PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=64}

Halloween - 20 lat później

Halloween H20: 20 Years Later
5,9 11 735
ocen
5,9 10 1 11735
4,8 8
ocen krytyków
Halloween 20 lat później
powrót do forum filmu Halloween - 20 lat później

Czy ktoś mi wytłumaczy wątek córki Laurie, Jamie z 4 i 5 części serii?? W tym filmie chyba nie ma nowy o tym jakoby Laurie miała córkę.

ocenił(a) film na 2
matleyoshka

Jamie Lloyd była też w VI części, ale szybko zginęła z rąk Michaela. Co do tej części, to moim zdaniem było tak, że Laurie miała na boku romans z panem Tate i kiedy uznała, że córka nie jest z nią bezpieczna sfingowała swoją śmierć w wypadku (pan Strode zginął naprawdę) i wyszła za pana Tate'a, zmieniła tożsamość i przeprowadziła się do Kalifornii.

matleyoshka

Wytłumaczenie jest proste - H20 ignoruje części 4-6 (i to ja sobie tak nie wymyśliłem tylko twórcy tak w wywiadach powiedzieli).

ocenił(a) film na 6
Alchem1st

I właśnie tego nie cierpie we filmach że jak to napisałeś ignoruje się części poprzednie, tak samo jak w przypadku Piły Mechanicznej 3D.

Kaoq1234

Tak to z seriami filmowymi jest, że czasami stery przejmują osoby, któym nie zależy na dobru serii, tylko chcą wydoić z tej krowy ile się da, a potem taki(e) film(y) to czarna owcą franczyzny, czy to (najczęściej) ze względu na złą jakość produktu ("Egzorcysta II: Heretyk", "Ptaki 2") lub fakt, iż dana część po prostu nie była potrzebna ("Rage: Carrie 2", wszystkie sequele "Jaws", "Mistrz kierownicy ucieka 2 i 3", i jeszcze milion innych przykładów...). Wtedy jedyne co można zrobić to:

A) zrobić reboot/remake serii
B) nakręcić kolejną część, która będzie ignorowała niepotrzebne filmy w serii [najlepszy przykład - powstający Alien 5, który ignoruje Alien 3 i Alien: Resurrection (i chwała mu za to)]
C) Zostawić serię w p.izdu (wariant pożądany)

"Piła Mechaniczna 3D" ignoruje każdą cześć po "jedynce", lecz i tak jej to nie pomaga, gdyż jest ona filmem po prostu tragicznie złym (pomijając Daddario, of course ;) Część III przebija ją o głowę, a remake'i od studia M. Bay'a są przy tym filmie arcydziełami współczesnej kinematografii).

ocenił(a) film na 6
Alchem1st

Ale masz łeb jak z sklep, by tak dobrze kojarzyć wszystkie części horrorów?! Co się z czym łączy itp. Jak jestem świeżo po maratonie jakiegoś horroru np. Piły to w miarę wszystko kojarzę, ale tam za miesiąc już wszystko ulatuje :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones