PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 245 611
ocen
7,2 10 1 245611
5,4 26
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Skoro olaliście temat z podcastem z Philippą Boyens, co mnie bardzo dziwi, bo zamiast posłuchać źródła, a przecież wielu z was włada językiem angielskim, tylko piszecie domysły, to wysłuchałem tego wywiadu i to o czym się dowiedziałem:

- decyzja wysłania Legolasa by poszukał Aragorna jest w pełni uzasadniona, nawet nie mając na uwadze problemów z ówczesnym wiekiem Aragorna. Legolas stanie się ambasadorem Puszczy na radzie u Elronda, co powoduje, że jest on tym "linkiem" łączącym oba dzieła i tak znał Aragorna, który jak wiemy polował na Golluma i przyprowadził go do puszczy także to połączenie jest logiczne

- nie tylko przystojne krasnoludy umierają, według Philippy to Bombur był szczególnie przystojny na krasnoludzkich kobiet, w końcu miał 14 dzieci hahah

- zostanie rozwinięty wątek 3 pierścieni które są obecne w Dol Guldur, o jakie pierścienie chodzi to wiadome

- będzie ropzwinięta postać Daina, jako że jest on sukcewsorem do tronu Ereboru, niebawem przetlumaczę podcast z Armitagem

wasz JBridges

ocenił(a) film na 4
JBridges

Ano, idę ;) Mam nadzieję że mimo wszystko się nie zawiodę ;)

ocenił(a) film na 3
Joecrou

Jesteś mniej krytyczny od mnie wobec hobbita wiec chyba nie bedzie zle :)

ocenił(a) film na 4
JBridges

A dużo lepiej według Ciebie niż Pustkowie?

ocenił(a) film na 3
Joecrou

Powiem tak, pierwsza godzina bitwy stoi na tak wysokim poziomie co pierwsza godzina rozszerzonej wersji pustkowia :)

JBridges

Jako ze przebywam w USA miałam możliwość zobaczenia ostatniej części Hobbita i.. dla mńie jest to wielkie rozczarowanie. Jak po wszystkich częściach Władcy Pierścieni byłam zachwycona i uznaje je za najlepsze to z każda kolejna częścią Hobbita jest coraz gorzej. Dodawanie niepotrzebnych wątków i przeciąganie całej tej przygody jest po prostu meczące. Nie powiem, niektóre sceny sa fajne ale ogółem bardziej sie mecze go oglądając niz czerpiąc przyjemność. Niektóre teksty zamiast byc śmieszne wywołują raczej politowanie, zieją ironia. Jackson z polki z Oskarami spad do tej z malinami.

ocenił(a) film na 3
marta_05723

No może maliny to nie są, ale faktycznie masz rację, nie jest tak dobrze jakbyśmy sobie tego życzyli. Odwiedziłem kiedyś Boston, Long Island i Californię (LA, Sacramento, San Francisco). A ty gdzie przebywasz:)

JBridges

No moze z malinami przesadziłam, ale piać z zachwytu nie zamierzam. Jestem Au Pair w californi, drugi już rok spędzam w Bay Area czyli okolicach San Francisco :)

ocenił(a) film na 3
marta_05723

San Francisco jest wspaniałe, poza tym historia tego miasta jest niesamowita, cały ruch bitnikowski tu mieszkał na czele z Ginsbergiem, Cassadym i Burroughsem :)

użytkownik usunięty
marta_05723

a o jakie wątki mniej więcej ci chodzi. Jeśli masz na myśli Legolasa zgadzam się zamiast Beorna mamy Legolasa czy Tauriel. A jeśli chodzi ci o wątek Dol Guldur się nie zgodzę.

ocenił(a) film na 9
marta_05723

Skoro tak szybko się męczysz, to moze powinnaś popracować nad kondycją, co? Mnie film zachwycił.

baba_yaga

Jestem trenerka i nie mam z tym problemu. Kazdy lubi co innego, widać dla Ciebie dużo nie potrzeba.

ocenił(a) film na 6
marta_05723

Mam bardzo podobne odczucia. Mysle, ze to po prostu efekt robienia ponad 2 godzinnego filmu z niecalych 50 stron ksiazki (jakas 1/6 calosci) Mam wrazenie ze gdyby rozbito Hobbita na dwa filmy jak pierwotnie planowano to wyszloby to o niebo lepiej.

użytkownik usunięty
JBridges

h t t p : / / collider. com/ luke-evans-hobbit-battle-of-the-five-armies-interview/


nie wiem czy było czy nie ale daję coś tam jest o usuniętych scenach

ocenił(a) film na 3

Dzięki za wrzutę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones