PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531760}
6,1 9 492
oceny
6,1 10 1 9492
6,2 16
ocen krytyków
Habemus Papam mamy papieża
powrót do forum filmu Habemus Papam - mamy papieża

Czasami mam wrażenie, że Chrześcijanie bardziej wielbią JP II niż Boga w którego wierzą.

Miczok13

Fajnie jest gadac bzdury na temat filmów i seriali, bo nikt nie odpowie na wasze bezsensowne posty. Jak jesteście tacy madrzy to idzcie do najblizszego proboszcza i porozmawiajcie z nim na ten temat. W 2 minuty zamkniecie paszcze ;-) No, ale piszcie dalej bzdury na temat Kościoła, forum filmowe temu służy. Gratuluję

pitixpl

Zero argumentów w twojej wypowiedzi. Uwierz mi że żaden proboszcz czy inny biznesmen nie "zamkną by mi paszczy" bo ja swoje przekonania opieram o doświadczenie życiowe i wiedzę. Wiem na czym polega religia i jaki ma cel więc taka dyskusja o sensie religii z proboszczem była by jałowa bo ja wiem to samo co on tylko że dla mnie jest to nie moralne a dla niego już nie i tu cała różnica.

pitixpl

Mimo, że od kilku postów głosisz, że piszemy bzdury i nikt nie odpowiada, to wciąż doczekujemy się odpowiedzi i to od ciebie :).
W większości przypadków w dwie minuty zamknę paszczę pod wrażeniem wybitnego kretynizmu i fanatyzmu religijnego pana księżulka

Miczok13

Miczok13 - synu przeczytaj sam biblię ze zrozumieniem to zostaniesz katolikiem !!! buahahaha i będziesz w wyjątkowej grupie 2% buahahahaha Dawaj więcej postów, bo rozbijasz bank swoimi teoriami hehe

lesjan

;) Przeczytałam ze zrozumieniem bilblię...i dlatego NIE jestem katoliczką. I żaden ksiądz nie lubił ze mną dyskutować, bo bardzo szybkoko kończyły im się argumenty :))))) JPII zrobił bardzo dużo dobrego, ale przymykania oczu na pedofilię wsród księży zapomnieć mu nie mogę.

A wracając do filmu- tematyka mi obca. Komentarze tych, co film widzieli, także nie działają zachęcająco. Nie wybiorę się na to do kina.

Miczok13

mniej niż jeden procent!

Saichan

Większość społeczeństwa uważa, że papież był wspaniały,bo tak im rzekły media. Jak dla mnie to po prostu głowa państwa i nikt więcej. Czy był specjalnie wielki et cetera...nie wiem czy szefa firmy od której bije hipokryzja można tak gloryfikować.

Saichan

Przypomina się pewne stwierdzenie:
Nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi cie na swój poziom, a potem pokona doświadczeniem. Jesteś głupim dzieckiem, nie mającym pojęcia o ateiźmie, robiącego spamm na forum o filmach i serialach, a wspierają Cie ludzie na twoim poziomie. Idz na forum katolickie i tam się popisuj, bo to nie moja wina, że rodzice nie chcieli Cie wychować w wierze chrześcijańskiej. Jesteś 14-latkiem nie chodzącym na religie i do kościoła, zgrywającym wielkiego twardziela w internecie. Nie jesteś fajny i nie zamierzam z Tobą dyskutować.

pitixpl

Dyskutować nie zamierzasz ze mną od 2,3 ostatnich postów.
W większości przypadków ta dyskusja już dawno zamieniłaby się w stos wyzwisk, więc nie narzekaj.
Co do wspaniałości papieża, to wg. mnie był najlepszym papieżem, ale miał czasami gafy, choćby beatyfikajca Alojzija Stepinaca. A denerwuje mnie mentalność polaczków, którzy nie badają niczego, tylko czekają co powiedzą media
Poza tym jak nie chcesz tu dyskutować, to ok, idź do piewszego lepszego gimnazjum i słuchaj wypowiedzi 13 latków, że Chrześcijaństwo narodziło się w Afryce

Saichan

To nie wrażenie, to fakt.

Saichan

Nie trafiłeś z tą opinią, ale w tym co mówisz jest sporo racji. Ludzie w Polsce bardziej chcieli popatrzeć na Papieża, pośmiać się z jego żartów i cieszyć się że jest Polakiem, niż służyć naprawdę Bogu i iść za słowami Jezusa. Pozdrawiam.

zbigbak

Fajna dyskusja ale katolikom nic nie przemowi do rozumu. Chodza bezmyslnie do kosciola bo chodzili tam ich rodzice. Sa od malego tresowani jak zwierzeta do chodzenia. A jak juz przyjda to sluchaja ksiezy ktorzy w duzym stopniu wciskaja im klamstwa. Przeczytajcie sobie biblie dokladnie. Jezus powiedzial ze zeby sie z nim "komunikowac" nie trzeba chodzic do kosciola. Wystarczy swoimi slowami zwrocic sie do Boga. Myslicie ze Polska, Litwa czy inne kraje europejskie przyjely katolicyzm bo chcialy? Zostaly zmuszone przez polityke kosciola, ktora opierala sie na tym ze innowiercow trzeba podbijac i nauczac "slowa bozego". Tak samo spowiedz wymyslona przez kosciol w 12w. w celu wiekszej kontroli ludzi przez kosciol. Sam Jezus daje jasno do zrozumienia, wystarczy ze bedziesz zalowal swoich grzechow i prosil o przebaczenie Boga. Lecac dalej poczytajcie o rozancu, sciagnietym od pogan, a Chrystus mowil zeby nie paplac w kolko tego samego bez najmniejszego sensu. Idac do kosciola przed nowym rokiem (albo i w nowy rok) ksieza czesto mowia "przyrzeknijmy sobie...." - chrystus powiedzial nie przyrzekaj tego czego nie bedziesz mogl dotrzymac albo jest niezalezne od Ciebie. Nie bede juz wspominal o dogmatach niezgodnych z Biblia, do ktorych m. in. zalicza sie zrownanie papieza z bogiem. Kim jest papiez aby go zrownac z bogiem?! To taki sam czlowiek jak my.
Katolicy to po prostu grupa osob w psychologiczny sposob sterowana przez jedna organizacja - kosciol. Najwieksza sekte swiata pragnaca sterowac wszystkim. Najsmutniejsze jest to ze Polska i Hiszpania to 2 jedyne kraje w europie w ktorych udala sie kontrreformacja i przez to teraz mamy takich moherowych beretow w brod.

Niech sobie kazdy przeczyta ten artykul o dogmatach katolickich niezgodnych z biblia: http://www.paranormalne.pl/topic/1205-dogmaty-katolickie-niezgodne-z-pismem-swie tym/

Saichan

I co z tego, zabronisz to komuś?
Przynajmniej JP2 był żywy, realny i prawdziwy, a Bóg...?

Saichan

Oni nie wierzą w Boga tylko w Maryjkę i papieża. Poj***a wiara.

Saichan

Nie dziwię się że Katolicy są nielubiani przez innych wierzących czy niewierzących.

ocenił(a) film na 9
Saichan

nie licząć sceny z pogrzebu to w filmie nie ma nic o Wojtyle

neprosti

Na początku dyskusji przyznałem, że film za szybko skojarzył mi się z Wojtyłą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones