PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343217}

Hobbit: Niezwykła podróż

The Hobbit: An Unexpected Journey
7,6 399 839
ocen
7,6 10 1 399839
6,5 32
oceny krytyków
Hobbit: Niezwykła podróż
powrót do forum filmu Hobbit: Niezwykła podróż

no i nie ma brody zreszta kilka czlowo-krasnali rowniez jej nie posiada.Charakteryzacje troche skopali

ocenił(a) film na 10
bourbonKid

nie do końca.
Byli młodymi krasnoludami Fili miał 77 lat(czyli tylko 16 więcej od Bilba), jak na krasnoluda był jeszcze smarkaczem.

fanaticadas

Z tym się absolutnie zgodzę.Krasnoludy żyją setki może nawet tysiące lat więc 77 lat Kiliego to tak jak 20 lat ludzkich.Fili jest a moze raczej był młodym krasnoludem (bardzo młodym).Jak dla mnie kostiumy i brody krasnoludów są the best!

ocenił(a) film na 9
kamilxxx09

Dla mnie również i przestaje mi to już przeszkadzać, że są tak różnorodni, że nie wszyscy wyglądają jak kopie Gimliego etc.
Takie zróżnicowanie tak naprawdę skupia uwagę widza na każdej postaci w drużynie z osobna i na nią samą jako całość z zainteresowaniem i uwagą. Tak więc pomysł na kreacje P.J. miał kapitalny!

khazad7_2

w wideo z produkcji Jackson mówił że każdy wygląda inaczej aby widz wiedział kto jest kto

ocenił(a) film na 7
katie_17

fajnie . Tym samym Jackson zasugerował, że ma widzów za debili

GeorgePatton

Idź spać.

ocenił(a) film na 6
khazad7_2

Fajnie, że nie wyglądają jak klony Gimlego, ale jak dla mnie niektórzy wyglądają niefajnie. Bofur wygląda jak mongolski górnik (czapka dopełnia ten obraz), a sam Thorin jak saraceński zabijaka. Świetnie prezentują się Dwalin, Balin, Oin, Gloin i Dori. Każdy inny, a jednak krasnoludowie pełną gębą i brodą.

ocenił(a) film na 9
EvilMonkey

Wynagrodzi nam to wszystko akcja, humor, gra aktorska no i sama tematyka. Że nawet jakby chodzili w filmie w pidżamach to by przestało przeszkadzać, jeśliby film był zrobiony z pasją i wiernie oddał to co ukazała książka :-)

ocenił(a) film na 10
kamilxxx09

nie przesadzajmy, to Elfy żyły tysiące lat, krasnoludy max 200 o ile nie mniej.
Radzę na drugi raz poczytać, w wiki lub gdzieś nim takie coś wypisywać :)

Diablicaaa

A ja proponuję spojrzeć na datę tego wpisu.

ocenił(a) film na 10
kamilxxx09

Data jest nieistotna, mimo wszystko takową informację można było już zdobyć.

Diablicaaa

Zaprzestań.

ocenił(a) film na 10
kamilxxx09

nope .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
fanaticadas

Powyżej 50 roku życia krasnoludy już się tak bardzo nie zmieniały a żyły około 250 lat choć zdarzały się takie co dożywały 300 . 77 lat to wiek młody jak na krasnoluda ale nie bardzo młody (Dain zabił Azoga gdy miał 32 lata)
tutaj cytat odnośnie Killiego :
"Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Naugrimów są ich brody. Świadczą o długości życia, są także oznaką mądrości, wiedzy i doświadczenia. Krasnoludy mają brody od narodzin, zarówno kobiety jak i mężczyźni, stąd trudność rozpoznania płci przez inne rasy . Brody są dla krasnoludów tym, czym dla elfów włosy - darzą je wyjątkową miłością i bywa, że sięgają im one czasem aż palców u nóg .W rodzie Durina brody należą do najdłuższych i często są rozdzielone i zatknięte za pas, zaś kiedy Długobrodzi podróżują poza granicami swych siedzib zawiązują je w węzeł na środku. W zwyczaju jest również ich splatanie. Nie było człowieka czy elfa, który widziałby ogolonego Khazada, chyba, że zrobiono by to przemocą. Krasnolud taki umarłby ze wstydu. Brody, co ciekawe, mają różne kolory: są siwe albo szare, żółte, brązowe, a czasem nawet błękitne, "

ocenił(a) film na 6
GeorgePatton

Możesz podać źródło tego cytatu? Czy opiera się na twórczości Profesora czy też jest radosną twórczością fanów? Rzuć jakimś tytułem, bo chętnie bym poczytał.

ocenił(a) film na 9
EvilMonkey

zdaje mi się, że to z "Niedokończonych opowieści" jest.
dodam tylko - w kontekście tego, co napisał/a GeorgePatton, że krasnoludy rodzaj pełnoletności (i np. możliwość noszenia przy sobie broni, możliwość udziału w bitwach itd.) teoretycznie zyskiwały w wielu ok 70-75 lat (które odpowiadały ok. 35 ludzkim). Dain zabił Azoga mając lat 32, czyli bardzo młodo - co miało świadczyć o jego wyjątkowości, ale generalnie było ewenementem by tak młody krasnolud brał udział w walce

nomiko

W Niedokończonych Opowieściach tego nie ma

ocenił(a) film na 9
Nerwen_AG

napisałam "zdaje mi się", ale sprawdziłam dziś, i masz rację - w "NO" nie ma tego fragmentu.

bourbonKid

Kili ma konkretne zadanie do wykonania - zgromadzić przed ekranem jak najwięcej zakochanych nastolatek. I to mu się uda tylko szkoda, że tak naprawdę bardziej przypomina elfa ( wystarczyłoby dorobić uszy ;) ) lub po prostu człowieka i do reszty kompanii jakoś średnio pasuje.

ocenił(a) film na 7
redpinkbunny

CO?! ten szczur ? Jestem facetem ale wiem jaki typ mężczyzn podoba się kobietom i na pewno Kili do niego nie należy .

GeorgePatton

Byś się zdziwił. Pod każdym materiałem z jego osobą, czy to na youtube czy to na facebooku pojawia się milion postów w stylu "Kili ♥" i określania typu hot, pretty itd. itp. To taki hobbitowy Legolas ;) Gdyby mieli jakiegoś innego przystojniaka to Kili pewnie byłby takim krasnoludem jak cała reszta.

ocenił(a) film na 8
bourbonKid

Skopali? Bo ja wiem. Mnie się tam podobają, choć może Kili i Fili rzeczywiście za łagodnie wyglądają, ale to chyba dlatego żeby wyraźnie zaznaczyć óżnice wikeu między nimi a resztą krasnoludów. Poza tym jak ktoś przeczytał Hobbita wie, że nie ma jakiejś tam wielkiej charakterystyki krasnoludów, oprócz Thorina. wiadomo tylko że Kili i Fili są młodzi, a Bombur jest o wiele większy od pozostałych,bo lubi dobrze zjeść;) Do tego z osobna żaden z krasnoludów nie przezył jakiejś tam wielkie przygody, aby był z nią identyfikowany. Dodam jeszcze że mają bardzo podobne imiona Dwalin, Balin, Kili,Fili, Dori, Nori, Ori, Oin, Gloin, Thorin, Bifur, Bofur, Bombur. Także Jackson chciał aby każdy z nich się czym odróżniał, aby widz mógł zapamiętać krasnluda nie tyle co po imieniu ( bo podejrzewam, że oprócz Thorina, Bombura i Kila rzadko imiona innych będą padały, bo to nie książka gdzie narrator ciagle je powtarza ), a tyle co po jakiś charakterystycznych cechach.

storczykxd

Mogli mu chociaż jakiś krasnoludzki nos dorobić czy coś, bo to że nie ma brody jestem w stanie zrozumieć. Ale to że wygląda jak elf już nie. Krasnoludy zawsze miały charakterystyczną urodę, patrzyłeś i wiedziałeś że to krasnolud. A tutaj ja myślałem, że Thorin i Kili to są ludzie. W życiu bym ich nie podejrzewał o bycie krasnoludem po tym jak ich zobaczyłem po raz pierwszy. Gdy się w trakcie pierwszej części dowiedziałem, że wszyscy prócz Bagginsa z paczki to krasnoludzi to się mocno zdziwiłem.

ocenił(a) film na 9
bourbonKid

mnie bardziej dziwi różnica w wyglądzie Kiliego i Filiego, którzy generalnie nie różnią się sepcjalnie wiekiem (raptem parę lat różnicy chyba). Fili jest krasnoludzi (broda, nos, te jego "poważne" i "srogie" miny które chyba mają świadczyć o charakterze - mnie osobiście bardziej bawią, ale na swój sposób jest to pocieszne), natomiast Kili to taka karłowata wersja człowieka (podobieństwo do elfów to chyba tylko z uszu). ja rozumiem, ze oni mieli być "ładni" i, tak jak Thorin, po prostu przyciągać oko damskiej części publiczności ale ten brak logiki w różnicach między braćmi jest sporym faux pas

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones