PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10915}

Good Night and Good Luck

Good Night, and Good Luck.
7,1 19 356
ocen
7,1 10 1 19356
7,6 15
ocen krytyków
Good Night and Good Luck
powrót do forum filmu Good Night and Good Luck

Film oglądałam przypadkowo, bo potrzebowałam go do pewnej pracy, na studiach. Bardzo mi się spodobał. Brawo dla Georga Clooney'a, za którym osobiście nie przepadam. Ujął mnie tym filmem. Genialny scenariusz, reżyseria, świetnie oddany klimat lat 50'. Nigdy wcześniej nie widziałam tak dobrego filmu o mediach. Bardzo interesuje mnie ta tematyka, dlatego uważam, że film był rewelacyjny. Trzeba tutaj zaznaczyć, że rola Pana Davida Strathairna była fenomenalna.
Film mówi o tym, co dzisiaj jest aktualne, o mediach, które wpływają na ludzi, na ich postrzeganie świata, które często jest mylne. Wszystko zależy od gate-keeperów, agendy setting, które dopuszczają pewne informacje lub zwracają na nie większą uwagę, odwracając tym samym nasza uwagę od innych rzeczy, może nawet ważniejszych. To obraz, który uzmysławia nam, że media skupiają się na taniej rozrywce, sensacji, a także spłyceniu naszych gustów. Coraz rzadziej możemy obejrzeć dobry program czy posłuchać ciekawej audycji. Media, które miały spełniać misję, stały się płytkie, miałkie, bez głębszego przekazu. To głos przeciwko takim mediom i takiemu pustemu dziennikarstwu. Jestem za. Brawo!
Film godny polecenia, z pewnością zainteresuje głównie studentów dziennikarstwa, ale sądzę, że także zwykłego widza, bo przecież ten temat dotyczy każdego z nas czyli potencjalnych odbiorców przekazów medialnych.

kasia86_filmweb

Zawsze możesz poszerzyć temat, droga rówieśniczko. Książka Chłopcy Murrowa na frontach wojny i dziennikarstwa. Z książki można się dowiedzieć kilku baaardzo ciekawych rzeczy oraz wyrobić pogląd o wiadomościach radiowych od początku ich istnienia oraz o początkach telewizyjnych programów informacyjnych. Uwaga, po przeczytaniu awersja do współczesnych programów informacyjnych (czy to radiowych czy telewizyjnych) może się pojawić (jeśli ktoś jej wcześniej nie miał) lub wejść na jeszcze wyższy poziom (dużo wyższy).

ocenił(a) film na 9
Witek_13

Dziękuję bardzo!

Witek_13

Piszę do Ciebie z przyszłości...
Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo możesz poszerzyć sobie temat dzisiaj, gdy 'dziennikarze' TVPiS i innych podejrzanych mediów zamieniły się na role z prostytutkami! I to zupełnie bez skrępowania i z własnej woli :(

ocenił(a) film na 6
kasia86_filmweb

wszystko ładnie napisane i prawdziwie, ale niepotrzebne te krzyki - NAJLEPSZY. Dobrych filmów o dziennikarstwie i mediach nie brakuje. Pierwsze z brzegu "Sieć" i "Wszyscy ludzie prezydenta", ale jest tego więcej.

ocenił(a) film na 5
GhostFace

Dokładnie były dużo lepsze filmy od tego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones