PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 245 922
oceny
7,2 10 1 245922
5,4 27
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Zachęcam do merytorycznej dyskusji o nowym trailerze:

https://www.youtube.com/watch?v=GHCcakO15WA

wort801

Chodziło mi nie o ocenę, ale o sam odbiór strony wizualnej :) Konkretnie o wygląd mi chodziło, bo była tu mowa o czymś w rodzaju mgły albo że obraz nienasycony barwami. Dlatego zachęcam do obejrzenia w 1080p ale na TV. I nie musi byc wcale 60 cali. Sam mam 47, próbowałem też na 42. Różnica jest całkiem spora. Ale tak jak mówię - konkretnie chodzi mi o wygląd.

ocenił(a) film na 3
wort801

Dobry film nie potrzebuje najwyższej jakość. W każdych warunkach się sam obroni. Dla mnie argument że ktoś nie ogląda hobbita w 1080p i dlatego narzeka jest żałosny i infantylny. Jak film jest słaby to najwyższa jakość nie pomoże. I tak mamy właśnie tutaj.

ocenił(a) film na 4
kamilxxx09

Widzę, że doszliście już do konkluzji, że za nasycenie barw, odświeżanie i ostrość odpowiada MONITOR, a nie karta graficzna.

Filmy online, mimo, że nazywają się HD, to jest szemrana jakość w porównaniu do DVD nie mówiąc o Blue Ray.

Na porządnym TV (u mnie 55') hobbit wygląda znacznie lepiej niż na laptopie (lepsze kolory, mniej smug), ale niestety dużo łatwiej odróżnić tekstury CGI od prawdziwych materiałów.

I na koniec małe ćwiczenie: obejrzyj sobie jakiś starszy film nie przeładowany CGI, nawet LOTRa. Maski orków zawsze wyglądają tak samo dobrze, prawdziwe drzewa i skały bez trudu odróżnisz od tych ze studia czy z greenscreenu. Już wiesz o co całe to narzekanie na CGI?

S_T_P

Wiem tyle, że Hobbit w 1080p na TV (u mnie 47') prezentuje lepszą stronę wizualną niż Lotr.

ocenił(a) film na 1
kamilxxx09

Nie. Dwie Wieze miazdza każdą część hobbita wykonaniem

użytkownik usunięty
PosepnyCzerep_69

A Drużyna Pierścienia to już w ogóle depcze do ziemi :)

ocenił(a) film na 3
kamilxxx09

Nigdy w życiu, Lotr w każdych warunkach wygląda 1000 razy lepiej. A sztuczny plastik wylewający się z Hobbita jest po prostu żałosny.

użytkownik usunięty
kamilxxx09

Nie, mylisz się. To Lotr wygląda lepiej od Hobbita 2 i 3

Oro

Cóż nic nadzwyczajnego w tym zwiastunie nie ma...

ocenił(a) film na 4
sentia

Jak to ? ! A Legolas nogami do góry, zaczepiony na ogromnym nietoperzu (bez żadnej zadyszki i zmęczenia) rozwalający oddział orków to co to jest ?! Na takie piękne sceny czekają prawdziwi fani !

ocenił(a) film na 4
Joecrou

Jest go tak mało i to tak nieistotna postać w filmie, że nikt o nim ani nie pamięta, ani nawet nie zauważa, chyba, że zagorzali fani.

użytkownik usunięty
Joecrou

xd :)

ocenił(a) film na 9
Oro

Jako, że niektórych interesuje tylko i wyłącznie zawartość trailera pod kątem nowych scen, wklejam link do kilkunastosekundowej sekwencji dodatkowych scen z wersji reżyserskiej z trailera:
http://www.youtube.com/watch?v=2y5BW2DxlIU

Trudno jest ocenić co może nas czekać, gdy raptem 18 sekund nam pokazano ;)
Pozdrawiam.

khazad7_2

No co Ty, to juz przesądzone, nie będzie żadnego pogrzebu, koronacji, wargów ani więcej Dol Guldur. O Beornie też można zapomnieć. Będzie tylko Legolas i te 18 sekund :)

ocenił(a) film na 3
kamilxxx09

A kto niby o tym przesądził?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones