PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671051}

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens
7,2 241 258
ocen
7,2 10 1 241258
7,4 42
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

DLa Prawdziwych Fanów Star Wars to totalna porażka

Ten film jest jak kartonowa makieta , która z daleka wygląda prawdziwie ale jak podejdziesz trochę bliżej od razu widać że to totalne oszustwo.
To nawet nie kalka, nie kopia, to nawet nie podróbka, to kompletne oszustwo.
Prawdziwy fana Star Wars czym dłużej ogląda z niedowierzaniem dostrzega że to karton, tandetna makieta, plastik, że to oszustwo nie mające kompletnie nic wspólnego z GW-mi.
Papka nie warta oglądania.
Produkt zrobiony ściśle w/g schematów nowych blockbusterów, czyli masa efektów, bezmyślna i bez sensu akcja, gonitwa i nic więcej, poprzeplatane niby wzniosłymi scenami, które próbują nadać głębi i uczucia co oczywiści cuchnie sztucznością i wymagający widz tego nie kupuje. Fabuła jest tylko po to aby lekko usprawiedliwić potok akcji i efektów.

Szczerze odradzam fanom, to coś powoduje silny odruch wymiotny.

Niestety to koniec GW, już pewnie nigdy nie zobaczymy nowej części sagi, bo ta bezmyślna teledyskowa mamałyga zdobyła nowych nastoletnich oglądaczy, pod których będą tłukli jak od sztancy kolejne części tego G..W a .

użytkownik usunięty
Gregor4567

Okazało się jednak inaczej.
http://www.slashfilm.com/how-j-j-abrams-and-rian-johnson-collaborated-to-create- the-future-of-star-wars/

ocenił(a) film na 9

słabo znam angielski, co tam piszą?

użytkownik usunięty
maximm

nic dodać nic ująć-"teledyskowa mamałyga":D-dobrze powiedziane,a tak na marginesie,dlaczego każda osoba mająca negatywną opinię o tym filmie to automatycznie troll?? tutaj zaraz zleci się grono komediantów ze "stażem"-odsyłam na stronę moderatora- tam można poczytać niektóre "perły":D

ocenił(a) film na 8
maximm

Zastanawiam się jak określić kto jest tym "prawdziwym fanem", który to ma nadrzędne prawo oceny czy film był dobry, czy nie, a jego racja jest twojsza niż mojsza...
Trzeba mieć odpowiednie stężenie midichlorianów we krwi? ;p

ocenił(a) film na 1
sundayborn

tak jak już pisałem , może trochę przesadziłem z tym "prawdziwym fanem" ;) , to jest raczej skrót myślowy, fanów starych SW. Bo chyba wszyscy się zgodzą że SW VII są dużo inne niż np. I albo IV

ocenił(a) film na 8
maximm

Spoko, spoko, wybacz złośliwości, ale trochę irytuje mnie uzurpowanie sobie prawa do wypowiadania się w imieniu większej grupy, a nie swoim, zwłaszcza, że uznaję IV-VI za najlepsze epizody, a jednak "Przebudzenie..." podobało mi się i trochę głupio mi tego zakazywać ;)

ocenił(a) film na 7
maximm

Ja sam uważam się za poważnego fana i stwierdzam że film był mocno średni i uniwersum świetnie poradziłoby sobie bez niego. Największym błędem było uśmiercenie Hana Solo, uważam że kultowe postacie czyli Luke Han i Leia powinni być nie do ruszenia, a jakby zmarł któryś z aktorów to nie powinno się więcej kręcić "Gwiezdnych Wojen".

użytkownik usunięty
maximm

Zgadzam się z Tobą. Ja widziałam 4 razy - 4-ty z wielkim trudem bo już mnie tak nudził. Nie ma w nim nic do odkrywania w odróżnieniu od części 1-6 (które z resztą widziałam jakieś 60 każda).
Daje twórcom mały kredyt zaufania, ale jeśli 8 część będzie na podobnym poziomie to ... pewnie obniżę jeszcze bardziej ocenę tego epizodu.

użytkownik usunięty

wez przestań odkopywać stare trollerskie tematy... bo robisz syf

ocenił(a) film na 7

Ja tylko 2 ;) Jakoś nie mogę oglądać TFA. To wszystko było już w "Nowej nadziei" w znacznie lepszym wydaniu.

użytkownik usunięty
Ryloth

Przede wszystkim było to świeże w ANH tu jest odtwórcze. Wiele scen jest w 90% identycznych do np. ANH i mimo, że atak na DS zawsze chciałam zobaczyć w kinie to tutaj jakoś mnie nie kręcił. A w ANH po raz nie wiem który dalej rajcuje.

ocenił(a) film na 7

Wiem, co czujesz. Ja mam sam mieszane odczucia odnośnie tego filmu. Gdybym miał go oceniać jako film w uniwersum Star Wars, to dostałby 2/10, może 3/10, bo jest po prostu pod tym względem fatalny i niszczy to uniwersum. Natomiast jako osobna historia sci-fi spisuje się całkiem dobrze i taką właśnie dostał ode mnie ocenę.

użytkownik usunięty
Ryloth

Ja niestety nie umiem ocenić wyżej. Niestety patrzę na ten film przez pryzmat uniwersum. Niestety patrzę na ten film przez scenariusz, historię opowiedzianą. A to okrutnie kuleje. I nawet bohaterowie tego nie ratują - film się po prostu nudzi z czasem.
Przy czym ok - film ładnie nakręcony, spoko że jest tyle efektów tradycyjnie zrobionych - choć mam wrażenie, że CGI i tak przeważa ale z racji tego, że obecna technologia jest bardzo dobra, to tego tak nie widać.
ale obiektywnie rzecz ujmując - gdy będąc nastolatką oglądałam 4, 5 czy 6 epizod no to mi szczena opadała z powodu efektów. Dziś, gdy zobaczy się gdzieś tam w necie sceny nie odnowione to jejciu jej jak wali po oczach sztuczność. Choć wg mnie 5-tka najlepiej sobie radzi z efektami do dziś.
No i OT miała ten plus, że nawet to co było kręcone w ziemskich krajobrazach wyglądało jak z innej planety i to bez użycia efektów specjalnych. Ot postarali się znaleźć odpowiednie krajobrazy. W przebudzeniu wszystko wygląda niesamowicie Ziemsko, co niestety sprawia, że nie czuć klimatu odległej galaktyki.
Podobnie miałam jak oglądałam Mroczne widmo - kiedyś szczena opadała z powodu efektów a dziś trąci myszką. Także ten ;)

ocenił(a) film na 7

Efekty się starzeją - jedne szybciej, inne mniej, ale akurat te w OT trzymają całkiem dobry poziom nawet dzisiaj. Przynajmniej wyższy niż polskie produkcje ;)

Ryloth

Smok z Wiedźmina się kłania. ;) i koszmarek "Bitwa pod Wiedniem" XD

OT pokazało dość jedną interesującą i nowoczesną lokację. Było to Bespine. ;D

ocenił(a) film na 7
cloe4

Bespin*.

Ryloth

Literówka. Zdarza się. ;)

ocenił(a) film na 7
cloe4

A i owszem. Nikt nie jest bezbłędny :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones