PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 245 913
ocen
7,2 10 1 245913
5,4 27
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Na gorąco powiem, że dodane sceny z Beornem oraz Dol Guldur naprawdę wiele wnopszą. To dalej nie jest film na ocenę 8 ale tak gdzieś 7,5. Cóż kiepskiego scenariusza nie poprawią. Ale jeśli chodzi o same sceny rozszerzone to są bardzo dobre. Dziwi mnie, że takie bzdety jak Legolas I tauriel były w kinówce a nie było tych z rozszerzenia.

calays

Obejrzyj, warto :D

ocenił(a) film na 8
JBridges

Są Krasnoludy w Dale?

użytkownik usunięty
lelen_lis

Nie ma.

ocenił(a) film na 8

Ech, a liczyłem na te sceny ... wielki minus jak dla mnie, gdyż rysunki z Kroniki są bardzo fajne.
Ogólnie, prawie nie pokazali drogi Krasnoludów z Lake Town do Ereboru, prawie od razu są już przy ukrytym wejściu ...

użytkownik usunięty
lelen_lis

Dodali jedną nową scenę podczas tej drogi, z drozdem :D

JBridges

Jak dla mnie najlepsze dodane sceny to te z Dol Guldur. Genialne po prostu. Nawet się nie spodziewałem, że może być az tyle Thraina, tak ciekawe retrospekcje z Azanulbizar, których jeszcze nie widzielismy. I jeszcze tak sprytnie to wszystko zmontowali. Super!
Oczywiście wiecej Beorna, pokazanie składania ciała do grobu i Mirkwood też duży plus. Nawet 3 plusy :D To własnie Mroczna Puszcza była jedynym elementem w wersji kinowej, której dla mnie było troszkę za mało. Więcej halucynacji zawsze dobre. Byle nie przedawkowac haha :D
No a dodatkowe sceny z Laketown czy pod Ereborem też spoko. Ale te powyżej najbardziej przypadły mi do gustu :)

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Racja, sceny w Dol Guldur były najlepsze.

ocenił(a) film na 8
OpiMaster

Obejrzałem jak na razie fragment EE i z jednej strony jest dobrze ale nie do końca ...
Brakuje mi sceny z baneru do " Niezwykłej Podróży ' na którym to Gabdalf obłaskawiał Beorna w niedźwiedziej postaci. Scena w której Gandalf przedstawia Krasnoludy i Bilba jest świetna i powinna się znaleźć w wersji kinowej filmu. Niestety, droga do Mrocznej Puszczy nadal jest zbyt krótka, a i samej Puszczy dodano niewiele. Nadal nie ma noclegu w lesie, co by sprawiło wrażenie, że wędrówka trwała dłużej. Nie ma też Elfów obserwujących kompanię Thorina z drzew.

ocenił(a) film na 8
lelen_lis

Powiem jeszcze tak:
tym razem sceny dodane są lepsze i ważniejsze, niż te z EE " Niezwykłej Podróży " ( gdzie tylko dwie sceny są warte uwagi ), niestety, nie wszystko wyszło.
Sceny z Beornem są świetne, szczególnie ta w której Gandalf przedstawia Krasnoludy i Bilba. Wycięto chyba scenę, gdzie Beorn wraca w nocy do domu i zastaje śpiące Krasnoludy, mogli jednak przemontować film i wyciąć tę całą ucieczkę przed niedźwiedziem i dać tę nową scenę na przedzie. Brakuje też obłaskawienia Beorna pod postacią niedźwiedzia przez Gandalfa, znaną z banerów.
Mroczna Puszcza. Nadal jest jej zbyt mało. Scena z mostem i z jeleniem następują zbyt szybko i zbyt szybko po sobie. Nadal nie pokazano upływu czasu w puszczy, mamy za to durne sceny halucynacji, które nie przypadły mi do gustu.
Dol Guldur. Tutaj zmian jest najwięcej i te sceny są dobre ale scena u Beorna jest i tak najlepsza.

Całego filmu nie oglądałem, wolę sobie poczekać na wersję Blu-Ray ale jestem trochę zawiedziony nowymi scenami ...
brak Gandalfa obłaskawiającego niedźwiedzia / Beorna
brak noclegu w Mrocznej Puszczy i Elfów obserwujących kompanię z drzew
brak przesłuchania Krasnoludów przez króla Leśnych Elfów
brak Krasnoludów w ruinach Dale ( choć widać, że szli w zupełnie innym kierunku, więc ciężko by im było zahaczyć o Dale ).

ocenił(a) film na 3
kamilxxx09

Nic już tego filmu nie uratuje. Nawet w najgorszych snach nie można było przewidzieć, że Jackson zrobi tak słaby film o ME. Szkoda, ze Del Toro nie wytrwał na stanowisku.

JBridges

Co sądzisz o Thrainie? :) Podoba Ci się jego zachowanie i śmierć w Dol Guldur? :) I nie przeszkadza Ci jego głos i pojawienie się drugiego oka? :)

ocenił(a) film na 3
Imitation

nie :) askurat ten watek jest wporzo:)

użytkownik usunięty
JBridges

jak znajdziesz jutro wersje EE bpa podziel się linkiem ostatnio byłeś pierwszy ^^

ocenił(a) film na 3

Będę w pracy także szybciej cos wkleicie z pewnością :)

użytkownik usunięty
JBridges

okej, no nic, na szczęścia jutro jeszcze mam wolne więc będę czuwać poza tym jutro dwa wydarzenia.

Hobbit cyfrowo a o 2:00 zwiastun SW :) a dziś spać nie będę więc czekam do 2:00 hehe :)

ocenił(a) film na 3

A wiem ale ja idę spać :D

użytkownik usunięty
JBridges

spoko :)

ocenił(a) film na 9
JBridges

No niestety...chyba niczego dziś tu nie wkleimy :/ Pewnie jutro się pierwsze kopie pojawią...

ocenił(a) film na 3
khazad7_2

Zapewne ale to juz niedługo. Ja niestety nie czuję już tej radości jak rok temu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones