PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32380}

Godziny

The Hours
7,3 108 177
ocen
7,3 10 1 108177
7,4 27
ocen krytyków
Godziny
powrót do forum filmu Godziny

Może coś przegapiłem, ale czy ktoś pomógłby mi rozwiązać zagadkę niezwykłego napięcia w trójkącie Laury Brown, Dana Brown i Kitty Barlowe?
Tak na prawdę chodzi o trzy sceny łączące się w jakiś sposób w jeden wątek. W pierwszej i trzeciej Dan mówi Laurze o chorobie Kitty. Dan jest mocno zatroskany, poruszony, zaś Laura bliska łez - odnoszę jednak wrażenie, że nie ze względu na chorobę Kitty, ale dla tego, że Dan mówi o Kitty z taką troską... Druga scena to ta, gdy pod nieobecność męża Kitty odwiedza Laurę, mówi jej o koniecznej operacji. Między tymi dwoma postaciami z jednej strony wieje chłodem skrywanym za sztucznym uśmiechem, a z drugiej wyczuwam szczere współczucie i zaniepokojenie Laury oraz coś dziwnego, jakby serdeczność między tymi dwoma kobietami.
I jeszcze to dziwne pytanie, które zadaje Kitty: "Czy masz do mnie żal?". Zdanie nie mające nic wspólnego ze sceną, odnoszące się chyba raczej do przeszłości.
O co tu chodzi?

ocenił(a) film na 9
Tataaleksandrykatarzyny

Laurze raczej chodzi o pocałunek, kiedy pyta Kitty czy jej nie uraziła. Laura była rozchwiana emocjonalnie, pocałowała Kitty pod wpływem impulsu, później zdała sobie sprawe, że było to niestosowne.
a co do napięcia między tą trójką, mąż Laury nie zauważa, albo nie chce widzieć, w jakim stanie jest żona, życie jakie prowadzą, jest dla niego spełnieniem marzeń, mówi o tym na przyjęciu urodzinowym. Laure natomiast widz poznaje w momencie kiedy uświadamia sobie, że nie tego pragnie, dzieci, męża, pięknego domu, chociaż właśnie przechodzi drugą ciążę, (być może to nieistotne, ale kiedy piecze mężowi tort na urodziny, za pierwszym razem jej to nie wychodzi, przychodzi Kitty i stwierdza, że każda kobieta powinna umieć upiec ciasto, w pewien sposob to też pokazuje, że Laura nie nadaje się do życia Pani Domu) natomiast Kitty tego właśnie chce. Jednak okazuje się, że nie może mieć dzieci.
Laura pragnie tego co ma Kitty i na odwrót, myślę, że tylko o to chodzi, nie doszukiwałabym się tu udziału mężą, jeżeli chodzi o samą Kitty.
Ostatnia scena z Danem i Laurą, ona płacze, bo jak później tłumaczy Clarisie, to była ta noc, kiedy postanowiła porzucić swoją rodzine.

ocenił(a) film na 8
Tataaleksandrykatarzyny

Ja też rozumiałabym pytanie o żal jako związane z pocałunkiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones