Gremlins

plakat - Gremliny rozrabiają (1984)

opisy filmu

(4)
  • Billy Peltzer dostaje w prezencie egzotyczne, małe włochate zwierzątko. Istnieją trzy podstawowe zasady opieki nad małym gremlinem: nie wolno go wystawiać na działanie światła, dopuścić do kontaktu z wodą oraz karmić po północy. Chłopiec nieopatrznie łamie wszystkie zasady, co niesie ze sobą nieoczekiwane skutki. Pod wpływem wody sympatyczny gremlin zaczyna się szybko rozmnażać, tyle że jego potomstwo jest krwiożercze i terroryzuje całe miasteczko.

  • W szykującym się do świąt Bożego Narodzenia schludnym amerykańskim miasteczku narwany wynalazca kupuje synowi tajemniczą puszystą istotę. To mogwaj imieniem Gizmo. Chiński sklepikarz ostrzega: mogwaja trzeba chronić przed ostrym światłem i wodą, nie wolno go karmić po północy. Zakazy zostaną oczywiście złamane, a potomstwo Gizmo - wrzaskliwe i bezczelne gremliny - opanuje miasto, splądruje i zdemoluje wszystko, co napotka na swej drodze, wda się nawet w walkę z ludźmi.

  • Gremliny to pokryte futrem małe sympatyczne stwory, które Billy (Zach Galligan) otrzymuje w prezencie na Boże Narodzenie. Mają wesołe oczka i umieją pięknie śpiewać, nie mogą jednak mieć kontaktu z wodą i jeść po północy. Naturalnie, właśnie to się zdarza - i monstrualne potomki gremlinów niepokoją całe miasto.

    Wielki sukces małych potworków spowodował ciąg dalszy: w roku 1990 na ekranach pojawiły się "Gremliny II".
    [opis dystrybutora]

  • Randall Peltzer kupuje swojemu synowi, Billy'emu (Zach Galligan) dziwne zwierzątko z wielkimi uszami i oczami. Gizmo, tak chłopak nazwał zwierzątko, nie sprawia kłopotów pod warunkiem, że nie wystawia się go na światło, nie karmi po północy i nie oblewa wodą. Niestety pewnego dnia zostaje przypadkowo zmoczony. Zaczyna się rozmnażać. Na świat przychodzą krwiożercze istoty.