PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343217}

Hobbit: Niezwykła podróż

The Hobbit: An Unexpected Journey
7,6 399 965
ocen
7,6 10 1 399965
6,5 32
oceny krytyków
Hobbit: Niezwykła podróż
powrót do forum filmu Hobbit: Niezwykła podróż

Pod koniec pierwszej części "Hobbita" Bilbo odnajduje (można powiedzieć kradnie) pierścień golumowi. To wszystko wiemy, ale czy Gandalf już przed tym wydarzeniem znał moc jaką ma pierścień czy pozna ją dopiero po tym jak Bilbo powie mu, że takowy pierścionek znalazł?
Czy Gandal w ogóle wiedział o istnieniu pierścienia zanim hobbit go znalazł?
Nie czytałem książek, a film obejrzałem ot tak, z nudów, dlatego nie jestem za bardzo obyty w fabule "Włacy....".

ocenił(a) film na 5
SilverP

Celem pobytu Gandalfa w Śródziemiu jest unicestwienie Saurona, więc tak, wiedział on o mocy Pierścienia. Sama wyprawa do Ereboru jest kluczowa dla Gandalfa, nie tylko ze względu na chęć pomagania biednym krasnoludom w odzyskaniu ich ojczyzny.

ocenił(a) film na 7
jakthund

o, dzięki za odpowiedź :)

mam jeszcze jedno pytanie. teraz mnie naszło - Czy Smaug ma coś wspólnego ze Sauronem?

ocenił(a) film na 9
jakthund

Hmm... Z tego co wiem Gandalf wiedział o mocy pierścienia, ale nie widział, że pierścień Bilba to ten pierścień. Przynajmniej jeszcze nie. Tego dowiedział się dopiero we WP, już po urodzinach Bilba. Odwiedził Froda i kazał mu wrzucić pierścień w ogień, który ujawnił napisy. Dopiero to potwierdziło jego przypuszczenia.

ocenił(a) film na 5
reivan

Dokładnie. Odnośnie Smauga i Saurona. Nie mają nic wspólnego, ale jak nawet wspomniano w pierwszej części, gdyby smok(jako jedna z najpotężniejszych istot żyjących w Śródziemiu) miałby sprzymierzyć się z Sauronem, to cała północ byłaby stracona, przez co Wojna o Pierścień, która miała miejsce w trakcie Powrotu Króla, mogłaby zakończyć się niekorzystnie dla sił dobra.

ocenił(a) film na 10
reivan

Były domysły, a potem dowód w kominku Froda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones