PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343217}

Hobbit: Niezwykła podróż

The Hobbit: An Unexpected Journey
7,6 399 727
ocen
7,6 10 1 399727
6,5 32
oceny krytyków
Hobbit: Niezwykła podróż
powrót do forum filmu Hobbit: Niezwykła podróż

Jak myślicie?

ocenił(a) film na 10

Czy waszym zdaniem Hobbita trochę udziecinnili? z porównaniu z Władcom Pierścieni.

ocenił(a) film na 10
ziomek08

Bo ja wiem. Inne efekty specjalne w końcu 10 lat postępu w tej dziedzinie i odbiór zupełnie inny. Wydaje mi się że gdyby Władca był kręcony w latach Hobbita to byłoby to samo we władcy.

ziomek08

Nie, tak jest też według książek. Hobbit bardziej dla dzieci, a Władca Pierścieni poważniejsza.

ocenił(a) film na 8
bartoszcyc8

Jedno i drugie to bajeczka czy wy czytaliście chociaż jedną stronę książki Władcy pierścienia,Hobbita przecież Tolkien pisał 'językiem" dla 12-15 latków wczoraj z ciekawości przeczytałem kawałek i ku mojemu zaskoczeniu to książki dla bardzo młodych odbiorców...

użytkownik usunięty
dominik1980

chyba ty nie czytałeś książek

ziomek08

Oczywiście że tak, ale nie jest to niczym złym (choć nie ukrywam, mówię tu o książce - w filmie to znacząca wada).
Przeczytaj Hobbita, a zobaczysz, że pewna dziecinność jest jej wyznacznikiem.
W przypadku książki Tolkien jednak zrobił to z wyczuciem - jak dla dzieci, to dla dzieci - PJ nie mógł się zdecydować czy tu lepiej w LotRa celować, czy w ten lekki Hobbitowy klimacik i poszedł drogą najgorszą z możliwych, starając się połączyć jedno z drugim.
Efekt - ani nie jest na miarę LotRa, ani nie zachował klimatu Hobbita. Zmarnował potencjał i wyszło wielkie nic.

ziomek08

Książkowo Hobbit był przed Władcą, więc logicznie dla młodszych odbiorców, i kolejne części Władcy były coraz bardziej ponure i doroślejsze. Trochę podobnie jak z Harrym Potterem co dorastał wraz z kolejnymi książkami. Całość Hobbit i Władca to jednak młodzieżowe high fantasy przygodowe i w tym gatunku nie ma sobie równych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones