PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=161966}
6,1 22 816
ocen
6,1 10 1 22816
5,8 8
ocen krytyków
Halloween
powrót do forum filmu Halloween

Szóstka? uzbrojonych strażników i jeden zakuty w kajdany facet, oczywiście wszystkich zabił... no
ludzie co to ku*wa było, Superman?

ocenił(a) film na 4
Rales

Bugimen

ocenił(a) film na 7
Rales

w filmie jest to po części wyjaśnione (tzn. w zdaniu które się powtarza do znudzenia ,,Michael Myers to czyste zło''-niby nic z tego nie wynika ale ja rozumiem to tak,że Myers jest nie kimś nawet ale czymś ponad ludźmi,nie można go porównywac do innych seryjnych morderców(coś jak Ghost Rider-zawiązał pakt z diabłem) no i stąd ta jego nadludzka siła,wytrzymałośc czy nieśmiertelnosc

Psychopath_filmweb

Dobra interpretacja. Moja jest nieco inna - to czyste zło może też znaczyć że Michael jest tak pozbawiony uczuć,odruchów ludzkich itd że ludzie uosabiają go z tym co najgorsze ,w tym własny strach. I dlatego dla ludzi może nie ma krwi ani ciała Myersa - jest coś co będzie żyło nawet gdy to ciało będzie martwe

użytkownik usunięty
Psychopath_filmweb

Akurat ten Michael był zwykłym facetem, nie miał nadprzyrodzonych mocy, był po prostu dużym silnym facetem i był stuknięty.

Rales

Kicha, jak pierwowzór. Dwumetrowy kolo w masce sobie łazi, a nikt specjalnie nań uwagi nie zwraca.
Jedyne sceny warte polecenia to te w których ubija nastoletnie lafiryndy.

Piramidoglowy

We wcześniejszych filmach pokazują że Michael ma te maske a nikt nie zwraca na niego uwagi bo w halloween ,gdzie każdy ma orzebranie niezbyt rzuca sie w oczy

Rales

Też na to zwróciłem uwagę.Ciekawe jak się z tych kajdanków uwolnił pewnie jakimś drucikiem je otworzył.
W ogóle to takiego groźnego przestępce wielkoluda nie powinni pakować do windy gdzie jest mało miejsca i trudno np użyć strzelby.
Po za tym myślę że Steven Seagal dał by mu radę :)

ocenił(a) film na 6
pawelski1989

Jeśli Seagal jest dziewicą to by go pokonał. Ale myśle, że Chuck Norris dałby radę. Wykopał by z półobrotu datę 31 listopada z kalendarzy na całym świecie i Michael stracił by robotę.

ocenił(a) film na 10
Rales

To jest i tak nic. Najbardziej nierealistyczne jest to, że Michael Myers został dwa razy dźgnięty nożem (przez tą jedną nastolatkę i siostrę) oraz trzykrotnie postrzelony przez doktorka co się nim zajmował i goni ofiarę jakby nic mu się nie stało. To chyba powinno być w gatunku fantasy.

ocenił(a) film na 8
Morgotheron

Chyba można to wytłumaczyć jedynie tym, że dało się go zabić jedynie poprzez strzał w głowę, co zrobił w końcówce doktor. No ale nawet mimo tego, był to jednak tylko człowiek, co z nie jest zbyt realistyczne.
"Demon nie umiera tylko raz" czy jakoś tak, jak mówiło te dziecko do głównej bohaterki, gdy ta myślała, że jest już po wszystkim.

ocenił(a) film na 7
Ravoner

To nie Doktor strzelił Mayersowi w głowę tylko jego siostra.

ocenił(a) film na 8
Morgotheron

Doszukiwać się logiki w gatunku jakim jest slasher mija się kompletnie z celem i jest to idiotyczne.

ocenił(a) film na 6
Rales

Zgadza się, już mogliby nie przesadzać z tymi niektórymi scenami, w końcu nie był to jakiś robot, a zwykły normalny człowiek, tzn owszem był silny, był zły, ok... ale mimo wszystko człowiek, a w scenie gdzie rozwalił tych kilku strażników to całkowicie niemożliwie, no i sam fakt że przeżył te ciosy nożem i 3 kulki z broni i chodził potem pełen sił witalnych jak by nic się nie stało. No właśnie to są te przeginki których nie lubię w takich filmach, bez nich byłoby lepiej.

ocenił(a) film na 7
tukanek1982

Ale miałam ubaw oglądając ten film :)

ocenił(a) film na 6
Vanilia2905

Ano fakt, były i dobre momenty ale też się i pośmiać było z czego :-)

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 7
tukanek1982

Też mi się to nie podobało nigdy w filmach Halloween, nie wiem czy wiesz ale takich absurdów było całe masy w poprzednich odsłonach. Według mnie jedyny sposób na jego zabicie, to pocięcie na kawałki, no i spalenie każdą część ciała z osobna na popiół. Tutaj są takie absurdy jak w piątku 13 gdzie Jason był nieśmiertelny albo po prostu był zombie i mordował.
Fakt trzymanie się bardziej realiów jak napisałeś, był silny i człowiek trzymało by się bardziej kupy. A same akcję były by bardziej efektowne gdyby ledwo uszedł z życiem i regenerował by rany i tak by wracał w kolejnych odsłonach. Ale to horror a nie jeden horror ociera się o sci-fi czy fantasy.

Rales

Podobne komentarze znajdują się pod odświeżoną wersją Piątku. Ludzie, tak trudno zrozumieć czym jest konwencja? Jaki jest zamysł autora i dlaczego nawiązuje do oryginału? Co więcej, nie wszystko musi być wytłumaczalne, a nawet nie wszystko musi mieć sens. A później niektórzy się dziwią, że na coś już zupełnie abstrakcyjnego ludzie reagują oburzeniem i sprzeciwem, jak nawet prostego zabiegu nie potrafią zrozumieć.

Rales

W wersji nieocenzurowanej ucieczka Michaela była zaprezentowana całkowicie inaczej i dużo bardziej realistycznie.

Robert3245

taa, zwłaszcza, jak kolo zamknięty od dzieciaka w wariatkowie ukradł samochód i odjechał xD

ocenił(a) film na 8
Rales

nie widziałem takiej sceny / film bardzo realistyczny

ocenił(a) film na 10
Rales

Mozna to wyjasnic w ten sposob ze michael jest opetany i te demony daja mu jakby nadludzkie moce.

Ale w filmie jest wiecej takich nielogicznych spraw. Np z psychiatryka ucieka seryjny morderca a policji jakby nie ma. W realu w calym miescie by sie krecili policjanci a w filmie nic. W zakladzie psychiatrycznym zobaczylismy tylko jednego pacjenta tzn michaela.
W filmie w jednej scenie jak ginie ten stary gosc ktory stoi przed domem to tam michael nagle wyskoczyl z nikad, normalnie to by go zauwazyl ten dziadek.

Jesli chodzi o zabojstwa, efektywnosc i brutalnosc to dobre, podobalo mi sie jak michael zabijal. Dla mnie pomijajac logike film dobry

ocenił(a) film na 6
Rales

Szczerze to wolałbym walczyć ze Supermanem. Większe szanse.

Rales

a ty oglądałeś horror czy film dokumentalny? zobacz sobie najnowsze Halloweeny Carpentera - tam dopiero masz brak realizmu

ocenił(a) film na 8
Rales

Wiem że minęło 9 lat od twojej wypowiedzi... ale odpisze bo troche mnie drażni to co napisałeś...
Więc tak... Ty chyba kolego wogóle nie rozumiesz Gatunku Filmowego jakim jest "Slasher". Otóż ten gatunek rządzi się własnymi prawami... To nie jest film Biograficzny czy jakiś tam Dramat... TO JEST SLASHER!!! Nie doszukuj się w tym Logiki. Bohaterowie Slashera mają być niezbyt inteligętni którzy mimo prób przetrwania, robią wszystko by morderca ich dopadł. Ma być Psychopata który morduje ich po kolei jak kaczki. Mają być ciekawie przedstawione morderstwa. No i oczywiście powinna być tz. "Final Girl".
Tak że, wg mnie HALLOWEEN od Roba Zombiego posiada te wszystkie cechy które Slasher powinien posiadać. W Oryginalnym HALLOWEEN'ie od Johna Carpentera doszukasz się dużo więcej nielogicznych scen.
W swoim komentarzu napisałeś...cytuje. "...no ludzie co to ku*wa było, Superman?"
TAK!... To jest właśnie taki Superman wśród Horrorów. Tak samo jak Jason Voorhees w serii "Piątek 13go", czyli Gościu NIE-DO-ZA-JE-BA-NIA!. Więc jeśli porównujesz Michaela Myersa do Supermana czy tam Spidermana, Batmana albo nawet Robo Copa... to masz racje... to jest właśnie Bohater tego typu... Niezniszczalny.
Więc jeśli doszukujesz się logiki w Filmach... to ten Gatunek Filmowy nie jest dla Ciebie... Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones