PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=459059}

Helen

6,9 2 784
oceny
6,9 10 1 2784
Helen
powrót do forum filmu Helen

Taki średniawy według mnie. Uwielbiam tą tematykę, ale film jest faktycznie rozwlekły. Na początku miałam wrażenie, że Ashley Judd za bardzo chce się wczuć w rolę i wyszło jej to trochę teatralnie. Ponadto zabrakło mi w nim psychoterapii, mam wrażenie, że przeskoczono jakby ten istotny etap i od razu były elektrowstrząsy, a mogłoby być ciekawiej. Super natomiast pokazana przyjaźń i zrozumienie dwóch osób cierpiących na tą chorobę. No i w sumie też ostatnie zdanie: 'I was prepared to fight, I wasn't prepared to lose.' mnie zaintrygowało.

ocenił(a) film na 9
katjabylozajete

Czas, przestrzeń to pojęcie względne w odniesieniu do subiektywnego stanowiska. Ani trochę nie przyśpieszyłam bym tego filmu i bardzo mnie urzekł, brakuje tutaj typowego chwytliwego, tkliwego, schematycznego banału, za to w piękny, realistyczny sposób uchwycona rzeczywistość, przed którą może stanąć każdy z nas, warto o tym pamiętać.
Mi też brakowało psychoterapii, ale może dlatego, że bardzo był duży nacisk na punkt widzenia głównego bohatera i nie chodziło o ocenę sytuacji, ale stanu jego psychiki.
Przyjaźń albo miłość.

ocenił(a) film na 7
utopia27wawa

Myślę że tekst "i was prepared to fight, I wasn't prepared to lose" może odnosić się za równo do nieszczęśliwego wypadku przyjaciółki głównej bohaterki, jak i nawrotowości depresji. Dopiero co skończy się leczyć jeden epizod a już przychodzi następny.

ocenił(a) film na 6
katjabylozajete

Mam podobne odczucia. Lubię Ashley Judd, ale w tym filmie jej gra jest dla mnie irytująca... jedynym środkiem wyrazu jest płacz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones