PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118497}

Gnijąca panna młoda

Corpse Bride
7,5 232 052
oceny
7,5 10 1 232052
7,6 29
ocen krytyków
Gnijąca panna młoda
powrót do forum filmu Gnijąca panna młoda

Kiedy film ten trafił na ekrany kin nie chciałem go oglądać. Jakaś gnijąca panna młoda? Bleee! Fuj! Wówczas jednak oglądałem filmy sporadycznie a Tima Burtona nie kojarzyłem z konkretnymi tytułami. Później jednak obejrzałem kilka filmów tego reżysera i na "Gnijącą pannę młodą" również nabrałem ochoty. film mi się podobał. Fajna fabuła, rewelacyjna, jak zawsze, muzyka Elfmana i ku mojemu zaskoczeniu bardzo fajna animacja. Czytając forum wiem, że nie jestem odosobniony w opinii, że tytułowa bohaterka, mimo, że gnijąca, miała więcej wdzięku niż jej konkurentka. Ode mnie solidna ósemka

ocenił(a) film na 10
galladorn

Dla mnie cała przygoda z Burtonem zaczęła się od tego filmu i dałam dychę:) Ale w większości myślę tak samo, jak ty:) I mnie też główna bohaterka wydała się... sympatyczniejsza i ( tylko nie myślcie o mnie źle ) ładniejsza:) Niż jej konkurentka.

ocenił(a) film na 8
Fantassia

Bezdyskusyjnie ładniejsza:)

ocenił(a) film na 10
galladorn

Ciekawe jak musiała wyglądać za życia;)

ocenił(a) film na 8
Fantassia

Niekoniecznie lepiej niż po śmierci:)

ocenił(a) film na 10
galladorn

Co za szczerość:)
Sądzisz, że zgon dodaje urody?:)

ocenił(a) film na 8
Fantassia

Tak daleko idących wniosków bym nie wyciągał. Ale u Burtona zapewne tak:)

ocenił(a) film na 9
galladorn

Odnoszę dokładnie to samo wrażenie. Z tego co wiem to Burton bał się, że poprzez wizerunek Gnijącej Panny Młodej widzowie nie będą mogli się z nią identyfikować, ale Helena B. Carter świetnie operuje swoim głosem. Natomiast animatorzy zabawili się mimiką twarzy tej postaci. Przez to Nieboszczka wygląda bardzo uroczo. :)

ocenił(a) film na 8
MasterOfCookies

Dokładnie tak:)

ocenił(a) film na 9
Fantassia

U mnie również. Do kina na to poszłam i "Gnijąca..." na zawsze utkwiła mi już w pamięci. Po paru latach zaczęłam polować na kolejne filmy Burtona i ciągle mi mało. Ten facet to geniusz jak dla mnie. :)

ocenił(a) film na 10
Monaco_filmweb

Dla mnie też:) Oczy oczekujesz Dark Shadow równie niecierpliwie jak ja?:)

ocenił(a) film na 9
Fantassia

Wprost nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że się nie zawiodę i ten film będzie dorównywał najlepszym produkcjom Burtona i że będę mogła do niego wracać tak często jak do np. "Edwarda Nożycorękiego". Chociaż Edwardem i Burton, i Depp wystawili sobie tak wysoko poprzeczkę, że ciężko będzie jej nie strącić, ale niech próbują. :) Na pewno dorwę się do tego filmu tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

ocenił(a) film na 9
galladorn

To właśnie w taki sposób miało byc pokazane. Świat żywy smutny, szary, nudny, monotonny. Ludzie są zabiegani i przymuszani do czegoś. Tymczasem świat trupów wręcz przeciwnie - radosny, kolorowy... ŻYWY! Tak samo było z pannami młodymi - Burton tak przedstawił postaci, by większą sympatię wzbudzały w nas postacie teoretycznie martwe, a jednak mające w sobie więcej życia niż żywi. Burton w pewien sposób symbolizował świat, w jakim przyszło nam żyć - ciągła praca, zabieganie, obowiązki i tak naprawdę nie starcza już czasu na życie. Może po śmierci wcale się nie wyśpimy, ale w końcu chociaż trochę... pożyjemy.

ocenił(a) film na 8
Monaco_filmweb

Ładnie to ujęłaś

ocenił(a) film na 9
galladorn

Tytułowa umarła miała w sobie więcej życia niż ta żywa kobieta.

ocenił(a) film na 7
galladorn

Dlatego panowie... dobra rada. Szukajcie sobie jednak zgrabnej i powabnej, bez sensu się wiązać z kimś kto wam nie odpowiada z urody.

ocenił(a) film na 8
emplim

Tak też zrobiłem, pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 7
galladorn

Ja też tak właśnie zrobiłem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones