PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190020}
7,1 88 970
ocen
7,1 10 1 88970
4,0 7
ocen krytyków
Hannibal. Po drugiej stronie maski
powrót do forum filmu Hannibal. Po drugiej stronie maski

W kraju znajdującym się 100 lat za Murzynami, czyli w Polsce, wielu naśmiewa się z tak zwanych chorych psychicznie. Inna liczna grupa odmieńców słysząc, że ktoś się leczy uważa, że powinno się taką osobę wyizolować i w ogóle z takimi nie rozmawia.
Jak inne byłoby życie tytułowego bohatera, gdyby banda śmierdzących tchórzy nie zgotowała mu piekła. W całym życiu nie może przytrafić się nic bardziej potwornego, niż skrzywdzenie dziecka. Skutki tego, jak pokazuje film, okazują się być traumatyczne, nie tylko dla pozbawionych jakichkolwiek uczuć potworów o żydowskiej mentalności, ale także dla innych osobników ich pokroju. Film uczy szacunku do słabszych, którzy nie mają możliwości się obronić.
Dlatego wszyscy nie wykazujący się odrobiną zwykłego ludzkiego uczucia osobnicy powinni się zastanowić, nim wydadzą obraźliwą ocenę chorego człowieka. Są to ludzie z marginesu społecznego, którzy w porównaniu do tych, których obrażają, zabiliby się, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojej inteligencji.

parsifal_filmaniak

''100 lat za murzynam'' bo co?...bo nie akceptujemy związków 2 pedałów?, a może nie dopuszczamy aborcji, gender i innego gówna?...ja nie wyśmiewam się z chorych bo to nie ich wybór

Belzebub_666_filmweb

on nie napisał nic na temat gejów cz wspomnianych przez Ciebie tematów, uważa że Polska jest zacofana, bo ludzie wyśmiewają, boją się chorób psychicznych i nie mają na ten temat podstaw wiedzy. Sadzę że zamiast na biologii uczyć sie o rozmnażaniu mchów i paproci, powinny być lekcje na temat chorób psychicznych, tak żeby ludzi oswoić z tym tematem

naomi.clark

Ja w swoim życiu przeżyłam, i nie ma w tym żadnego patosu - tak nie ma być, przeżyłam wiele, najbardziej dotknęła mnie choroba, o których tutaj piszecie, niezrozumienie i pogarda innych, ale na szczęście znalazłam miejsce i ludzi - którzy mnie z tej "gehenny" uratowali i zaakceptowali. Ludzie, którzy rozumieją jak to jest żyć z bólem, mimo to, mimo bólu - żyć. Da się z tym żyć.

użytkownik usunięty
rosaria

Choroba psychiczna jest o wiele większym cierpieniem od wielu chorób fizycznych,kradnie radość życia i do tego naraża człowieka na wykluczenie społeczne.Cieszę się że Tobie udało się znaleźć po wielu trudnych przejściach tolerancyjnych ludzi ,którzy Cię wspierają.Jesteś silna. Trzymam kciuki za Ciebie .Pozdrawiam :)

użytkownik usunięty
parsifal_filmaniak

Święte słowa.Człowiek z nadaną mu przez społeczeństwo etykietką "wariata" jest traktowany w Polsce lekceważąco,jest odtrącany i wyśmiewany.Nie dość,ze musi żyć z chorobą psychiczną ,która jest o wiele większym cierpieniem niż wiele chorób fizycznych ,z chorobą ,która zazwyczaj da się jedynie zaleczyć ,to w dodatku nie ma zrozumienia otoczenia .Choroba psychiczna jest okrutna i bezlitosna ,bo okrada z szansy na normalne życie,jeśli nie trafi się wystarczająco szybko do dobrych specjalistów,okrada z marzeń i planów ,okrada z szansy na posiadanie dzieci,gdyż większość chorób psychicznych jest dziedziczna ,okrada z szansy na miłość i związek - bo większość nie chce wiązać się z "wariatami",okrada z szansy na zdobycie wykształcenia - gdy przychodzi w młodym wieku i odbiera zdolności do nauki.Choroba psychiczna to jedna z najgorszych rzeczy ,jaka może się człowiekowi w życiu przytrafić.Cierpienia osób chorych psychicznie są ogromne ,lecz zazwyczaj nie mają oni co liczyć na empatię otoczenia,chorzy psychicznie cierpią w osamotnieniu :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones