PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=326326}
8,0 1 823
oceny
8,0 10 1 1823
Hachikô monogatari
powrót do forum filmu Hachikô monogatari

Trochę nie zgodny z wydarzeniami w rzeczywistości, bo Hachi został znaleziony tak naprawdę na
dworcu kolejowym, a nie jako prezent. Chętnie obejrzę jeszcze wersje amerykańską dla
porównania, bo słyszałem że jest niezła.

użytkownik usunięty
Grabka23

Zanim będziesz następnym razem wypowiadał się na temat czegokolwiek wpierw trochę poczytaj.... Hachico został podaroawny jako prezent a nie znaleziony na stacji kolejowej,japońska werska jako wersja oryginalna jest przedstawiona realistycznie z wydarzeniami takie jakie miały one miejsce w rzeczywistości.

Sory mój błąd, nie doczytałem, a kierowałem się tylko filmikiem na youtube. Przepraszam ;) Dokładniej to Hachikō został przywieziony do Tokio przez swojego właściciela, Hidesaburō Ueno, więc wersja w dwóch filmach jest trochę inna niż była w rzeczywistości.

Grabka23

Tak, jednak wersja amerykańska jest mniej podobna od rzeczywistości niż ta japońska :) Mi osobiście obie się spodobały, więc polecam. W wersji amerykańskiej jest bardzo dużo różnic. Przekonasz się jak zobaczysz :)

littleuglymonster

Tak oba filmy widziałem. I obie wersje są świetne.

użytkownik usunięty
Grabka23

Dokładniej psa przywieźli słudzy nauczyciela myśląc że pies ten nie żyje.... Przynieśli go do domu Ueno,co znaczy że ten nie odebrał go osobiście.Zapodać koledze link w którym obszernie zostało wyjaśnione jak do tego doszło? (jedynym problemem dla ciebie może być to że nie jest on po polsku) I dokładnie tak też zostało ukazane w filmie.Wersji japońskiej nie ma czego zarzucić,a to jak przedstawili wydarzenia "jankesi" nawet nie będę komentował,oni lubią przekręcać fakty,chyba mają to we krwi.

Wrzuć linka jak możesz, bo widocznie wikipedia też nie podaje całej prawdy, a chciałbym się dowiedzieć trochę więcej na ten temat.

użytkownik usunięty
Grabka23

Wskoczyłem w polską wersję wiki,faktycznie pisze tam że profesor przywiózł go osobiście,ja również kierowałem się wikipedią ale hiszpańską w której takiej wzmianki nie ma jak w tej PL.Jest napisane że słudzy przybyli do domu profesora a ten do niego podszedł i dał mu mleko i ten odżył "cuando llegaron a la casa, el profesor le acercó al perro una fuente con leche y este se reanimó" Także miom zdaniem ten był przez cały czas u siebie w domu,a zobaczył go dopiero gdy ludzie z psem do niego dotarli. Tak też zostało ukazene w filmie w japońskie wersji,i nigdzie nie mogę znaleść innego artykułu który potwierdzałby tąką kwestię jakoby nauczyciel sam go odebrał.Osobiście myślę że to błąd,który i w wikipedi czasami się zdarza.Myślę że gdyby tak było a jest to bardzo znacząca informacja znalazłaby się równiez w innych artykułach. pozdr.

http://es.wikipedia.org/wiki/Hachik%C5%8D

ocenił(a) film na 9
Grabka23

Prawdziwe wydarzenia Hachicko odbyły się w Japonii,a nie w Ameryce. Japońska wersja odzwierciadla więcej prawdy i historię. +Chętnie zapraszam do przeczytania artykułu na wikipedii.

Wooolfie

A od kiedy wszystko co na Wikipedii to zgodne z prawdą?

ocenił(a) film na 10
Grabka23

haha został znaleziony? Proszę cię!!

ocenił(a) film na 10
micp_142

https://www.youtube.com/watch?v=6gY2vmyX_gY

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones