jest solidny film SCI Fi,udane przedstawienie cyberpunka,będą się zachwycać wyglądem miasta i oglądać film z zaciekawieniem bo historia z mocno zmienionymi motywacjami nadal wciąga!
UDANE - 6 i pół na / 10 -


PS; po obejrzeniu tych 3 produkcji mam wciaz mało!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones