PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34714}

Hellraiser II: Hellbound

Hellbound: Hellraiser II
6,6 10 225
ocen
6,6 10 1 10225
Hellraiser II: Hellbound
powrót do forum filmu Hellraiser II: Hellbound

bez oczekiwań

ocenił(a) film na 10

pierwsza część serii była przecietna, nie miała niczego co zapadało w pamieć. Druga część jest troche lepsza, ma lepszą historię. Podoba mi sie też to jak przedstawiono piekło w tym filmie. Liczne makiety itd. Seria nie jest aż tak wielka moim zdaniem, bo pomimo naparwde dobrego pomysłu z piekielną kostką przyzywajacą demony, historia poza tym nie przykuwa mojej uwagi. Film jest dość krwawy, a samym Cenobitom nie poswięca się moim zdaniem tak dużej uwagi jak powinno. Dużym plusem jest również charakteryzacja i postać Pinheada, która w tej części nie tylko przeraża, obrzydza ale też wzbudza swego rodzaju współczucie. I o ile pierwsza część nie byłą ani troche spektakualrna to tutaj koncówka to naprawde fajerwerki. A co do klimatu. . . cóż. . . całkiem odmienny jak w poprzedniej części. Tam był on przyt.łaczający, tutaj jest dużo mroku ale pozwala się widzowi na chwilę "odetchnać". Hellbound jest znacznie lepszy od swojego poprzednika i jest filmem godnym polecenia. Jeśli jest sie fanem ostrych hororów to ten film można obejżeć.

ocenił(a) film na 8
mim1312

Zgadzam się, w hellbound jest też kilka wypasionych scen jak np. w wariat z brzytwą albo klaun bez oczu, momentami jest całkiem psychodelicznie (czego w jedynce nie można było uświadczyć). Fajnie że pokazali w jaki sposób powstają cenobici ^^.

ocenił(a) film na 10
arkasatana

wlaściwie, niemal każda scena grozy we wszystkich Hellraiserach jest psychodeniczna. . . sceny są dziwne ale mają w sobie moc i potrafia "zryć beret" na długi czas

ocenił(a) film na 10
mim1312

Dodam też jedną rzecz, która mnie troche rozbawiła. W scenie gdy Tiffany otwierała kostkę, przyglądający się jej Channard i Julia, wyglądali jak para złoczyńców z filmu o Bondzie. Wiem że to śmieszne ale tak mi się właśnie skojarzyło

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones