PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=459059}

Helen

6,9 2 784
oceny
6,9 10 1 2784
Helen
powrót do forum filmu Helen

Król Midas miał dar zamieniania wszystkiego w złoto, a twórcy filmów rodem z Ameryki mają dar zamieniania każdego tematu filmu w gówno.
Po pierwsze jak dla mnie (choć nie jestem ekspertem, a opieram się jedynie na własnych doświadczeniach) to nie bohaterka filmu jest raczej histeryczką.
Po drugie w depresji takiej jaką znam nie ma aż tyle agresji wobec innych, raczej wobec siebie.
Po trzecie z prawdy że nikt tak nie zrozumie depresanta jak drugi depresant zrobiono pretekst dla dla plastikowej (amerykańskiej) historyjki o przyjaźni pani profesor ze studentką. W czasie tej przyjaźni studentka zawiesza swoją depresję na kołeczku bo przecież w amerykańskim filmie tak można. Jej depresja przychodzi wtedy kiedy pani profesor może jej pomóc bo akurat jest zdrowa.
Film przenosi wzorce z najgorszych filmów o prawie do zemsty każdego Amerykanina na lekarzach, którzy nie dość szybko reagują na problem pacjenta, na mężach, którzy niczego nie rozumieją.
Po ostatnie nieprawdą jest że dobrą radą na depresję jest remont, sprawdzone, działa, polecam też gotowanie.

Pozdrawiam wszystkich z klubu.

Według mnie trudno przekładalny na język filmu temat mocno przerósł twórców "Helen".

Chris_Sharma

Zamiast wstępu: z tym złotem to raczej była klątwa, nie dar dla Midasa. Scenariusz tego filmu napisała, a później go wyreżyserowała Niemka, zatem nie jest to czysto amerykańskie dzieło. Poza tym uogólnienie o zamienianiu "każdego tematu filmu w gówno" natychmiast demaskują ignorancję, wręcz niedorozwój umysłowy autora.
Po pierwsze: faktycznie, nie jesteś ekspertem, więcej: nie masz nawet bladego pojęcia na ten temat.
Po drugie: patrz po pierwsze.
Po trzecie: patrz po drugie.
Po ostatnie: remont może być dobry na kaca, nie na depresję. Tym bardziej gotowanie. Patrz po pierwsze.
Ten nieskomplikowany i błahy film mocno Cię przerósł.

ocenił(a) film na 4
zemsta_po_latach

Tak masz rację prostota mnie przerasta, prostactwo w w dresiarskim wykonaniu najbardziej, a ty do tych wzorców śmiało nawiązujesz.

ocenił(a) film na 8
Chris_Sharma

remont i gotowanie na depresję?? Ha ha,ale się ubawiłam!Nie masz pojęcia,co to znaczy depresja.

ocenił(a) film na 4
ewekroza

przyklękam przed światowej sławy specjalistką i przepraszam że moja depresja nie dorasta do twojej
jak się ubawiłaś to zawsze coś

Chris_Sharma

Uważam że film jest bardzo dobry. Niech każdy kto obejrzy ten film zda sobie sprawę że każdy przypadek depresji jest inny, tak jak psychika ludzka i nie można wszystkich mierzyć jedną miarką.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones