PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99276}

Hawana - miasto utracone

The Lost City
7,1 4 605
ocen
7,1 10 1 4605
Hawana miasto utracone
powrót do forum filmu Hawana - miasto utracone

Nie dziwię się, że tzw. krytyka nie podziwia tego filmu...
Czerwoni to banda bezwględnych chamów i sk.... bez żadnych zasad, czyli portret prawdziwy nie wyidealizowany jak gdzie indziej. "Che" to morderca jakich wśród czerwonych wiele, Castro to kolejna (gadatliwa) marionetka Moskwy a lud i tzw. "ynteligencja" nabiera się zadziwiająco łatwo na okrągłe słówka i sprzedaje się za stanowiska i "bycie częścią historii"....
Człowiek z zasadami jest w tym nieludzkim świecie mocno szkodliwy, bo pamięć i odwaga mówienia prawdy nie są potrzebne czerwonej socjalistycznej nieludzkiej zarazie.
Jest w tym filmie świeżość, szczerość i prostota jakiej dawno nie widziałem. I estetyka klasyczna w formie i wyrazie. A tak przy okazji na koniec filmu ciut kpiny z systemu demokratycznego i prawnego USA I czerwonej kuby, => mafia przenosi się to USA bo tu się jeszcze da robić interesy(jak zwykle świetmy D Hofman).
A propos znacie to: "czerwoni wybili ponad 200milionów ludzi, dajmy im jeszcze jedną szansę..." zauwazyłem na czyimś t szrcie....+++

ocenił(a) film na 9
Birdy

Niestety niezgodzę się że "Che to morderca jakich wśród czerwonych wiele". Proszę poczytać biografię Ernesto Che Guevary. Jego postać w tym filmie nie do końca jest przedstawiona zgodnie z prawdą. On nie działał dla stanowisk, interesów i pieniędzy. Przecież był ministrem przemysłu na Kubie a jednak zrezygnował z tego stanowiska i wyjechał do Boliwii, żeby tam walczyć o wolność innych ludzi. Owszem zabijał, ale nigdy bezbronnych. Kiedy jego oddział pojmował jeńców, zaraz ich wypuszczał, ponieważ jak już powiedziałem nie zabijał bezbronnych. On Walczył przez wielkie "W", a nie tak jak dziś robi to USA...

ocenił(a) film na 9
mlody_mrozek

A nie zgadzajcie się.. To jeszcze jest wolny kraj.(?) Lenin też (nie) zaczynał działalności od zabijania obsady dyliżansu pocztowego. A głód na Ukrainie 1930r to wina Kaczyńskich a nie Stalina... Czytać każdy może, a ludzie lubia wierzyć w bajki. A poza tym jeśli tow.Guevara zamawiałby swoją biografię to tak jak każdy chciałby się wybielić. Poza tym on sam się nie krył ze swoimi morderczymi skłonnościami nawet przed forum ONZ, ta wiedza jest nawet dość rozpowszechniona w sieci, sprawdź http://www.historycy.org/index.php?showtopic=90&st=150, chyba, że jesteś z innej slepej sieci...
A propos: http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?p=159806.
A ponieważ ty coś powiedziałaś i siebie zacytowałas to z pewnością jest prawda.....
Dobranoc....

ocenił(a) film na 8
Birdy

Racja. Każdy, kto wywołuje rewolucję, wie, że musi WYMORDOWAĆ pewną ilość swoich rodaków, bo inaczej nie przejmie władzy.

Ten film to pokazuje. Wystarczy porównać dwie sceny - rodzina siedząca przy stole na początku filmu i na końcu. To rewolucja ich zniszczyła, tak jak tysiące innych rodzin. Albo porównać zachowanie strażnika sprzed rewolucji, który po znajomości wypuszcza najmłodszego z braci. Gdy po przewrocie brat ma okazję odwdzięczyć się, nie robi tego. To nie jest szlachetne. Tak samo jak zamykanie ludzi tylko dlatego, że nie zgadzają się z komunizmem.

Każdy polityk, który zdobywa władzę siłą i musi uciekać się do terroru, żeby ją utrzymać, jest zbrodniarzem. Che był dobrym wujkiem dla swoich. Przeciwnych sobie mordował.

aaako

Ciekawe co powiecie o Piłsudskim, który dokonał przecież "przewrotu majowego". Zginęło wtedy kilkaset ludzi. Bardzo szanuję Marszałka i to co zrobił dla Polski ale każdy ma coś na sumieniu. To jak potraktował generała Rozwadowskiego akurat chluby mu nie przynosi ale wolimy pamiętać inne jego dokonania.

ocenił(a) film na 9
Karl86

Piłsudzki był socjalistą z PPS i tez chciał zbawiać świat.
Sporo Polaków uciekło przed zamordyzmem Lenina mieszkali przecież w całej Rosji, nawet można o tym przeczytać w "Przedwiośniu".
"NA szczęście" dla nas czerwona zaraza w Rosji zajęła tereny skąd pochodził i chciała zająć także Polskę, to go ciut otrzeźwiło i zwyczajnie zadziałało na ambicji. Z wodza kraju stałby sie kim? kolejnym kacykiem na pasku lenina?
CZerwoni w 1920 Nie szli na nas specjalnie ale jako część ogólnoświatowego zamordyzmu w nowo-mowie "re-wolucji#ogólnoświatowej".
Działalność tej uwsteczniajacej sekty znana jest szerzej na ziemiach polskich od 17IX 39 do 1992.
A propos "rewolucja październikowa" zaczęła się od...
wystrzału z krążownika... tzn najpierw wojsko a "lud" jako zasłona dymna.
Komuniści przez pierwszy rok zabijali miesięcznie więcej ludzi niż carska ochrana przez dekady!
Wszy-stkie socjalizmy i rewolucje najpierw kradną i mordują jak chorda Dżyngis- Chana a potem hodują służalców najgorszego pokroju.
JAk to jest postęp to dziękuję za takie coś.
Szkoda tylko, że ludek teraz nosi koszulki z podobizna sk.... który osobiście zabił więcej ludzi niz niejeden sądzony w Norymberdze.
A propos cały czas ten psychopata miał wsparcie ZSRR, ale nawet oni uważali że przegina, stąd prawdopodobnie dziwna końcówka "działalności".
Za propagowanie komunizmu pod każdą postacią powinna być taka sama kara jak za działanie wspierające pamięć szefa NARODOWO-Socjalistycznej-PArti-Robotników-Niemiec(NSDAP)!!!
Zbieżność nazw nie przypadkowa.
Właśnie dlatego nadużywa się nazwiska adolfa który był kiepskim kopistą lenina i stalina.
P.S. lenin był w Wandei przed 1917. Zgadnijcie po co....?
lenin bardzo cenił filmowców, oni mieli robić wodę z mózgu skuteczniej niż pismacy...

Birdy

Niektóre wydarzenia z perspektywy czasu wydają się nieuniknione. Pogorszenie sytuacji gospodarczej kraju i obywateli, słaba klasa średnia, ogromne nierówności społeczne sprzyjają nastrojom rewolucyjnym. Wielkie nieszczęście, że to wykorzystali komuniści ale czy była realna szansa aby wprowadzić Rosję na drogę demokracji? Rząd Tymczasowy był słaby a rewolucje mają swoich charyzmatycznych przywódców.

ocenił(a) film na 9
Karl86

ograniczanie wolności i chęć wzbogacania się plus rozrost służb policyjnych i zwyczajne lenistwo władcy zawsze dają pożywkę akcjom tego typu. Nie jestem policjantem, ani bankierem czy producentem broni dlatego dla mnie każda forma ruchawki, wojny, re-wolucji jest złem wcielonym. Bez względu na to czy była 1000, 100 lat temu czy 6 miesięcy.
stalin & co są taką samą chorobą jak febra czy dżuma czy inna śmiertelna sraczka.
Szkoda tylko, że nie ma na to innego lekarstwa jak izolacja.
Wiele razy proponowano różnym zbawicielom ludzkości by swe nowe sposoby na życie wypróbowywali na własnej życi gdzieś na zamkniętym terenie wyspie.
Ci którzy na to sie porywali w 99,9% bankrutowali lub zostawali sami, lub mordowali nieposłusznych.
Czerwona zaraza społecznie cofa ludzi w okres między paleolitem a wczesną epoką żelaza i tylko obecność przymusu i podkradanie od wyższych form (i w drugą stronę wykorzystywanie taniej - NIEWOLNICZEJ siły roboczej w socjalizmach typu Korea & Kuba<największy burdel świata>) pozwala jeszcze im trwać....
Jakoś zwolennicy che g nie uronią łzy nad losem przymierających głodem w Korei Płn gdzie ten sk... jest bohaterem.
Einstein mawiała: "Są dwie rzeczy nieskończone: wszechświat i głupota, ale tej pierwszej nie jest pewien..."

Karl86

A ja uważam że Piłsudski był kimś na wzór polskiego Lenina, za jego władzy między innymi stworzono w Polsce obozy dla przeciwników władzy (osławiony obóz odosobienia w Berezie Kartuskiej) Piłsudski był socjalistą, wprowadził cenzure uciekł z pola bitwy przed bitwą warszawską i złożył dymisje Witosowi, a większość tego co ludzie o nim uważają, jaki to wielki udział miał w zwycięstwie z Rosją bolszewicką, w odzyskaniu niepodległości i budowie silnwgo państwa jest po prostu zmanipulowaną kartą historii zapisaną przez zwycięzce czyli Piłsudskiego.

ja_i

Niektórzy twierdzą, że był austriackim agentem więc niczego nie można być pewnym :)

ocenił(a) film na 9
Birdy

1. Jestem mężczyzną więc proszę o używanie właściwej rodzajowi męskiemu formy ;)
2. Nie wiem czemu piszesz tak agresywnie. Sam powiedziałeś, że to wolny kraj więc każdy ma prawo do swojego zdania i nie należy traktować go z agresją i ignorancją jw. "A ponieważ ty coś powiedziałaś i siebie zacytowałas to z pewnością jest prawda.....
Dobranoc....".
3. Po prawie 4 latach mam na to inne patrzenie i w większości zgadzam się z Tobą :)

ocenił(a) film na 9
mlody_mrozek

ad 1. "... cie się" tow.
ad 2. Agresja jest częścią życia. Kwestia formy i celu jej użycia. Nie ma form życia bez agresji...
ad 3. Bismarck i jego "kto za młodu był, ..." jest ciut naciągana, ale nigdy nie jest za późno.

Może użyłbym dziś innych zwrotów, ale z bluzki z che powinny być tak samo tępione i wyśmiewane jak socjalizm w wersji niemieckiej z lat 1933-1945....

ocenił(a) film na 9
Birdy

1. Chodziło mi o to "A ponieważ ty coś powiedziałaś i siebie zacytowałas"
2. Czemu najeżdżasz na Che skoro podoba Ci się świat pełen agresji?

ocenił(a) film na 9
mlody_mrozek

Ad. 1 "Biografie" lenina, stalina, guevary a nawet castro pełne są wzruszających informacji i właściwie na ich podstawie należałoby iom przyznać pokojową nagrodę nobla a tym którzy ich zgłoszą ig-Nobla
Ad.2 Agresja jest częścią życia i dzięki niej to homo sapiens podporządkował sobie ten świat. Pytanie tylko po co siły i środki na wzajemne wyżynanie się w imie po... ideologii które już wcześniej wykazały swą nieprzydatność(upadek ekonomiczny pierwszych komun). Bandyctwo, złodziejstwo, stręczycielstwo i wiele innych świństw popełnianych przez czerwonych domagają się ich własnej "czerwonej Norymbergi".
A propos do tego ... pasuje:
"On jest jak wsza na łysinie,
wokół pełno blasku,
a jednak wsza"
S.J. Lec

ocenił(a) film na 9
Birdy

Nie ogarniam Twojego toku rozumowania. Mnie się wydaje, że to dzięki rozumowi człowiek podporządkował sobie ten świat. Przez agresję świat ten chcieli sobie podporządkować Stalin, Lenin Hitler itp. o czym po części traktuje ten wątek

ocenił(a) film na 9
mlody_mrozek

Agresja jest częścią życia (i cechą charakteru) i jesli tylkjo łączy się z rozumem, dobrocią i wartościami (których nie przypisuję typkom pokroju lenin, etc. i innym pomnijeszym socjalistom => dt, jb, etc) najczęściej daje pozytywne skutki.
Głupia i bezmyślna, beznamysłu agresja szkodzi i roszerza jedynie zło na naszym świecie. Q.E.A.D.

Birdy

To Stalin wsławił się napadem na dyliżans, nie Lenin.

ocenił(a) film na 8
mlody_mrozek

Film jest dość wierny historii i przedstawia Che zgodnie z prawdą i obecnym stanem wiedzy, zeznaniom świadków z Kuby, różnym relacjom, natomiast niezgodnie z mitem Che, który został wykreowany. W końcu warto się przyjrzeć jego poglądom, a były to poglądy specyficzne i raczej skrajne, które były bliżej Pol Pota, Mao, niż nawet Gomułki, czy Gierka.

Birdy

Zgadzam się w 100% z autorem posta.Szkoda,że u nas nie rozliczono po 89' czerwonej hołoty i do teraz są w rządzie,mediach i Bóg wie gdzie jeszcze...RAZ SIERPEM RAZ MŁOTEM CZERWONĄ HOŁOTĘ!

Blue Power

Kolejny koleś który wszędzie widzi żydów i komunistów, polaczki biedaczki, żałosny naród...

ocenił(a) film na 9
DiegoGonzales

Mówisz o sobie

mlody_mrozek

Ja nie widzę wszędzie wrogów narodu, jestem dobrze żyjącym uczciwym człowiekiem z klasy średniej który ma plany zamieszkania w pewnym pięknym i bogatym kraju. A polaczki mordujące żydów mnie nie interesują. Fun fact.

ocenił(a) film na 9
DiegoGonzales

Mam jednak nieodparte wrażenie, że jesteś Polakiem. Wniosek: mówisz o sobie.

mlody_mrozek

Nie, jestem czerwoną zarazą i żydem.

ocenił(a) film na 9
DiegoGonzales

specjalista od szczucia?, za dużo tego, towarzyszu. wyłącz TuskVisionNetwork, odparuj jad i pomysł czasem sam bez wspomagaczy z g

Birdy

Nie oglądam TVN. Nie mój problem że to stacja postępowa i bogatsza od twojej Telewizji Trwam.

ocenił(a) film na 9
DiegoGonzales

Telewizora nie posiadam, oglądam okazyjnie u rodziny i znajomych i tylko sie utwierdzam w wyborze. TVN jest
" jak ta wsza na łysinie,
wokół pełno blasku,
a jednak wsza".
Bogaty jest Roman Kluska, Elżbieta II, Michał Sołołow, Zygmunt Solorz-Żak. Pytanie czy sam pieniądz jest dla nich wszystkich sensem życia i czy tylko więcej i więcej jest ich siłą napędową.
A propos, które tv mają pozwolenie na nadawanie w całym kraju?
Tow Gonzales, pogarda dla tubylców jest pierwszym śladem wyparcia sie poslkości lub jej braku. Am...

DiegoGonzales

A co Gonzales może ich w rządzie i mediach nie ma???

Lis-syn wysokiego oficera LWP
Olejnik-córka funkcjonariusza UB,konfidentka służb PRLu
Kraśko-wnuk jednego z czołowych komunistycznych cenzorów
Miecugow-syn stalinowskiego dziennikarza
Kupa Wojewódzka-syn PRLowskiego prokuratora
Walter(szef TVN)-redaktor współpracujący ze służbami w PRLu

Nie ma się co dziwić,że te wyżej wymienione persony szczują na Polaków i Polskę.

Blue Power

Nie no, syn PRL-owskiego prokuratora, a jakim prokuratorem miał być? Może zagranicznym, co? To że ktoś służył Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej to nie znaczy że był bandytą. Bandyci to siedzieli w lesie i mordowali Ukrainćów, np. pan o ksywie "Ogień".

DiegoGonzales

To wyjedź.Nikt za tobą nie będzie płakał lamusie.Żebyś czasem jeszcze kiedyś wracać nie musiał jak będziesz na bruku lamo.

Blue Power

I po co wyzwiska? Zazdrościsz, czy co?

DiegoGonzales

Zazdroszczę??Raczej współczuję:)

Blue Power

Współczujesz mi pieniędzy? Ho ho!

DiegoGonzales

Współczuję ci biedy umysłowej.Co z tego,że masz pieniądze jak jesteś burakiem?

Blue Power

Nie jestem biedny umysłowo. Miałem robione 2 razy testy na inteligencję, obydwa potwierdziły lekko ponad przeciętną. Nie jestem buraków, ja po prostu nie pochwalam faszyzmu, a takie organizacje jak ONR prowadzą ten kraj ku faszyzmowi. Nie popieram tez mordowania żydów.

DiegoGonzales

Nie popierasz mordowania żydów??Ich mordowali naziści,a żydokomuchy teraz wciskają ciemnotę,że ginęli przez Polaków.EOT lewacki szczurku.

Blue Power

Żołnierze Wyklęci mordowali żydów. Ale to to już wogóle była organizacja przestępcza.

DiegoGonzales

Jak mordowali to konfidentów.I bardzo dobrze,bo dla konfidenta w tamtych czasach to jedynie kula w łeb i do piachu...To był ostatni post w twoim kierunku lewacka parówo. Żydokomuna do wora a potem wór do jeziora.

Blue Power

Uspokój się i nie wyzywaj. Prowadź dyskusję nie plując na rozmówcę.

ocenił(a) film na 9
DiegoGonzales

zapomniano założyc kagańca...

Birdy

Naucz się prowadzić dyskusję nie obrażając drugiej strony. I... jak można nie mieć telewizora?

ocenił(a) film na 9
DiegoGonzales

Ad 1 ktoś przyznający się do szczucia sam się doprasza uspokajacza.
Ad 2 "nie patrz tylko w telewizor, spójrz czasami w zwierciadełko" skrót myślowy nie do końca wykorzystany nawet przez tego kto to napisał.
Over & aut

DiegoGonzales

Masz wyprany mózg przez GóWno prawdę i Tusk Vision Network,więc lepiej opuść to miejsce kulawy burku.

Blue Power

A na polaczków szczuję bo to marny naród do którego przyznawać się nie będę. Polacy to lenie, antysemici, mordercy żydów, marni organizatorzy. Dlatego Polska jest biedna. I dobrze, znam język angielski, mam rodzinę za granicą, będę uczciwym człowiekiem który do czegoś dojdzie, zamiast być polaczkiem wiecznie plującym na wszystkie inne nacje, co wynika z zazdrości, bo należymy (należycie?) do społeczeństw BARDZO biednych.

ocenił(a) film na 9
DiegoGonzales

"Gburek"

ocenił(a) film na 7
Blue Power

Polać mu! dobrze prawi ;)

ocenił(a) film na 9
Blue Power

Wystarczy odebrać prawa wyborcze wszystkim którzy namawiają do przestępstwa.
De facto jest każda forma socjalizmu(
=>moskiewska czy inna tylko kwestia skąd idą wskazówki)
i zdelegalizować wszystkie odmiany parti depczących prawo
(A Xprzykazań ma odwzorowanie w KK,
"Nie kradnij" => socjaliści zawsze okradają obywateli i żyją z podziału łupów siedząc w różnych ministerstwach i mnożąc się jak szczury,
"nie zabijaj" typowa kumochowa nowmowa "eutanazja" typowy "czerwonizm" na zabijanie, ,zresztą nic nowego, realizował to Stalin i Hitler zabijając inwalidów i dzisa ma byc tylko TO SAMO)
Przykładów jest mnóstwo...
Na pokojowe załatwienie chołoty...

Birdy

Polacy są biednym społeczeństwem, więc każdy kto jest od nich bogatszy jest złodziejem. Taka logika.

ocenił(a) film na 9
DiegoGonzales

Niestety, ale ta "logika" nie jest logiczna. Kto się bogaci w biednym społeczeństwie? Jeśli to społeczeństwo jest biedne, to jak ktoś może się wzbogacić?

haluska

Mając wysokie stanowisko, dobrze płatne. Nie każdy morze być wysoko postawionym urzędnikiem, ale jak już ktoś nim zostaje to automatycznie staje się złodziejem.

ocenił(a) film na 9
DiegoGonzales

Jak w biednym społeczeństwie można mieć dobrze płatne stanowisko? Jeśli jednak tak jest, to tylko z dwóch przyczyn: 1.albo społeczeństwo nie jest biedne, bo dobrze opłaca swoich urzędników,
2.albo urzędnik na swoje wysokie wynagrodzenie okrada społeczeństwo, które staje się z tego powodu biedne.
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones