PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=459059}

Helen

6,9 2 784
oceny
6,9 10 1 2784
Helen
powrót do forum filmu Helen

Zna ktoś film, który w końcu należycie podszedłby do problemu i był przy okazji był dobrym filmem, a nie edukacyjną papką dla osób nie mających pojęcia o temacie?

ocenił(a) film na 6
sen o lataniu

To jest jeden z niewielu filmów który należycie podszedł do tematu..

ocenił(a) film na 3
bluRip

Jak dla mnie bardzo powierzchownie, a przy tym bez jakiegokolwiek artystycznego zacięcia

ocenił(a) film na 6
sen o lataniu

Nie wiem, ja przechodziłam przez kilka epizodów depresyjnych i we wszystkich innych filmach ten ból był pokazany powierzchownie, ten się spisał. Jeśli chodzi o zacięcie artystyczne to się zgadzam, ale to chyba nie miał być z założenia film jakkolwiek artystyczny. Zresztą chorobom psychicznym daleko od jakiegokolwiek artyzmu.

ocenił(a) film na 3
bluRip

Dlaczego? Wielu artystów zawdzięczało swoją wyobraźnię różnym zaburzeniom ;)

ocenił(a) film na 6
sen o lataniu

Wyobraźnia i inspiracje wynikające z zaburzeń to jedna sprawa, sama choroba druga :) Fajnie jest oglądać wzruszające filmy o tym, jak powstają wielkie dzieła, ale rzadko pokazana jest ta druga strona medalu. A druga strona medalu nie ma nic wspólnego z artyzmem, o ile walenie głową w ścianę z bólu można takowym nazwać ;) To nie jest film o sztuce, tylko o chorobie.

ocenił(a) film na 3
bluRip

Zgadza się, że nie jest o sztuce, ale po pierwsze mógłby mieć w sobie więcej artyzmu i błyskotliwości (chodzi mi o pewien sposób pokazania świata, prowadzenia aktorów jak np. w filmie Kieł czy Dogville, które widzę, że masz wysoko ocenione, a które rzeczywiście są genialne). To był bardzo prosty film, jasne, o ciężkim temacie, ale sposób przedstawienia był na bardzo niskim poziomie.
Po drugie dla mnie to był film edukacyjny, zero polotu, powierzchowny, patetyczny, nudny. To kolejny film, który próbuje pokazać depresję, ale mam wrażenie, że autorzy albo nie mają o niej pojęcia, albo nie umieją tego przedstawić.

ocenił(a) film na 6
sen o lataniu

Kieł i Dogville to filmy z zupełnie innego nurtu.. Osobiście nie oglądam filmów komercyjnych, nie przepadam, nie lubię, uważam że znaczna część masowych produkcji to zwykłe gówno, ale i to się ludziom podoba więc niech sobie to oglądają. To trochę jak dyskusja o tym, czy kolor zielony czy żółty jest ładniejszy, mam swój gust i upodobania wedle których oceniam filmy, ale jeśli o ten polot i artyzm chodzi to nie widzę sensu rozwodzenia się nad tematem, bo nie taka była filmowa intencja. To trochę tak, jakby w filmie kostiumowym oczekiwać zastosowania dogmy, co byłoby raczej dalece idących kinem eksperymentalnym.. Jasne, mogło być lepiej - gdyby było, to i moja ocena byłaby wyższa, ale nie mogę się zgodzić z tym, że depresja została w filmie źle przedstawiona. Klimat filmu może i tak, ale nie choroba. I nie podlega to ocenie subiektywnej, wrażeniowej, tylko właśnie kwestii czysto edukacyjnej opierającej się w tym wypadku na moich doświadczeniach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones