PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=486822}
6,4 92 998
ocen
6,4 10 1 92998
5,4 28
ocen krytyków
Ghost in the Shell
powrót do forum filmu Ghost in the Shell

Nie zepsuli. Warto!

Film wizjonerski, plastyczny, imponujący. Przez pierwszą połowę musiałem się powstrzymywać przez otwieraniem ust. Wow! Na prawdę udało się zrobić solidne sci-fic, z wielkim rozmachem, fantazją, z całą masą nowych pomysłów. Wiele zaskoczeń.

Trajlery trochę wprowadzają w błąd - i bardzo dobrze! Odkrywanie tego, i zmienianie wyobrażeń daje dodatkową frajdę. Czekałem na najlepsze zdanie z trailera: They did not got you a life - they stolen... i nie było go. Jest jeszcze kilka innych różnic.

Podobają mi się ostatnio filmy, w których produkcji udział biorą ekipy japońskie, chińskie. Dodają takiej "plastyczności" do wizji. Podobnie było ostatnio w Wielki Mur. Epatowanie kolorem, symbolem koloru, rozmachem koloru, wzmacnia wizje i wrażenia. Szukając porównań mogę myśleć jedynie o 5th Element Luca Besona, który wtedy też tak to wykorzystał.

Tylko druga połowa jakaś inna. Z dobrze osadzonego sci-fic przesunęli narrację na jakieś rozważania o tożsamości, pamięci, człowieczeństwie. Nie wiem po co. Może jedynie dla pełniejszego oddania pierwowzoru.

Gdyby cały film trzymał poziom pierwszej polowy zasłużyłby na 9/10.

Aż się boję, że nowy Blade Runner nawet nie dorówna.

JANGER

Poprawka do cytatu z trailera, było tak: They did not saved your life, they stolen.

JANGER

"Trajlery trochę wprowadzają w błąd - i bardzo dobrze!" - możesz rozwinąć tą kwestię? Który element zapowiadany w trailerach okazał się nieprawdą?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones