PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531760}
6,1 9 490
ocen
6,1 10 1 9490
6,2 15
ocen krytyków
Habemus Papam mamy papieża
powrót do forum filmu Habemus Papam - mamy papieża

Czasami mam wrażenie, że Chrześcijanie bardziej wielbią JP II niż Boga w którego wierzą.

Saichan

nieprawda, bo to pierwsze musi wynikać z drugiego. poza tym po co w ogóle taka opinia, skoro nawet nie widziałeś filmu i nie pofatygowałeś się żeby przeczytać opis (co ewidentnie wynika z twojej wypowiedzi).

entity

Cóż, przyznaję ze popełniłem błąd nie czytając opisu, zwracam honor. Ale gdyby rzeczywiście powstawał film o JPII, to zlinczował bym ten film, bo byłby on kolejnym przykładem wywyższania papieża ponad Boga przez Chrześcijan, i wcale nie potrzebowałbym wtedy obejrzeć filmu

Saichan

Jestes taki glupi czy tylko niedoroznięty. Jak można okazywac brak szacunku Karolowi Wojtyle. Wiesz w ogóle o kim mówisz? Ciekawe kiedy Jan Paweł II był wywyższany ponad Boga. Nie ogladam filmów o nim, wole przeczytac jego biografię, Tobie radzę zrobić to samo i zgłosić administracji zamknięcie twojego przygłupiego tematu.

pitixpl

Kiedy był wywyższany ponad Boga? Ano jest, gdy idąc po szkole, oglądając TV czy też surfując po necie widzę ciągle twarz Jana Pawła. Ile można? Ciekawe, że na przykład o poprzedniku JP II, Pawle VI (Jana Pawła I nie wliczam, był papieżem bardzo krótko), nigdy nigdzie nie słyszałem. Ok, miał mniejsze zasługi. Ale dajmy na to Benedykt XVI ma też mniejsze zasługi, ale sporadycznie coś tam o nim słychać.
Zresztą z całym szacunkiem, ale JP II nie był idealny. Beatyfikacja Jose de Anchiety czy też Alojzija Stepinaca - żenada

Saichan

Dobra. Zwykle nie odpisuje na takie zaczepki, ale niech Ci będzie. Po pierwsze musisz wiedziec, że Karol Wojtyła to osoba, która się inspiruję. Po drugie musisz wiedziec, ze Karol Wojtyła był najsłynniejszym Polakiem, zawsze czynił dobro, odbył wiele pielgrzymek, rozmawiał z przedstawicieliami innych religii, to dzięki niemu Polska jest krajem chrześcijańskim. A co do Benedytka XVI to nie mówi sie o nim tylko dlatego, bo to nie jest człowiek na wlasciwym miejscu. Po 3-4 latach po tym jak został wybrany obraził w jakies wypowiedzi przedstawicieli innych religii niby niechcacy, pozniej zaczal mowic o prezerwatywach na karnawale w Rio, zamiast nauczać to zgłębia tematy w ogóle mu obce. Poza tym za beatyfikacje nie odpowiada wyłącznie papiez - jest to proces trwający iles lat.

ocenił(a) film na 9
pitixpl

"dzięki niemu Polska jest krajem chrześcijańskim"? A ja zawsze myślałem, że dzięki Mieszkowi I....

Swoją drogą - to kolejny cud Jana Pawła II: musiał sobie znacznie wydłużyć życie, skoro żył już w 966 roku ;)

numitor

Czyli twierdzisz, ze to ze Polska przyjęła chrzest sprawiło, że Polacy w XX i XXI okreslaja sie mianem chrześcijanów? Gdyby nie Karol Wojtyła Polska by nie wierzyła tak mocno. Poza tym bardzo mądrze wyrywać jedno zdanie z całej wypowiedzi. Chciales sie popisac dziecko? Nie wyszło...

ocenił(a) film na 9
pitixpl

Tak, twierdzę, że tak jest. Zresztą, toczysz jakieś absurdalne dyskusje, piszesz peany na cześć Jana Pawła II w wątku o filmie, w którym o Janie Pawle II nie ma ANI SŁOWA, więc chciałem to jakoś ukrócić.

numitor

Oj dziecko, spójrz proszę, kto wywołał tą kłótnię (TOP POST) => Czasami mam wrażenie, że Chrześcijanie bardziej wielbią JP II niż Boga w którego wierzą. Co to ma wspólnego z filmem?

ocenił(a) film na 8
pitixpl

no właśnie

pitixpl

Chrześcijan jakby co, nie chrześcijanów. xD

Zainspiruj się też profesorem Miodkiem na drodze do poprawnej polszczyzny w dyskusjach internetowych...

Papież zrobił dużo dobrego dla Polski w czasach kryzysu i to mu się chwali, że dobrze wykorzystał wysokie stanowisko jakie dostał. Tak jak swego czasu robił to Wałęsa. Ale nie był osobą bez wpadek i wad, a poza tym był tylko człowiekiem jak wszyscy i pamiętajmy o tym.

Arg

Nigdy nie zaczynamy zdania od "Ale". Na korepetycje z Miodkiem mogłabyś ze mną chodzić. Rzeczywiście masz rację, ale zwróć uwagę, że pisałem to o 3 w nocy, gdy ty dziecko już spałaś, bo rodzice kazali Ci wyłączyć komputer.

pitixpl

Naucz się rozróżniać płeć rozmówców. Dzieckiem jesteś ty, w ten sposób zwracając się do obcych ludzi. Zaczynanie zdania od spójników jest dopuszczalne w pewnych wyjątkach. Zacznij od siebie, potem pouczaj innych.

Arg

Tak? Tak się składa, ze to Ty mnie pierwsza zaczęłaś pouczać. Nie moja wina, że możesz znieśc tego, że się pomyliłes hipokryto. Poza tym jak mialem poznac po twim dziwnym i dziecinnym nicku jakiej jesteś płci dziecko?

Arg

Teraz już jestem pewien, że jesteś dzieckiem. Nie pokazujesz głosów.

pitixpl

Ciekawy argument. Możliwe, że jest tak ustawione, bo nie dbam o to. Jak widzę, oglądalismy parę tych samych filmów, oceniając je podobnie, ale to nie zmienia faktu, że mamy różnicę zdań. Idź się pomódl o rozum. Ciekawe co twój papież by powiedział na taką dedukcję. Z mojej strony koniec dyskusji.

Arg

Udostępniłem moje oceny. Enjoy!

Arg

Szkoda, że mamy rożne zdania na temat tego tematu. No, ale cóz kazdy człowiek ma inny gust. Widze, ze podobnie oceniamy filmy :-]

pitixpl

Oj... Nie umniejszając zasług JPII, Polska była od przysłowiowego zawsze silnie związana z cheścijaństwem. Proponuję jednak odkurzyć podręcznik historii albo nawet języka polskiego. Jak silnie jest w polskiej tradycji zakorzeniony katolicyzm wystarczy sobie przypomnieć historię rozbiorów (czy komuś jest obce hasło "Polska Chrystusem narodów"?), wojen światowych czy komunizmu w Polsce.

numitor

Też się nie zgodzę, że Polska dzięki papieżowi stała się krajem chrześcijańskim. Był niezwykłym człowiekiem oraz pierwszym papieżem z charyzmą. Nikt tak jak nie porywał tłumów. Wszędzie go uwielbiają i szanują nawet w krajach gdzie są inne religie. Nie przesadzajmy Polacy od wieków byli katolikami i zawsze wierzyli w Boga już od średniowiecza. On po prostu jako jedyny papież w historii przyciągał do siebie swoją bezpretensjonalnością. Nigdy się nie wywyższał. Natomiast Benedykt XVI jak to Niemiec nie ma w sobie krzty luzu i poczucia humoru.

radziecka84

co to jest bóg ?

Andros_filmweb

Dla mnie to nieziemska siła kierująca naszym losem. Nie traktuje Boga jako staruszka. Ja osobiście jestem osobą wierzącą, ale nie na tyle głęboko wierzącą, żeby chodzić co tydzień do kościoła. Dla mnie wszystkie religie świata oparte są na podobnych zasadach. Zależy tylko od nas, która jest nam najbliższa. A że urodziłam się w Polsce to akurat jestem katoliczką.

radziecka84

Ja jestem tak na 50 na 50 co do Boga przekonany czyli jestem tak na pol na pol ateista ;d i nie ateista ;), Katolikiem raczej nie jestem. Ale mam szacunek do Karola Wojtyły jaki poczynił wkład dla świata.

Andros_filmweb

Nie masz pojęcia kim jest ateista...

użytkownik usunięty
numitor

Hahahaha! Celna uwaga! :) Brawo! :D Gratuluje wszystkim, którzy w tej dyskusji bronią Jana Pawła II! Jesteście wielcy!

użytkownik usunięty
Saichan

Żaden człowiek nie jest idealny i nikt nie uważa, że Jan Paweł II był idealny. Więc ten argument nie ma sensu. :)
Śmiesznie, że skoro masz tak dość JP II, to od razu pomyślałeś, że film jest o nim. :D Może to coś znaczy?
A tak poza tym to naprawdę bardzo Ci współczuję... Otwórz oczy i dobrze się zastanów co piszesz. Papież nie jest/był wywyższany ponad Boga, ludzie kochają go bo on UCZY NAS JAK WYWYŻSZAĆ BOGA. A Jan Paweł II był wspaniałym nauczycielem. I temu nikt nie może zaprzeczyć. :)

"Śmiesznie, że skoro masz tak dość JP II, to od razu pomyślałeś, że film jest o nim. :D Może to coś znaczy?"

Tak,to znaczy, że mój mózg jest już przyzwyczajony do tego, że wszędzie się wciska papieża?

Saichan

Nie widzisz tego że 'wielbiąc' JPII oddają cześć i wielbią Boga? Przecież każdy człowiek jest dziełem Boga i obrazą byłoby nie wielbić Jego dzieł....O to chodzi w kulcie świętych, że patrząc na ludzi świętych chcemy ich naśladować, się nawracamy i wychwalamy wielkość Boga...

padziaba

Nie pojmuje kultow św, myślałem ze św był tylko Jezus. Bo kto odpuszcza grzechy św Tomasz czy jakiś inny św? bo mi sie wydaje ze Jezus

użytkownik usunięty
Andros_filmweb

Już Ci tłumaczę: Określenie ,,święty" odnosi się do każdej osoby, która po śmierci trafiła do nieba. Każdej. Nie tylko tych, których uznaje kościół. Jeśli będziesz dobrym człowiekiem, być może też trafisz do nieba, czyli, czy chcesz czy nie, będziesz świętym. :) Kościół wyznaje kult świętych, gdyż są to osoby, które są w niebie i mogą oglądać Boga. Więc modlimy się żeby np. wstawiły się za nami u Boga itp.
A co do św. Tomasza, to nie wiem o co Ci chodzi. Tylko Bóg (czyli Bóg Ojciec, Jezus i Duch Święty) odpuszcza grzechy.
A swoją drogą ciekawe, że na filmwebie taka ciekawa dyskusja teologiczna się rozwinęła... :D

Aleś ty zaślepiona, umiesz chociaż myśleć sama czy wierzysz we wszystko co wciska ci TV lub kościół? Bóg nie istnieje, ludzie powstali w procesie ewolucji, poczytaj trochę lub jeśli to za trudne obejrz jakieś programy naukowe. Aż się serce kraja jak widzę że nadal jest tylu katolików :/

Miczok13

No brawo Miczok :-) "Bóg nie istnieje bo ludzie powstali w procesie ewolucji" :-) Teoria po byku, na pewno mnie przekonałeś :-) A więc człowiek powstał z małpy, a małpa z ewolucji czego? A dalej idąc skąd jest ewolucja a skąd jest ziemia na której powstała ta ewolucja, a skąd jest wszechświat w którym jest ziemia itp itd.? Nie ma też dowodów na 100% nie istnienie Boga - więc można uznać, że Bóg istnieje. Nie wiedziałem też, że skoro ktoś wierzy w Boga to jest katolikiem... :-) No i "obejrz" sobie jakiś program naukowy z prof. Miodkiem :-)

padziaba

Gdy męczą ciągle w TV czy gdzie indziej o JP II to słowa o Bogu nie ma, ciągle tylko habemus papa, że to, że tamto (podkreślam, z całym szacunkiem dla papieża)
A co do tego że Polska jest krajem katolickim, to owszem. Jest krajem w około 60-70 % zrzeszającym polaczków, którzy chodzą do kościoła bo "co ludzie powiedzą", katolików tylko z nazwy, katolów spod pałacu i niby praktykujących, co jak śpiewał Kazik: "ci modlący się co rano i chodzący do kościoła chętnie by zabili ciebie tylko za kształt twego nosa" Krótko mówiąc: polaczki katole co biblii nie tknęli, bigosik i disco polo

ocenił(a) film na 8
Saichan

Obie strony mają rację, bo z całym szacunkiem dla działalności JPII, ale gdy jeszcze za Jego życia wyczytałam poradę, że należy przykładać obrazek z Nim do chorego miejsca na ciele, a zostanie ono uzdrowione. To chyba już lekka przesada w kulcie.

nefla

JPII zgwałcił intelektualnie prawie całą Polskę, ja go nie szanuję. Nie możemy zapomnieć np. o tym że wiedział o pedofilach w kościele i nie zwracał na to uwagi :).

Miczok13

Miczok13, oj synu intelektem nie grzeszysz :-) Kolejny Twój post a ja mam taki ubaw że buahahaha... Kocham to forum za takich kolesi jak Ty :-) MICZOK13 do IDOLA a ubaw będzie miała cała Polska :-)!!! hehe

Saichan

Aha, i wywnioskowałeś to na podstawie filmu ?

Cleaa

Przeczytaj mój drugi post w tym temacie

Saichan

Fakt, wybacz. Zerknęłam tylko na pierwszą wypowiedź.

Saichan

Po przemysleniu pewnych rzeczy, uważam, że bezsensowne jest pisanie na forum filmów/seriali/aktorów o tym czy "Chrześcijanie bardziej wielbią JP II niż Boga w którego wierzą." Wejdziemy na forum katolickie to zostaniecie "rozstrzelani" tak samo na forum ateistów(z których połowa, nie ma prawa sie nimi okreslać)

pitixpl

"Wejdziemy na forum katolickie to zostaniecie "rozstrzelani" tak samo na forum ateistów(z których połowa, nie ma prawa sie nimi okreslać)"
A katolicy ktorzy chodza do koscioła bo taka jest tradycja, ktorzy stanowia chyba wiekszysc moga nazywac siebie katolikami.
Po przeczytaniu twoich wypowiedzi doszedlem do wniosku ze jestes fanatykiem podobnym do mocherowych beretow.
Pewnie w odpowiedzi nazwiesz mnie dzieckiem i będziesz miał racje, ale wiem ze katolicyzm jest najgorsza i zaklamana religia do czego przyczynia sie tez papiez.
PS: przykro mi z powodu krzyza.

Saichan

Ale wiesz co moim zdaniem można wielbić i boga i Jana Pawła II. Jedno drugiemu nic nie przeszkadza.

lucyna63

Może i JP II mówił żeby bardziej wywyższać Boga niż robić Boga z papieża, to OK, ale to dowodzi idiotyzmu wielkich fanów JP II, którzy go najzwyczajniej w świecie w d. mają i nie słuchają go

Saichan

WSZYSCY KTÓRZY WCHODZĄ W TĄ DYSKUSJĘ NIECH CZYTAJĄ MÓJ DRUGI POST W TYM TEMACIE BY NIE BYŁO NIEPOROZUMIEŃ
amen

Saichan

Kiedy zrozumiesz, ze twoje idiotyczne poglądy nikogo nie interesuja na forum o filmach i serialach... Jestes niedorozwnięty czy co?

pitixpl

Ja cię człowieku nie rozumiem. Napisałem jedynie żeby jeśli ktoś ma zaraz napisać że jestem głupi bo nie rozumiem tematyki filmu to niech przeczyta mój drugi post, w którym jest jak byk, że popełniłem błąd. A co do tego co piszę, to odpowiadam jedynie na to, na co chcę. Jeżeli nikt nie będzie tworzył postów, w sprawie których będę miał coś do powiedzenia, to nie będę nic pisał bo nie będę miał co. Ale że te wypowiedzi powstają to piszę.

Saichan

To akurat żadna nowość, ludzie od zawsze wielbili i wielbią instytucję religijną. Im większy ciemnogród tym większy fanatyzm religijny, ciężko nie zauważyć tej zależności.

fenio_px

Ciekawe ilu by się zostało polaków katoliczków gdyby chociaż połowa z nich przeczytała ze ZROZUMIENIEM biblię :))))))))))))))))))

Miczok13

Ja obstawiam gdzieś koło 2 % :)

Saichan

2% by zrozumiało to co czytało :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones