PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31326}
6,8 24 477
ocen
6,8 10 1 24477
7,4 9
ocen krytyków
Hellraiser: Wysłannik piekieł
powrót do forum filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł

Podsumowanie serii

ocenił(a) film na 7

Zasiadając do całej serii Hellraiserów spodziewałem się czegoś w klimacie filmów gore tak jak "Martwica Mózgu" czy "Evil Dead".
Kiedyś za czasów kaset VHS wpadła mi w ręce część druga,którą wspomina bardzo pozytywnie, reszty nie oglądałem.
Ogólnie rzecz biorąc seria jest w bardzo różnym klimacie gdzie przeplatają się od gore, klimatycznego horroru, poprzez thriller i dziwne rozwiązania reżyserskie.

Jak dla mnie najlepsze części to :
9/10
II- część ta jest dla fanów filmów gore czyli, przerysowanie, litry krwi,a zarazem świetna fabuła. Jednym słowem smaczek tych filmów z lat 80.
V- część, która wciąga widza od początku do końca, jest tu dużo z thrillera,świetna realizacja, poprzez zbliżenia i ujęcia.( dla fanów książek Kinga lub filmu Gra)

7+/10
I- bardzo ciekawa część ale po obejrzeniu miałem jakiś niedosyt, może przez pójście na łatwiznę z zakończeniem , może dlatego,że spodziewałem się więcej klimatu gore.

6/10
III - trochę za bardzo przerysowana, zdecydowanie za dużo scen gdzie główna bohaterka jest niezniszczalna, oraz ci śmieszni cenobici.

5/10
IV- pomysł dobry lecz zalatywało kiczem, przykład bracia bliźniacy cenobici, pies ogólnie niedosyt.

części VI i VII nie widziałem, ponieważ słyszałem wiele opinii ,że są tak słabe,że psują całe wrażenie serii.

Ogólnie rzecz biorąc: seria i pomysł ciekawy i wkręcający lecz b. nie równy.
Będę wracał do II,V i pierwowzoru jedynki.





Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones