PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5982}

Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
7,6 257 322
oceny
7,6 10 1 257322
6,2 30
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część III Zemsta Sithów
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

wiedząc co kierowało młodym Skywalkerem, stwierdzam ze Darth jest zdecydowanie postacią tragiczną.

użytkownik usunięty
aronn

Tak mi przykro.... pretensje składać do adminów w takim wypadku należy.

dawid10809

A sfilmowana Trylogia Dartha Bane'a to by było coś. ;D

Xoxoxox

Przecież Jedi podejrzewali o związki z ciemną stroną mocy Palpatina, ale nie mieli żadnych dowodów, a raczej jakąkolwiek głowę państwa ciężko jest bez tego aresztować. Nie jestem fanboyem "Gwiezdnych Wojen", a na wyrastanie z czegokolwiek już raczej za późno, natomiast mnie akurat po prostu bawi jak fani starej trylogii, mieszając z błotem nową, gdzie - jak dla mnie - wszystkie filmy są na podobnym poziomie i wszystkie posiadają podobną ilość debilizmów.

XXXD

Chłopie... Właśnie tak samo myślę. ;)

Dla mnie obie trylogie zbytnim poziomem nie odstają od siebie (za to ep7 niestety strasznie odstaje od obydwóch trylogii)... Części 1-6 mają swoje ułomności, ale i tak przeważają w gruncie rzeczy dobre strony. Zarówno OT jak i PT było rewelacyjne i taki fan jak ja czy ty głupotki wybaczy. XD

Ale czy takie "panisko", które się uważa za dorosłego pana i władcę to zrozumie?

cloe4

Nie zrozumie. Ep. 4-6 mają swoje plot hole, ale to dobrze nakręcone filmy (a w przypadku ep. 5 jeden z najlepszych). Ep. I-III to nietrzymający się kupy artystyczny klops.

Xoxoxox

Dla ciebie tak... Dla mnie nie... I na tym skończmy. :)

XXXD

Lol, a jaki dowód mieli Jedi jak już polecieli aresztować Palpatina? :D A no tak, Anakin by potem zeznał przed Senatem, że Palpatine mu powiedział, że jest Sith Lordem (po tym jak Anakin nie był w stanie wyłapać dość oczywistej aluzji) :D Sounds legit.

Przez całą nową trylogię Jedi w ogóle nie podejrzewają Palpatina o bycie Sithem. Trochę ich co prawda niepokoi, że kanclerz od kilku lat zawłaszcza coraz wiecej władzy (prowadząc wojnę przy użyciu armii klonów, których bardzo pojderzanych okoliczności powstania nawet nie chciało im się sprawdzić), raz któryś tam stwierdza, że ciemna strona otacza kancelerza i to w sumie tyle. Kiedy Anakin informuje Windu do czego przyznał się Palpatine, ten reaguje tak jakby Sithem okazał się Jar Jar.

Xoxoxox

yyy, nawet nie wiem za bardzo jak na to odpowiedzieć...
No zyskali wiarygodnego świadka w postaci mistrza Jedi ? Prywatnie bliskiego przyjaciela Palpatina, któremu kilka razy uratował życie ? Bohatera wojen klonów, wielokrotnie odznaczanego ?
Myślę że to jest powód żeby zatrzymać, nawet w celach wyjaśnienia, Palpatina, zwłaszcza że pomimo zakończenia wojny, nadal nie zrzekł się władzy absolutnej...

Nie nie chciało się sprawdzić tylko trwała wojna. Co Jedi mieli powiedzieć że oni odpuszczają konflikt zbrojny bo muszą się przyjrzeć sprawie powstania armii klonów trochę bliżej i przeprowadzić śledztwo w jego sprawię, przy okazji dać zginąć wszystkim na Geonosis ?

Opinia publiczna pewnie na tyle oszalałaby z zachwytu że jakby czystka miała miejsce następnego dnia, nikt by nie zapłakał...
Zresztą chyba jednak Jedi mieli jakieś zobowiązania wobec republiki, a klonów z tego co mi wiadomo to nie zamówił Palpatin tylko Sifo-Dyas - mistrz Jedi.

A jak miał Windu zareagować na coś czego się spodziewał ? Miał zacząć biegać z podniesionymi rękami po pokoju i krzyczeć "Wiedziałem" ?

Troszkę przesadzasz i szukasz koniecznie dziury w całym.

XXXD

Wiesz, podobno w książę 'narodziny dartha Vadera' Palpatine wytłumaczył się ze wszystkiego : przyszli do niego jedi którzy chcieli by ten zrzekł się swoich uprawnień ale odmówił bo chciał się upewnić że wojna się skończyła - wtedy jedi go zaatakowali ale jego straż odparła atak. Palpatine chciał wyjaśnić to zajście, więc wysłał oddział klonów do świątyni ale jedi zaatakowali klony które broniły się jak tylko mogły. Wyjaśnienie trzyma się logicznej całości, chociaż wątpię czy ktokolwiek by to kupił.

dawid10809

A następnie przekształcił republikę w imperium galaktyczne i zachował pełnie władzy. Po czystce Palpatin mógł mówić co chciał, bo niby kto by to zakwestionował ?

"Historię piszą zwycięzcy"

XXXD

Było wielu świadków , tylko że żaden z nich nie odważyłby się powiedzieć - jedi którzy przetrwali byliby wiarygodnymi świadkami ale zaszyli się w ukryciu by nie podzielić losu swoich przyjaciół . Poza tym ..w sumie to nawet jeśli byłby miliard świadków to co z tego ? Imperator miał potężną armię,flotę,wkurzonego psa na smyczy..

dawid10809

Jakich i czego świadków ? Jedyny żyjącym świadkiem zatrzymania Palpatina był Vader, jedynym żyjącym świadkiem napaści na świątynie Jedi był Vader i klony, Palpatin mógł sobie mówić co chce i nikt nie mógł tego zakwestionować.

XXXD

Podobno Prestor Bail Organa znał prawdę o wszystkim (był świadkiem śmierci jednego z młodzików podczas masakry)

dawid10809

Znał prawdę również Yoda i Kenobi, co w związku z tym ?
Był świadkiem jak młody padawan atakuje klony i zostaje przez nich po krótkiej walce zabity. Zresztą to że Jedi zostali zgładzeni było według oficjalnej wersji powodem puczu jaki próbowali wywołać przejmując władze w galaktyce po wojnie klonów, a to wydarzenie wpisuję się idealnie w ten obraz - w końcu to młody Jedi atakuje klony pierwszy.

Tylko wytłumacz mi jaki jest sensu tej rozmowy ? Przecież Palpatin zaraz po wykonaniu rozkazu 66 przemianował republikę w imperium galaktyczne, mianując siebie imperatorem... W tym momencie to on mógł mieć głęboko gdzieś wszelkie demokratyczne instytucje jak sądy i żadnego uczciwego procesu by nie było...

XXXD

Wiesz ,niby nikt niczego nie mógł zakwestionować ale podejrzewam że imperator cchiałby żeby chociaż na początku wszystko wyglądało jakby on był tylko bidną ofiarą spisku,bo wtedy miał większe przyzwolenie i aprobatę ogółu (niby tego nie potrzebował jako imperator , ale jeśli miał czyjeś poparcie to jego plany były mniej zagrożone ewentualnym buntem . )

użytkownik usunięty
Xoxoxox

To po co robisz to po raz setny? Ktoś Ci każe? Jakoś tego nie widzę. Za takie "po raz setny" może być odbierane jako narzucanie komuś swojego odbioru filmu.

ocenił(a) film na 10
GreenPunk

Zgadzam się.

użytkownik usunięty
GreenPunk

A tu taki kwiatki. Od lisia oczywiście :)
http://forum.filmmusic.pl/viewtopic.php?p=265353#p265353

ocenił(a) film na 4
GreenPunk

Anakin/Vader awansował do roli zabójcy małych dzieci.
Stąd już tylko krok do pedofila.
Lucas strzelił sobie w kolano.
I pomyśleć, że sprzedaje małe figurki Vadera dla przedszkolaków.
Ten film to DNO I 100 METRÓW MUŁU.

GreenPunk

Darth Vader to pozbawiona emocji Maszyna Do Zabijania, co nie zostało w pełni ukazane we filmach. Polecam zapoznać się z poniższymi materiałami, by mieć większe rozeznanie.

Powieści:
* "III Zemsta Sithów"
* "Narodziny Dartha Vadera".

Gry video:
* "The Force Unleashed"
* "The Force Unleashed II".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones