PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10915}

Good Night and Good Luck

Good Night, and Good Luck.
7,1 19 356
ocen
7,1 10 1 19356
7,6 15
ocen krytyków
Good Night and Good Luck
powrót do forum filmu Good Night and Good Luck

tego typu filmy urzekają mnie prostotą formy oraz przekazu. Kocham te filmy, które są w taki charakterystyczny sposób "zadymione" oraz gdy od pierwszej sceny mogę się zatopić w cudownej muzyce jazzowej w wykonaniu czarnoskórej piosenkarki o wspaniałej barwie głosu. Pierwsza scena wprowadza w klimat epoki: panowie pogrążeni w rozmowie z cygarami, kobiety wystrojone, uśmiechnięte, typowy bankiet. Jednak to nie film o sielankowym życiu , nie dotyczy nawet tej cudownej muzyki o której wspomniałam... Przedstawione w nim fakty i wydarzenia mają być manifestem w obronie wolności prasy oraz wolności osobistej, w obronie przestrzegania prawa oraz stosowania się do niego. Teoria od nadczłowieku jest tutaj obalona, nikt nie stanowi prawa na własną rękę. Manifest przeciw niegodziwości postępowania i tyranii czy też jak kto woli dyktaturze. Jak dla mnie to film bardzo uniwersalny. Może osadzony w komunistycznych realiach, ale to zmienia tego, że przekaz jest jasny i adekwatny do każdej epoki. Polecam bardzo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones